سلامت و تندرستی

یک روان‌گردان طبیعی برای مبتلایان به افسردگی

محققان می گویند نتایج بر اساس اسکن مغزی 60 نفر به این معنی است که این دارو می تواند افسردگی را به روشی منحصر به فرد درمان کند.

داروهای روانگردان برای درمان تعدادی از اختلالات روانی در حال مطالعه هستند.

به بیماران مبتلا به افسردگی باید توصیه شود که سیلوزیبین را به تنهایی مصرف نکنند.

در آزمایشات علمی، شکل مصنوعی این دارو تحت شرایط پزشکی بسیار سخت استفاده شده است. علاوه بر این، بیماران در طول مطالعه از مشاوره روانشناسان بهره مند شدند.

پروفسور دیوید نات، نویسنده اصلی این مطالعه و رئیس مرکز تحقیقات روانگردان در دانشگاه کالج لندن، گفت: اکتشافات جدید در مورد سیلوزیبین “مهیج” و “مهم” هستند.

او می‌گوید که افسردگی می‌تواند باعث شود مغز در افکار خاصی «گرفتار» شود تا نتواند از چارچوب منفی اجتناب کند.

اما به گفته او، با استفاده از سیلوزیبین، تا سه هفته بعد به مغز بیماران دهانه‌ای داده شد که «انعطاف‌پذیرتر و سیال‌تر» بود.

این امر در اسکن مغز به عنوان افزایش ارتباط بین نواحی مختلف مغز دیده می شود. این بیماران ماه‌ها بعد به احتمال بیشتری خلق و خوی بهتری خواهند داشت.

چنین تغییراتی در مغز افرادی که با داروهای ضد افسردگی معمولی درمان شده اند مشاهده نشده است.

پروفسور نات گفت: “این پیش آگهی اولیه ما را تایید می کند و تایید می کند که سیلوزیبین ممکن است یک جایگزین واقعی برای درمان افسردگی باشد.”

فعالیت نورون های مغز

فعالیت مغز

روانگردان ها گروهی از مواد توهم زا هستند که بر تمام حواس اثر می گذارند. آنها نگاه، حس زمان و احساسات را تغییر می دهند.

در حالی که داروهای ضد افسردگی معمولی باید روزانه مصرف شوند، مصرف سیلوزیبین یک یا دو بار ممکن است برای رسیدن به همان اثر کافی باشد. البته تایید این امر مستلزم تحقیقات بیشتر بر روی بیماران بیشتر در طول زمان است.

نتایج این مطالعه که در مجله Nature Medicine منتشر شده است، از دو مطالعه جداگانه اقتباس شده است. در مطالعه اول، همه شرکت کنندگان سیلوزیبین مصرف کردند. در مطالعه دوم، برخی آن را دریافت کردند، در حالی که برای برخی دیگر نوع دیگری از داروهای ضد افسردگی تجویز شد.

همه شرکت کنندگان در این مطالعه از مشاوره حرفه ای بهره مند شدند. اسکن مغز در سه مورد – قبل، یک روز بعد و سه هفته بعد از آن انجام شد.

پروفسور رابین کارهارت هریس، نویسنده ارشد این مطالعه گفت: “ما هنوز نمی دانیم که تغییرات در فعالیت مغز پس از اثر سیلوزیبین چقدر طول می کشد، و برای درک آن باید تحقیقات بیشتری انجام دهیم.”

ما می دانیم که این بیماری در برخی موارد عود می کند و این ممکن است به این دلیل باشد که فعالیت مغز به الگوهای خشکی که در افسردگی می بینیم باز می گردد.

46

دکمه بازگشت به بالا