بین المللی

نیوزیلند تحریم‌های جدید علیه روسیه اعمال کرد

نیوزلند تحریم های جدیدی را علیه روسیه وضع کرد

وزیر امور خارجه نیوزیلند روز دوشنبه گفت که مقامات این کشور دور جدیدی از تحریم ها را علیه روسیه و در این راستا مقامات و کارکنان مرتبط با رسانه های مهم از جمله ماکسوت شادایف وزیر توسعه دیجیتال و کنستانتین ارنست، مدیر اجرایی ایالات متحده اعمال کرده اند. کانال روسیه هدف قرار گرفته است

به گزارش مجله زنده خبری، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نانایا ماهوتا وزیر امور خارجه نیوزلند امروز در بیانیه ای که در سایت رسمی دولت این کشور منتشر شد، گفت: تحریم ها علیه افرادی که اطلاعات نادرست را منتشر می کنند که قبلا در ماه می هدف قرار گرفته بودند، افزایش می یابد. . آنها دریافتند که این تحریم ها شامل افراد وابسته به رسانه ها و خبرگزاری های روسیه می شود. در میان افرادی که تحت تحریم قرار گرفته اند، کارمندان رسانه ها و خبرگزاری های روسیه هستند. وزیر توسعه دیجیتال، ارتباطات و رسانه، مدیرعامل شبکه یک کانال روسیه و کارمندان کلیدی برخی از رسانه‌های روسی از جمله اینفوروس، جبهه جنوبی و بنیاد فرهنگ استراتژیک از جمله تحریم‌شدگان هستند.

در واکنش به عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین، نیوزیلند از اواخر فوریه به کمپین تحریم های غرب علیه روسیه پیوست. تا به امروز، نیوزلند تحریم هایی را علیه 1200 فرد و نهاد در روسیه و ایالات متحده بلاروس اعمال کرده است. او همچنین تجارت با مسکو را به حالت تعلیق درآورد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا