استانیبرترینهای کسب و کار

فروش و تعمیرات لپ‌تاپ و کامپیوتر اصفهان

تعمیر لپتاپ در اصفهان، رایانه‌های شخصی و لپتاپ‌ها می‌توانند در اشکال و اندازه‌ های مختلف از ابزارهای تجاری اما قابل اعتماد گرفته شوند تا قدرت محاسباتی فوق‌العاده‌ای که تقریباً قبلا توسط اکثر ابر رایانه‌ها باهم رقابت‌ می‌کردند را عرضه کنند.لپ‌تاپ‌ها با طرح نازک‌، سبک‌، سریع‌ با صفحه‌نمایش درخشان هستند. با این حال بسته بندی تمام این فناوری که دریک شکل به طور فزاینده ای کوچک می شود، تعمیر آن را در زمانی که زمانش فرا می رسد دشوارتر کرده است.

برخلاف لپ‌تاپ‌ هایی که چند سال پیش فروخته می‌شدند، امروزه حتی جدیدترین اولترابوک‌ ها هم بسیار نازک‌تر هستند، اما جدا کردن آن‌ها بسیار دشوارتر است و دارای قطعات قابل تعویض و تعمیر کمی هستند لپتاپ‌ های قابل تعمیر فقط توسط تکنسین های تعمیرات رایانه‌های شخصی در اصفهان که معتبر وکاربردی هستند و برای انجام آموزش دیده‌اند قابل تعمیر هستند. ویرا کامپیوتر یکی از بهترین مرکز تعمیر لپ تاپ در اصفهان است .این مرکز تعمیرات تخصصی دستگاه های هوشمند با تکنسین های حرفه ای و متخصص خود می تواند با کمترین قیمت و در کمترین زمان ممکن مشکل لپتاپ شما را شناسایی و آن را رفع و تعمیر کند.

دلایل گران شدن تعمیرات برخی از لپتاپ‌ها در اصفهان

تعمیر لپتاپ در اصفهان،برخی از دلایلی که سبب گران شدن تعمیرات در اصفهان می شوند را در ادامه بخوانید.

۱٫استفاده از قطعات اختصاصی

یکی از دلایل اصلی گران شدن تعمیر لپتاپ قطعات جانبی لپتاپ است. به منظور سبک وکوچک نگه داشتن وسایل الکترونیکی بسیاری از تولیدکنندگان لپتاپ ها مجبورند قطعات سفارشی بسازندکه فقط برای محصول خاص آن ها استاندارد شده است. بنابراین وقتی یک لپ‌تاپ با یک مدل جدید جایگزین می‌شود یافتن قطعات جایگزین آن ها تقریباً غیرممکن است. برخی از تولیدکنندگان لپتاپ هستند که حتی قطعات تعویضی برای لپ‌تاپ‌ های خود ندارند بنابراین این تکنسین تعمیر لپ‌تاپ است که یک روش جایگزین تعمیر را پیدا می کند یا به سادگی آن را غیرقابل تعمیر اعلام می کند و این باعث می شود هزینه تعمیر لپتاپ ها گران تر شود.

۲٫مدارهای مجتمع بیشتر

مدارهای مجتمع یکی از دلیل اصلی کاهش اندازه لوازم الکترونیکی مصرفی هستند.  با این حال بزرگترین ایراد IC ها که معمولاً از آن ها یاد می شود این واقعیت است که آن ها پیچ یا لولای نداشته که بتوان آن ها را بلند کرد یا آن ها را باز کرده و قطعات معیوب آن ها را داخل شان جایگزین کرد. هنگامی که  آی سی لپتاپ خراب می شود باید آن را تعویض کنید اما یافتن جایگزین آن کار آسانی نیست.  ۸۰ درصد از آی سی هایی که امروزه در لپ تاپ ها استفاده می شوند را نمی توان توسط یک مرکز تعمیر معمولی خریداری کرد. برخی ازمهندسان تعمیر لپتاپ های هوشمند می دانند که با وجود این مشکل لپ‌تاپ دیگر عمر زیادی ندارد. البته گزینه جایگزین این است که اگر لپ تاپ هنوز تحت گارانتی باشد، آن را برای تعمیر به سازنده بازگردانید. تا این گونه هزینه تعمیر لپتاپ کاهش یابد و هزینه ای دراین زمینه نکنید.

۳٫استفاده از جدیدترین قطعات برای تعمیر

برخی از لپتاپ ها که جدیدا طراحی و تولید می شوند برای تعمیر طراحی نشدن زیرا قطعات جانبی لپتاپ ها در بازار موجود نیست و به سختی می توان برای تعمیر آن ها قطعات جانبی لپتاپ ها را جایگزین کرد البته ناگفته نماند که حتی یک تکنسین مجاز تعمیر لپتاپ هم نمی تواند یکی از این قطعات لپتاپ ها را جدا کند و روشنایی یا پانل خراب را تعمیر کند. دلیل این امر این است که برای اطمینان از درخشان بودن صفحه نمایش رتینا و پنهان کردن فناوری اختصاصی موجود در آن برند اپل و سایر تولیدکنندگان مشابه همه چیز را در داخل صفحه نمایشگر لپتاپ مهر و موم کرده اند.

هیچ پیچ یا لولای وجود ندارد که تکنسین ها بتوانند آن را باز کنند و صفحه نمایشگر را از لپتاپ جدا کنند .بنابراین تنها راهی که برای تعویض یا تعمیر یک صفحه نمایشگر معیوب لپتاپ یک تکنسین تعمیرکار لپتاپ می‌تواند انجام دهد این است که یک صفحه نمایشگر جایگزین برای لپتاپ بیابد که البته این صفحه نمایشگر لپتاپ ها دارای قیمت زیادی هستند و همچنین این صفحه نمایشگرها توسط کاربرانی فروخته می‌شوند که دارای لپ‌تاپ‌ های خراب با صفحه نمایشگر سالم هستند. این لپتاپ ها به دلیل این که دیگر معیوب هستند و هزینه تعمیر آن ها زیاد است فروخته می‌شوند.

۴٫قیمت سیم‌ها و بردهای اتصال

برخی از این سیم ها فقط از نوع خاصی از کانکتور استفاده می کنند که با سایر لپ تاپ ها قابل تعویض نیستند. بنابراین در صورتی که این سیم‌ها با شکست مواجه شدن، یک راه حل ارزان‌قیمت دیگر جایگزین این سیم‌های می شود. . از آن جایی که رایج ترین مشکل و خرابی به ۹۰ درصد کابل صفحه نمایش لپتاپ ها مرتبط است. اما قیمت تعمیر این سیم ها و کابل ها بسیار متفاوت است و بستگی به نوع خرابی و برند لپتاپ ها دارد.

۵٫تشخیص خطا

اگر قطعات لپتاپ ها بزرگ تر بودند تشخیص نقاط خرابی آسان تر انجام می شد. اما هم اکنون کوچک شدن اجزاء لپتاپ ها و یافتن نقاط خرابی و عیوب لپتاپ به طور شگفت انگیز سخت تر شده است. تعمیرات لپتاپ ها به طور معمول یک یا دو ساعت طول می کشد و حتی گاهی اوقات می‌تواند تمام روز طول بکشد. همچنین صدها پیچ، چسب و نوار به‌کار رفته در لپ‌تاپ‌ها این روند را کند می‌کند  بنابراین این تعمیرات فقط توسط متخصصان حرفه ای و خبره که سابقه کار دراین زمینه دارند انجام می‌شود.

۶٫یافتن سخت قطعات یدکی

نصب و پیدا کردن قطعات یدکی لپتاپ ها و دستگاه های الکترونیکی برای لپتاپ های که یک قطعه آن ها معیوب شده بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. البته چنانچه در این زمینه اطلاعات و سابقه کار هم داشته باشید که خیلی خوب است و تعمیر و تعویض قطعات یدکی را سریع تر انجام می دهید. درواقع قطعاتی که بیشترین خرابی را دارند قطعاتی هستند که زیر فلپ های کوچک روی پایه دستگاه شما قرار می گیرند. همچنین این تعمیر و تعویض قطعات از هزینه کمتری برخوردار هستند.

نکته: هنگام نصب قطعات یدکی مراقب باشید

قطعات اصلی لپتاپ ها معمولا ماژولار هستند و برای تعویض طراحی شده اند. برای مثال قطعاتی مانند صفحه کلید لپ تاپ، به سادگی با یک گیره کوچک به مادربرد لپتاپ ها متصل می شوند که این گونه شما می توانید خودتان آن ها را به سادگی از هم جدا کنید. اما چنانچه این قطعات لپتاپ ها در جای خود لحیم نشده باشند. این به معنی این است که قطعات کامپیوتر خیلی محکم نیستند و شما می توانید آن ها را به راحتی تعمیر و تعویض کنید.

خدمات مراکز تعمیر سخت افزار و لپتاپ ها در اصفهان

مراکز تعمیر و تعویض لپتاپ ها و کامپیوترها با تکنسین های حرفه ای و متخصص می توانند انواع قطعات جانبی لپتاپ ها وکامپیوترها را سریعا تعویض و تعمیر کنند که خدمات این مراکز عبارتند از:

 • تعویض پنل نمایشگر LCD/LED/OLED
 • تعمیر و تعویض صفحه نمایشگر لپتاپ ها
 • تعویض صفحه کلید یا کیبورد لپ تاپ
 • جایگزین کردن صفحه کلید ها بر روی لپتاپ
 • تعویض و تعمیر جک DC
 • تعمیر درایورهای نوری لپتاپ ها
 • تعویض باتری
 • تعمیر آداپتور برق متناوب
 • تشخیص و تعمیر آسیب و آب خوردگی به لپ تاپ ها
 • درست کردن سیستم عامل های ویندوز یا iOS معیوب
 • تعمیر ویا تعویض لولاها یا پنل های ترک خورده لپتاپ ها
 • بازیابی اطلاعات لپ‌تاپ
 • تعویض مادربرد یا برد اصلی دستگاه
 • تعمیرات گرافیکی و عیب یابی دستگاه
 • گزارش‌های بیمه آسیب‌دیده لپتاپ ها و کامپیوترها

قیمت تعمیر یا تعویض قطعات جانبی لپتاپ ها در اصفهان

به طور کلی لپتاپ ها نسبت به کامپیوتر ها و سایر رایانه ها با قطعات داخلی یکسان گران تر هستند. در حالی که ممکن است متوجه شوید که برخی از لپتاپ‌های اولیه قیمت کمتری نسبت به رایانه‌های رومیزی دارند، و معمولاً این دستگاه‌ها از قیمت بسیار کم‌تری برخوردار هستند. اما باید بدانید که قیمت تعمیر و تعویض لپتاپ مطابق با برند و قطعات جانبی لپتاپ که معیوب شده اند ارزیابی می شوند.

جمع بندی تعمیر لپتاپ در اصفهان

زمانی که برای تعمیر سخت افزار رایانه شخصی یا لپ تاپ خود با یک مرکز خدمات تعمیرات لپتاپ ها و دستگاه های الکترونیکی هوشمند تماس می گیرید، متخصصان رایانه شخصی خدماتی که می توانند در اختیار شما قرار می دهند را بیان می کنند. شما می توانید لپتاپ های و سایر دستگاه های هوشمند خود را با خیالی آسوده به این مراکز بسپارید.

هرکدام از این مراکز اغلب صدها قطعه یدکی و لوازم جانبی معمولی را می توانند تعمیر ویا تعویض کنند همچنین اکثریت این کارها را می‌توانند در محل تعمیر با زمان کمی انجام دهند. چنانچه برای تعمیر لپتاپ به این مراکز مراجعه کردید و قطعه معیوب لپتاپ را پیدا نکرده و دراختیار ندارید می توانید به این مراکز تعمیر ویرا کامپیوتر اعتماد کنید آن ها این قطعه را پیدا می کنند و شما را مانند روز اول با کمتر هزینه و وقت تعمیر و تعویض می کنند. امیدواریم مطالب مرتبط با درخواست شما دراین مقاله مطرح کرده باشیم و برای شما مفید و کاربردی واقع شود.

 

دکمه بازگشت به بالا