اجتماعی

تصمیم گیری نهایی برای تعطیلی فردا در ساعت ۲۲ امشب/لغو بازی پرسپولیس و آلومینیوم

دیدار پرسپولیس و آلومینیوم که قرار بود فردا (19 فروردین) در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شود لغو شد.

به گزارش مجله زنده خبری کمیسیون اضطرار آلودگی هوای تهران امروز با تاکید بر عدم برگزاری مسابقات ورزشی و ورزشی در فضای باز با حضور استاندار تهران در دفتر استاندار تهران برگزار شد.

از دیگر تصمیمات این نشست می توان به آمادگی کامل دانشگاه های علوم پزشکی، بیمارستان ها و اورژانس و هلال احمر اشاره کرد که تصمیم نهایی برای تعطیلی مدارس تا پایان امشب اعلام می شود.

همچنین به بیماران تنفسی توصیه شد از تردد در فضای باز خودداری کنند.

به گزارش مجله زنده خبری، محسن منصوری، استاندار تهران در پایان جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران با تشریح آخرین تصمیمات این کمیسیون به دلیل افزایش ریزگردها در استان تهران، گفت: کمیته های اضطراری آلودگی هوا در تهران برگزار شد. با نمایندگان اتصال دستگاه ها و بررسی آخرین اخبار و گزارش های آلودگی هوای تهران.

وی افزود: وضعیت فعلی آلودگی هوا خوب نیست و در حال حاضر شاخص 430 را نشان می دهد، اما این آلودگی رو به کاهش است و از طرفی مواد آن با آلودگی های شیمیایی ناشی از ترافیک جاده ها متفاوت است که اغلب ما آن را داریم. رویارویی. در فصل سرما اما به هر حال سلامت شهروندان را تهدید می کند.

منصوری ادامه داد: در یکی دو ساعت اخیر به دلیل وزش باد تعداد شاخص آلودگی هوا کاهش یافته و پیش بینی های پاییزی و هواشناسی حاکی از وزش باد و احتمال بارندگی است که می تواند آلودگی هوا را بیشتر کاهش دهد.

وی افزود: برای پیش بینی دقیق نقشه های ماهواره ای و سامانه های مانیتورینگ جمع بندی نهایی به ساعت 22 امشب موکول شد تا در مورد تعطیلی یا عدم تعطیلی تصمیم نهایی گرفته شود و از طریق رسانه ها به شهروندان اطلاع رسانی شود. بدون شک فردا شاهد کاهش آلودگی و بهبود شاخص خواهیم بود اما به هر حال روزگار خوبی نخواهیم داشت.

منصوری با اشاره به مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران یادآور شد: فردا مسابقه فوتبال در تهران یعنی دیدار پرسپولیس و آلومینیوم برای حفظ سلامت بازیکنان و هواداران لغو می شود. ممنوع می شود و سازمان های امدادی از جمله اورژانس، هلال احمر، بیمارستان ها و دانشگاه های پزشکی در حالت آماده باش خواهند بود.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا