عمومی

صداقت در گفتار شاخصه‌های مهم دولت تراز انقلاب است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حجت‌الاسلام غلامحسن شهسواری در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین اظهار کرد: انتخابات غدیر نظام اسلامی است غدیر به ما می‌آموزد اگر انتخاب اصلح و به موقعی داشته باشیم جوهر دین می‌شود وگرنه باعث انحراف جامعه می‌شود

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین ادامه داد: دولت اسلامی تراز شاخصه‌های مستقیم و معینی دارد و همچنین باور قلبی ما این است که هدف انقلاب ما حمایت از مستضعفین بوده است پس مهم‌ترین شاخصه و عمل، توجه به قشر محروم و تلاش برای از بین بردن فاصله‌های طبقاتی باید باشد.

وی در ادامه با اشاره به سخن پایه‌گذار کبیر انقلاب مبنی بر اینکه همواره بر شرافت کوخ‌نشینان بر کاخ‌نشینان و مردم صاحبان انقلاب کشور و ولی‌نعمت دولتمندان می‌دانستند عنوان کرد: پس هر دولتی که سرکار می‌آید باید برای برقراری عدالت اقتصادی به این نکات توجه کند.

این مسوول تأکید کرد: صداقت در گفتار یکی دیگر از دیگر شاخصه‌های مهم دولت تراز انقلاب است که منطبق با رفتار و پرهیز از تجمل‌گرایی باید از خصوصیات مهم کارگزاران نظام جمهوری اسلامی باشد.

وی با تأکید بر حفظ انسجام و اتحاد ملی و پرهیز از دوقطبی‌های کاذب گفت: مهم‌ترین و برترین ویژگی یک دولت انقلابی استکبارستیزی است که باید سرلوح دولت منتخب قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام شهسواری با بیان اینکه همواره در طول تاریخ فراز و فرودهایی برای استکبارستیزی با مستکبران جهانی داشته‌ایم که نمونه بارز آن را در دولت شهید رییسی مشاهده کردیم ادامه داد: برای تداوم پیشرانی و پیشتازی دولت‌مردان در عرصه عمل باید به بیانات رهبر معظم انقلاب توجه بسیاری داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در حکمرانی دولت اسلامی مردم از جایگاه بسیار مهمی برخوردار هستند، چنانچه هرگاه در جامعه نقش مهمی به مردم داده شد موفق بودیم پس در نتیجه حکمرانی بدون وجود مردم امکان‌پذیر نیست.

این مسوول افزود: حکومت ما بر اساس قانون اساسی و اصل حاکمیت ما برای خداوند متعال است پس وقتی از حکمرانی صحبت می‌کنیم منظور حکومتی است که قانونش الهی بوده و ما را با سنت و کتاب به‌سوی آن هدایت کرده‌اند.

حجت‌الاسلام شهسواری مطرح کرد: نقش مردم در حکمرانی غربی این است که مردم فارغ از خدا، دین و حتی ضد دین بیایند و انتخاب کنند ولی در حکمرانی اسلامی مردم بر اساس دین، قانون وحی و خداوند انتخاب می‌کنند.

وی در پایان با اشاره به ارتقا سطح آگاهی مردم نسبت به وظایف دولت گفت: متأسفانه هیچ اقدام عملی در بین عامه مردم در خصوص حکمرانی اسلامی داده نشده است که انتظار می‌رود با بهره‌گیری از ابزارها، تکنیک‌ها و شیوه‌های نوین امروزی این اطلاعات برای مردم تبیین شود.

دکمه بازگشت به بالا