ورزش و نشاط

نامجو مطلق: بلاتکلیفی به استقلال ضربه زد

به گزارش خبرگزاری مجله زنده خبری؛ استقلال فصل نقل و انتقالات را خیلی دیر شروع کرد و از رقیب سنتی خود عقب افتاده است. در روزهایی که پرسپولیس با ستاره های ملی پوش می گرفت، آبی های تهرانی درگیر انتخاب جانشین فرهاد مجیدی بودند. روند انتخاب سرمربی استقلال آنقدر طولانی شد که دست آنها برای بازیکنان جدید خالی بود. در این میان پرسپولیسی ها چند گزینه مهم و تاثیرگذار لیگ برتری را جذب کرده اند تا به نوعی دربی نقل و انتقالات را ببرند. در مورد انتخاب ساپینتو به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال با مجید ناموموتلک پیشکسوت استقلال گفت و گو کردیم که در ادامه می خوانید:

سرانجام پس از کش و قوس های فراوان، ساپینتو به عنوان سرمربی جدید استقلال انتخاب شد

روند انتخاب سرمربی طولانی شد و در نهایت ساپینتو به عنوان جانشین مجیدی انتخاب شد. من اطلاعات زیادی در مورد ساپینتو ندارم، اما او مربی تیم هایی مانند اسپورتینگ بوده است. به نظر من مربی باید برای تعیین گزینه هایش تلاش کند. اما فراموش نکنیم که او در آخرین تجربه مربیگری اش در یک تیم بیرون کشیده شد. نمی خواهم درباره سرمربی جدید استقلال قضاوت اشتباهی کنم و ترجیح می دهم ابتدا عملکرد او را در این تیم ببینم اما شرایط فوتبال ما با پرتغال متفاوت است.

این انتخاب دیرهنگام سرمربی جدید برای استقلال ضرر دارد؟

تغییر سرمربی اتفاقی است که ممکن است در پایان هر فصل برای بسیاری از باشگاه ها بیفتد اما متاسفانه بعد از این موضوع استقلال دچار بلاتکلیفی و به هم ریختگی شد. ساپینتو باید الان ایران باشد و تیم را ببندد زیرا تیمی که در فصل نقل و انتقالات عملکرد مثبتی داشته باشد قطعا نتایج خوبی در فصل خواهد گرفت.

همین موضوع باعث شد تا استقلال چند بازیکن مهم خود را از دست بدهد و نتواند در نقل و انتقالات درست عمل کند.

استقلال قهرمان فصل قبل شد. تیمی که قهرمان شد یعنی اسکلت خوبی دارد پس باید همین ساختار را حفظ کند و برای تقویت آن بازیکنان جدید اضافه کند اما الان می بینیم که اصلا شرایط اینطور نیست. من نگران استقلال هستم چون محمد دانشگر و وریا غفوری از هم جدا شدند و خیلی از بازیکنانی که به استقلال علاقه داشتند به تیم های دیگر هم رفتند.

فصل گذشته خط دفاعی استقلال نقطه قوت این تیم بود اما حالا با رفتن خط دفاعی آبی ها، خط دفاعی این تیم برهنه می شود؟

دانشگر بازیکنی بود که برای استقلال بسیار مفید بود چون می توانست در چند پست مختلف بازی کند، به هر حال مدیران باید بازیکنی در حد دانشگر بیاورند یا با مدافع برزیلی خود قراردادشان را تمدید کنند.

فکر می کنی استقلال می تواند موفقیت فصل گذشته را تکرار کند؟

یکی از مهم ترین دلایلی که استقلال در فصل گذشته توانست قهرمان لیگ برتر شود، ثبات ترکیب بود. سرمربی تیم از قبل مشخص شده و بازیکنان با نظر او جذب می شوند. مدیرعامل هم دقیقاً همین وضعیت را داشت و کاملاً راحت بود. کادر مدیریتی به شدت از سرمربی حمایت کردند و همین امر باعث شد تا استقلال برخلاف سال های گذشته قهرمان لیگ برتر شود. به نظر من مدیران استقلال باید همان حمایتی را که از فرهاد مجیدی کردند از ساپینتو انجام دهند تا این مربی به نتایج مطلوب برسد.

256 251

دکمه بازگشت به بالا