استانی

کسب ۹ مدال طلا، نقره و برنز برای جوجیتسوکاران ایران در گرند اسلم ترکیه

مجله زنده خبری/مازندران تیم ملی جوجیتسو برزیلی ایران در گرنداسلم ترکیه با هدایت امیرعباس انوری موفق به کسب ۹ مدال طلا، نقره و برنز شد.

رقابت‌های جهانی گرند اسلم  جوجیتسو برزیلی به میزبانی ترکیه در استانبول، از روز ۱۸ خرداد آغاز شد که حاصل کار نمایندگان ایران در این روز پنج مدال طلا، سه نشان نقره و یک برنز بود.

امیرعباس انوری، مربی مازندرانی تیم ملی جوجیتسو برزیلی با عنوان اینکه در روز اول مسابقات تیم جوجیتسو برزیلی توانستیم تاریخ سازی کنیم و کاپ قهرمانی این مسابقات را بالای سر ببریم، خاطرنشان کرد: ۱۹ خرداد ماه چهار نماینده دیگر ایران در رده کمربندی قهوه‌ای و بنفش بر روی تاتامی خواهند رفت. در مجموع، تیم ایران با این تعداد مدال در کمربندهای سفید و آبی از بین ۶۰ تیم شرکت کننده به مقام قهرمانی رسید.

کسب ۹ مدال طلا، نقره و برنز برای جوجیتسوکاران ایران در گرند اسلم ترکیه

به گزارش مجله زنده خبری، در مسابقات مستر، غفار میرزایی نماینده وزن ۷۷ کیلوگرم کشورمان در دور نخست رقیبی از کشور میزبان را شکست داد در فینال مقابل حریف ایرانی خود به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد.

در همین وزن صادق زارع در دور اول استراحت داشت. در اولین مبارزه خود حریفی از ترکیه را از میان برداشت، اما در فینال با قبول شکست برابر هم تیمی خود به مدال نقره بسنده کرد.

در وزن ۸۵ کیلوگرم، امیرعلی کاظمی بعد از استراحت در دور اول مقابل نماینده کنگو پیروز شد اما در مرحله بعد، از رقیب برزیلی خود شکست خورد و صاحب نشان برنز شد.

سیدمهدی حسینی دیگر نماینده ایران در اولین مبارزه، مقابل بلغارستان به برتری رسید، در فینال هم نماینده آسیایی خود را شکست داد و صاحب گردن آویز طلا شد.

کسب ۹ مدال طلا، نقره و برنز برای جوجیتسوکاران ایران در گرند اسلم ترکیه

در وزن ۱۲۰ کیلوگرم، عرفان انوری در دور اول استراحت داشت سپس مقابل نماینده بلغارستان پیروز از تاتامی بیرون آمد اما در بازی نهایی مقابل حریفی از روسیه شکست را پذیرفت و به مدال نقره دست یافت.

سعید ناصح فر دیگر ملی پوش ایران در وزن ۸۵ کیلوگرم بعد از استراحت در اولین دور به مصاف نماینده میزبان رفت و وی را شکست داد. وی در فینال نیز بلغارستان را از پیش رو برداشت و صاحب گردن آویز طلا شد.

کسب ۹ مدال طلا، نقره و برنز برای جوجیتسوکاران ایران در گرند اسلم ترکیه

مصطفی اجاقی در وزن ۹۴ کیلوگرم در اولین مسابقه به قرعه استراحت خورد در مرحله فینال نماینده ترکیه را برد و مدال طلا را از آن خود کرد.

در ۱۲۰+ کیلوگرم امیرحسین محسنی در دور اول استراحت داشت. او کار خود را با برد مقابل هندوستان آغاز کرد اما در مرحله فینال نتوانست مقابل نماینده ترکیه به پیروزی برسد و مدال نقره دیگری را برای ایران به دست آورد.

کسب ۹ مدال طلا، نقره و برنز برای جوجیتسوکاران ایران در گرند اسلم ترکیه

علیرضا شهریی در ۱۲۰ کیلوگرم بعد از استراحت در دور اول در مرحله نهایی مقابل حریفی از کشور کنگو به برتری دست یافت و صاحب نشان طلا شد.

در رده سنی جوانان، علی عبداللهی در وزن ۸۵ کیلوگرم دور اول با قرعه استراحت روبرو شد با وجود پیروزی مقابل نماینده کشور میزبان در دور دوم در مرحله بعد از آذربایجان شکست خورد و بدون مدال از دور رقابت‌ها کنار رفت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا