سلامت و تندرستی

عینکی برای ناشنوایان ! – مجله زنده خبری

ما قبلاً عینک های دوربینی را دیده ایم که به نابینایان می گوید چه چیزی را تماشا کنند. عینک جدید که “Voicee” نام دارد، کمی با عینک های قدیمی متفاوت است، زیرا دارای میکروفونی است که متن گفته های دیگران را نشان می دهد.

این عینک که در اسلوونی طراحی شده است، در حال حاضر به عنوان نمونه اولیه موجود است. این عینک که دارای میکروفون حذف نویز در جلو است، مجهز به صفحه نمایشی مشابه عینک گوگل، ریزپردازنده مبتنی بر اندروید، صفحه نمایش لمسی برای کنترل عملکرد و باتری لیتیوم پلیمری است. آنها به طور پیش فرض دارای لنزهای شفاف هستند.

به گفته طراحان، فناوری Voicee می تواند گفتار را به فردی که با کاربر به صورت متنی صحبت می کند، منتقل کند.

این عینک بدون هیچ وسیله پشتیبانی دیگری کار می کند، می تواند به یکی از پنج زبانی که تاکنون در نظر گرفته شده است تنظیم شود و گفته می شود کمتر از 100 گرم وزن دارند. گزارش ها حاکی از آن است که یک بار شارژ باتری ممکن است برای بیش از 24 ساعت استفاده کافی باشد.

Voicee اولین شرکتی نیست که چنین محصولی را ارائه می دهد. نمونه‌های دیگر عبارتند از صفحه‌نمایش واقعیت افزوده LTCCS، که نتوانست به هدف مالی خود دست یابد. مثال دیگر TranscribeGlass است که در حال حاضر در دست توسعه است. مثال سوم برنامه ای است که توسط Google Glass ارائه شده است. با این حال، بلندگو مجبور بود با یک گوشی هوشمند اندرویدی صحبت کند.

عینک های صوتی را می توان با حدود 540 دلار خریداری کرد، با توجه به اینکه آنها هنوز یک محصول تجاری نهایی نیستند. اگر این عینک به مرحله تولید برسد، با قیمت 675 دلار در دسترس خواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا