سلامت و تندرستی

کشف عملکرد متفاوت مغز افراد مبتلا به میگرن با کمک ترن هوایی!

بر اساس یک گزارش شفاف و به نقل از ScienceAlertافرادی که از حملات میگرنی رنج می برند ، بیشتر از سایرین دچار تهوع ناشی از حرکت و سرگیجه می شوند ، حتی زمانی که در قطار مجازی هستند. در فعالیت عصبی این افراد نیز تفاوت هایی وجود داشت.

اگرچه پیوند بین میگرن و بیماری حرکتی از مدت ها پیش مشخص شده است ، این رویکرد جدید می تواند هنگام مشاهده این احساسات تصویربرداری دقیق مغز (fMRI) را از مغز ثبت کند.

آرن می ، متخصص مغز و اعصاب در دانشگاه هامبورگ در آلمان می گوید: “افراد مبتلا به میگرن اغلب هنگام بروز علائم میگرن از سرگیجه و مشکلات تعادل شکایت می کنند.”

با شبیه سازی یک قطار هوایی ، متوجه شدیم که این مشکلات نه تنها به دلیل علائم میگرن ، بلکه به دلیل تغییرات در قسمت های مختلف مغز ایجاد شده است. تشخیص و هدف قرار دادن این نواحی از مغز می تواند به شما در درک بهتر میگرن و یافتن روش های درمانی بهتر کمک کند.

می و همکارانش از 20 فرد مبتلا به میگرن و 20 فرد سالم در این آزمایش استفاده کردند.

همزمان با اسکن مغز این افراد ، تصاویری از قطار هوایی با صدا پخش شد.

این آزمایش در هیچ یک از شرکت کنندگان باعث حمله میگرن نشد ، اما 65 درصد از مبتلایان به میگرن حالت تهوع را گزارش کردند. این آمار در گروه کنترل 30 درصد است. احساس تهوع در افراد مبتلا به میگرن طولانی تر و قوی تر باقی می ماند.

محققان با بررسی اسکن های MRI متوجه افزایش فعالیت در پنج قسمت از مغز افراد مبتلا به میگرن شدند. دو مورد از این پنج حوزه وظیفه پردازش بصری را بر عهده داشتند.

این مطالعه هنوز در مراحل ابتدایی است ، اما مقایسه مغز افراد مبتلا به میگرن با افراد سالم که علائم مرتبط با حمله میگرن را تجربه می کنند ممکن است برای دانشمندان مفید باشد.

پانزده درصد جمعیت جهان ، بیش از یک میلیارد نفر ، از میگرن رنج می برند و یافتن علت این سردرد و یافتن درمانی برای آن می تواند برای بسیاری از افراد مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا