سلامت و تندرستی

برنامه هلال احمر برای واردات ۶۰ میلیون دُز واکسن کرونا طی یک ماه / آغاز برنامه از ۱۰ آنلاین

به گزارش شفاف ، دکتر کریم همتی در جلسه شورای معاونین هلال احمر گفت: از 10 اکتبر سال جاری تا 15 آبان ماه هر هفته 15 میلیون دوز واکسن به کشور وارد می شود که در مجموع 60 میلیون دوز واکسن تاج وارد می شود. امیدواریم با این تلاش ها و با تزریق واکسن به همه مردم ، گامی بزرگ برای ایمن سازی کشور در برابر این بیماری برداشته شود.

او اضافه کرد: یکی از دلایل تسریع واردات واکسن ، کمک معاون اول رئیس جمهور است که با جلسات منظم و حضور همه طرف ها ، مجوزها را به سرعت صادر می کند. هلال احمر به لطف این همکاری داخلی و ارتباطات آن در عرصه بین المللی ، تاکنون به وعده های خود عمل کرده و تلاش می کند تا واکسن ها را به موقع به کشور برساند.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: با توجه به حجم زیاد واکسن های وارد شده به کشور ، لازم است همه ارگان ها و نهادهایی که دارای واحدی به نام بهداشت و درمان هستند در واکسیناسیون شرکت کنند و در این زمینه نیروهای مسلح و هلال احمر. آمادگی آنها و قطعاً می تواند بار وزارت بهداشت را از دوش بکشد و واکسیناسیون جهانی را تسریع کند.

همتی با اشاره به مراسم اربعین در عتبات عالیات ادامه داد: خدمات نجف و کربلا مانند سالهای گذشته به زائران هلال احمر ارائه می شود. در این راستا ، ما تا حد امکان از ظرفیت بیمارستان تازه تاسیس نجف برای ارائه خدمات پزشکی و درمانی به زائران استفاده خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر ، رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به مشکلات حوزه منابع مالی تصریح کرد: بخشی از هزینه ثبت نام خودرو در ادارات متعلق به هلال احمر است زیرا یکی از منابع تامین مالی این موسسه است ، طبق قانون ، حق ثبت نام در دفاتر را دارد. با توجه به اینکه مقامات ذیصلاح اعلام کرده اند که نیازی به ثبت مالکیت خودرو در دفتر نیست ، بنابراین بخشی از بودجه هلال احمر کاهش می یابد و در این راستا از مجلس می خواهیم منابع مالی پایدار برای هلال احمر تعیین کند. با شرایط اضطراری روبرو نشوید. از سوی دیگر به دلیل واکنش جدی هلال احمر به شیوع تاج در کشور ، هزینه های زیادی در این زمینه هزینه شده است که نیاز هلال احمر به منابع مالی را افزایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا