ورزش و نشاط

روح‌الله رستمی موفق به کسب دو مدال طلا شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، مسابقات قهرمانی جهان وزنه برداری ۲۰۲۳ به میزبانی کشور امارات در حال برگزاری است و امروز سه شنبه هفتم شهریور ماه، در ادامه مسابقات در دسته ۸۰ کیلوگرم، روح الله رستمی ملی پوش کشورمان به روی تخته رفت. او در حرکت اول خود وزنه ۲۲۵ کیلوگرمی را مهار کرد. نماینده کشورمان در حرکت دوم خود توانست وزنه ۲۲۹ کیلوگرمی را بالای سر ببرد. رستمی در حرکت سوم خود وزنه ۲۳۲ کیلوگرمی را مهار کرد تا عنوان قهرمانی مسابقات را از آن خود کند. او همچنین موفق به کسب مدال طلای بخش مجموع شد.

پیش از این احمد امین زاده در حرکت اول خود وزنه ۲۵۰ کیلوگرمی را مهار کرد. او در حرکت دوم خود توانست وزنه ۲۵۵ کیلوگرمی را مهار کند. امین زاده در حرکت سوم از مهار وزنه ۲۵۸ کیلوگرمی بازماند. ملی پوش کشورمان با مهار وزنه ۲۵۵ کیلوگرم به مدال طلای مسابقات رسید.

مهدی صیادی دیگر نماینده کشورمان در حرکت اول خود وزنه ۲۳۸ کیلوگرم را بالای سر برد. او در حرکت دوم توانست وزنه ۲۴۶ کیلوگرمی را مهار کند. صیادی در حرکت سوم خود از مهار وزنه ۲۴۸ کیلوگرم بازماند. ملی پوش کشورمان در نهایت با مهار وزنه ۲۴۶ کیلوگرم به مدال نقره مسابقات رسید.

تیم ملی کشورمان در بخش آقایان در این دوره از مسابقات موفق به کسب ۹ مدال رنگارنگ شامل ۴ طلا، ۳ نقره و ۲ برنز شدند. در بخش بانوان نیز، مهدیه محمدیان توانست در جایگاه ششم جهان قرار بگیرد.

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا