اقتصادی

راه اندازی فاز اول گلخانه قباسرخ بیجار تا دوماه آینده

مجله زنده خبری/ کردستان رئیس جهاد کشاورزی استان کردستان از راه اندازی فاز اول گلخانه قباسرخ تا پایان شهریور ماه خبر داد.

پیمان اسکندری امروز (8 تیرماه) در راستای بازدید از مراکز بازرگانی تضمینی گندم بیجار و همچنین گلخانه روستای کباروه بیجار اظهار داشت: این گلخانه که در سفر اخیر رئیس جمهور به استان کردستان به عنوان صنعت رانندگی معرفی شد. و با مساحت کل 27 هکتار و مساحت مفید 15 هکتار از این گلخانه اواخر شهریور ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

وی تاکید کرد: پیش بینی می شود کل پروژه تا پایان سال 1402 به اتمام برسد.

اسکندری با اشاره به گسترش کشت گلخانه ای افزود: بر اساس دستور مقام عالی وزارت و تصمیمات استانی، کشت گلخانه ای در اولویت دستور کار و سیاست های جهاد کشاورزی قرار دارد و برنامه های خوبی برای تقویت این حوزه داریم. .

جمال صالحی مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کردستان در این بازدید اظهار داشت: وسعت سطح زیر کشت در برداشت سال 1401 تا 1400 بالغ بر 594 هزار هکتار بوده که از این میزان 562 هزار هکتار گندم دیم و 32 هزار هکتار به صورت آبی بوده است. گندم . .

وی بیان کرد: بر اساس برآوردهای اولیه سازمان جهاد کشاورزی امسال 813 هزار تن گندم تولید و 620 هزار تن خریداری می شود.

صالحی با اشاره به میزان دیم و سطح آبی زیر کشت گندم شهرستان بیجار گفت: 156 هزار و 750 هکتار از اراضی دیم و آبی شهرستان بیجار در مجموع است و پیش بینی می شود تا پایان سال 120 هزار تن گندم خریداری شود. سال امروز بیش از 60 هزار تن بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا