سلامت و تندرستی

تدوین برنامه «عدالت و تعالی نظام سلامت» در وزارت بهداشت

مجله زنده خبری/ خراسان رضوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تدوین برنامه «عدالت و تعالی در نظام سلامت» در وزارت بهداشت خبر داد.

بهرام عین اللهی روز پنجشنبه در سفر هیات دولت به خراسان رضوی در جلسه شورای شهر بردسکن افزود: این برنامه به دنبال توسعه خدمات در مناطق کم برخوردار با توجه به منابع موجود خواهد بود.

وی افزود: از روسای دانشگاه های علوم پزشکی از جمله دانشگاه علوم پزشکی مشهد خواسته شده تا در این راستا همکاری و مشارکت داشته باشند تا برخی از مشکلات و کاستی ها برطرف شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حضور هیات دولت در مناطق فقیرنشین و فقیرنشین را نشان از اهتمام دولت به حل مشکلات مناطق مختلف کشور ارزیابی کرد و تصریح کرد: فشار و امروز دشمنان انقلاب اسلامی است. تلاش می کنند با تحریم ها و فشارهای بیشتر مردم انقلاب اسلامی را ناامید کنند.

وی گفت: «جنگ اقتصادی می‌تواند بسیار دشوارتر از جنگ تحمیلی باشد و مسدود کردن مواد غذایی و دارویی فشار بیشتری را بر مردم وارد می‌کند».

عین الهی گفت: این تحریم ها برای جلوگیری از دستیابی دولت به هدف اصلی خود که افزایش رفاه مردم است، صورت گرفت. ما از ابتدای دولت به دور از وعده های به مردم تلاش کرده ایم به اهداف خود برسیم و تاکنون در این راستا گام برداشته ایم.

وی افزود: در ابتدای دولت سیزدهم روزانه 50 هزار مورد بیماری عروق کرونا قلب، 18 هزار مورد بستری، 8 هزار بیمار در بخش های مراقبت ویژه بستری شدند و بیش از 700 هموطن جان خود را از دست دادند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه واکسیناسیون نیز گفت: تاکنون 147 میلیون واکسن با کمک مردم تزریق شده است و در این برنامه اگر تنها از ظرفیت کادر بهداشتی و درمانی استفاده شود، تزریق این تعداد واکسن دو واکسن نیاز دارد در حال حاضر کشورمان یکی از 10 کشور جهان است که برنامه های واکسیناسیون را اجرا می کند.

وی با اشاره به اینکه حضور نیروهای جوان یکی از ظرفیت های مهم شهرستان بردسکن است، تصریح کرد: باید از امکانات موجود به نحو مطلوب استفاده شود و از تله مدیسین برای گسترش خدمات استفاده شود.

عین اللهی گفت: تاکید رئیس جمهور بر تکمیل پروژه های نیمه تمام است. در حال حاضر 220 پروژه با پیشرفت بالای 70 درصد در کشور در حال اجراست که امکان ساخت بیمارستان جدید در بردسکن وجود ندارد اما با توجه به نیاز شهرستان می توان از منابع غیردولتی برای اجرای این پروژه استفاده کرد. .

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این نشست با بیان اینکه بردسکن از نظر تعداد نیروی متخصص در سال جاری اولین شهرستان است، گفت: امسال متخصصان بیشتری به شهرهای دورتر اعزام شده اند. از مشهد مقدس. جلوگیری از انتقال بیماران به شهرهای دیگر، ضمن گسترش دسترسی و خدمات.

شاپور بدیعی با اشاره به توزیع سی تی اسکن و دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان ولیعصر(عج) بردسکن، گفت: بخش مراقبت های ویژه این مرکز درمانی دارای چهار تخت مصوب است که پس از اعتبارسنجی دو تخت ویژه دیگر به آنها اختصاص می یابد.

بردسکن از امکانات و تجهیزات لازم در زمینه بهداشت و درمان محروم است

فرماندار بردسکن در سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این شهرستان طی سخنانی در جلسه شورای اداری گفت: کلیه درخواست های شهرستان طبقه بندی شده و به صورت مکتوب به نماینده تام الاختیار ارائه می شود. رئیس جمهور متاسفانه تنها بیمارستان این شهرستان با قدمتی 40 ساله و فاقد امکانات و تجهیزات لازم در زمینه بهداشت و درمان است.

علی دهگان زاده افزود: مجوز بیمارستان 170 تختخوابی بردسکن اخذ شده و ساخت این بیمارستان ضروری است، بنابراین می طلبد این پروژه در زمره پروژه های با کد ملی قرار گیرد.

وی وضعیت فضای فیزیکی بیمارستان و تجهیزات پزشکی و کمبود نیروی متخصص را از مهم ترین مشکلات حوزه بهداشت و درمان برشمرد و گفت: مناسب نیستند و هر از چند گاهی شاهد حوادث دلخراشی در بیمارستان هستیم. شهر

فرماندار بردسکن گفت: پروژه باند دوم جاده بردسکن به هلیل آباد و بردسکن به اناباد و پروژه کنارگذر بردسکن که نزدیک به 20 سال از اجرای آن می گذرد به دلیل کمبود اعتبار و با وجود تمام اقدامات بعدی راکد مانده است. آیا نتیجه.

دهگان زاده گفت: کمبود عرض در جاده بردسکن به سبزوار و جاده بردسکن به انابد و داروه یکی از محورهای ترانزیتی بردسکن فاقد ایمنی لازم و نبود بازو است و تعریض و آسفالت این محورها نیازمند بودجه است.

وی گفت: شهرستان بردسکن حدود 50 هزار شهروند بیمه شده دارد و با وجود اینکه مجوز احداث درمانگاه بیمه گرفته شده اما کار خاصی روی این پروژه انجام نشده است، احداث درمانگاه بیمه یکی از نیازهای اصلی است. . منطقه

وی بستن چاه موتورهای کشاورزی، ساخت اورژانس هوایی، ساخت ناحیه صنعتی در قطعه انابد و احداث انبار نجات در روستای دارونه به دلیل گسل معروف دارو و درخواست تسهیلات مسکن و کشاورزی بلاعوض و بلاعوض را تعیین کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا