شاعر این آلبوم، شاعر نیست!

آلبوم «امیدوار» با موسیقی پدرام فریوسفی و اشعار و دکلمه فریده امیدوار از روز هجدهم خردادماه با برگزاری آیین رونمایی در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد تهران پیش روی مخاطبان قرار خواهد گرفت.

به گزارش مجله زنده خبری، پدرام فریوسفی (نوازنده ویلن) روز هجدهم خردادماه از تازه‌ترین پروژه موسیقایی خود با عنوان «امیدوار» رونمایی خواهد کرد. 

در این اثر موسیقایی، فریده امیدوار به عنوان شاعر و راوی پروژه، گروه اجرایی را همراهی خواهد کرد. 

پدرام فریوسفی مدرس و نوازنده ویلن است که طی سال‌های گذشته در پروژه‌ها و آثار موسیقایی متعددی حضور موثری داشته و درباره جزییات آلبوم «امیدوار» گفته است: «سال ۹۸ که هنوز موج طوفانی کرونا آغاز نشده بود، خانم فریده امیدوار (خاله پدرام فریوسفی) در یک دورهمی خانوادگی کنار ما بود. من پیشنهاد دادم تا اشعارش در قالب کتاب یا یک آلبوم موسیقی مورد استفاده قرار گیرد. همان‌جا بود که از من پرسید این پروسه چه قدر زمان می‌برد؟ که من خیلی اتفاقی و پیش‌بینی نشده گفتم: این آلبوم سال ۱۴۰۳ منتشر می‌شود در حالی که اصلا هیچ کدام از ما نمی‌دانستیم که ماجرای کرونا و مشکلات دیگر باعث خواهد شد که این تاریخ دقیقا همان تاریخ انتشار آلبوم باشد. 

وی افزود: پروژه «امیدوار» یادگار و به وجود ورنده‌ امید و عشق در ایام کرونا بود تا با واسطه‌ موسیقی بتوانیم امید را به دیگران هدیه دهیم. اصلا به همین جهت است که چنین نامی را برای این پروژه انتخاب کردیم. ما در آن روزهای دشوار تلاش می‌کردیم تا به واسطه موسیقی و ضبط این اثر امید را در خود و دیگران زنده نگه داریم. شرایطی که به دلیل توقف فعالیت بسیاری از استودیوهای ضبط موسیقی دربرگیرنده مصائب و مشکلاتی بود که اگر دوستان و همراهان هنرمندم در این پروژه کنارم نبودند، امروز نمی‌توانستیم شاهد انتشار آن باشیم. 

این نوازنده و مدرس موسیقی درباره ویژگی‌های آلبوم هم بیان کرد: معتقدم کلام و نوع موسیقی به کار گرفته شده در این پروژه به شکلی طراحی و اجرا شده که بتواند با عموم مخاطبان ارتباط برقرار کند. مسیری که برای افراد سالمند می‌تواند دربرگیرنده یاد و خاطره برنامه «گلها» باشد. فرآیندی که در آن خبری از بزرگ نمایی و منیّت نیست بلکه تلاش می‌کند تا به واسطه موسیقی آرامش را به مردم تزریق کند.

فریده امیدوار شاعر و راوی آلبوم «امیدوار» هم درباره این پروژه موسیقایی گفت: من «شاعر» نیستم، آنچه نوشته‌ام حاصل اندیشه‌ها و تفکراتی است که از درونم جوشیده و روی کاغذ نوشته شده‌اند. دل نوشته‌هایی با «نظم» یا «نثر» یا با «قاعده» و گاه «بی‌قاعده» که از دورنم جوشیده و به رشته تحریر در آورده شده‌اند. البته که در مرحله اول این موسیقی گوش‌نوازی است که روی اشعار و دکلمه‌های من طراحی شده و زیبایی‌هایی دارد که تردید ندارم مخاطبان با آن ارتباط خوبی می‌گیرند. 

وی درباره حضورش به عنوان راوی پروژه هم توضیح داد: روزی هنرمند بزرگ خطاطی که به ایشان شعری را برای خطاطی داده بودم پس از خواندن این شعر به من گفت: «چقدر خوب است این اشعار با صدای خودتان خوانده شود و پس از آن گفت که چقدر خوب‌تر می‌شود که موسیقی نیز روی آن اجرا شود» ؛ جالب اینجاست که وقتی متوجه شد هر دوی این موارد اجرا شده‌اند، بسیار خوشحال و خشنود شد.

پدرام فریوسفی نوازنده ویلن، ویولا، پیانو، سازهای الکترونیک، ناظر و ویرایش ضبط، بهنام ابوالقاسم نوازنده پیانو، سازهای الکترونیک، صدا بردار و ناظر و ویرایش ضبط، امیر احدی نوازنده تار، میثم مروستی نوازنده سه تار، سامان صمیمی نوازنده کمانچه، نیلوفر محبی آوا، سیاوش ولی پور نوازنده سنتور، بابک غسالی نوازنده عود، علی رحیمی نوازنده سازهای کوبه‌ای و هنگ‌درام گروه اجرایی این آلبوم را تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا