ورزش و نشاط

فدراسیون فوتبال ایران ۲۸ میلیون دلار از کنفدراسیون آسیا طلب دارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مهدی تاج صبح سه‌شنبه در مجمع سالیانه هیأت فوتبال استان زنجان که در محل سالن کنفرانس اداره‌کل ورزش و جوانان استان برگزار شد، با بیان اینکه فوتبال رشته‌ای است که با هیچ پدیده‌ای قابل قیاس نیست، اظهار کرد: بدون شک ورزش فوتبال تا به امروز سهم خود را در کاهش آسیب‌های اجتماعی به خوبی ایفا کرده است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از دغدغه‌های فدراسیون فوتبال، پول‌های بلوکه شده به خاطر تحریم‌های ناجوانمردانه است، افزود: در حال حاضر فدراسیون فوتبال ایران حدود ۲۸ میلیون دلار معادل ۱,۰۰۰ میلیارد تومان از کنفدراسیون فوتبال آسیا مطالبه دارد اما متأسفانه این طلب به دلیل تحریم‌های ناجوانمردانه قابل وصل نبوده و تا به امروز نتوانسته‌ایم حتی یک ریال از آن را دریافت کنیم.

این مسئول با بیان اینکه علی‌رغم همه این محدودیت‌ها، فوتبال ایران کماکان به فعالیت‌های خود به صورت جدی ادامه می‌دهد، خاطرنشان کرد: بی‌تردید فوتبال پدیده‌ای است که نتیجه آن برای جامعه شادی و نشاط است و نمونه بارز آن را می‌توان در مسابقات جام رمضان به عینه مشاهده کرد و این بدان معنی است که فوتبال جزو پویاترین رشته‌های ورزشی است که در کشور دنبال می‌شود.

تاج در ادامه با اشاره به حضور پررنگ بانوان در ورزشگاه‌ها، گفت: با توجه به اینکه نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می‌دهند، لذا معتقدیم این حضور می‌توان به پویایی فوتبال کمک کند و خوشبختانه تا به امروز نیز شاهد تحقق این امر بدون به وجود آمدن مشکل خاصی در ورزشگاه‌های کشور هستیم اما مهم‌ترین مسئله در این زمینه، توجه جدی بانوان به مقوله ورزش است که نباید دور از ذهن نگه داشت.

وی همچنین گریزی به وضعیت فوتبال زنجان زد و اظهار کرد: زنجان برای اینکه بتواند فوتبال خود را به جایگاه واقعی‌اش برساند، نیاز است که از وجود یک تیک لیگ برتری بهره‌مند شود اما نباید فراموش کنیم که تحقق این امر نیز در گرو فراهم کردن زیرساخت‌ها است، به همین خاطر امیدواریم زیرساخت‌های لازم برای تحقق این امر هر چه زودتر فراهم شود.

رئیس فدراسیون فوتبال با یادآوری اینکه یکی از رویکردهای فدراسیون، کمک به هیأت‌های فوتبال برای تسریع در تکمیل زیرساخت‌ها است، ادامه داد: زنجان یکی از استان‌هایی است که در زمینه ایجاد زیرساخت‌های فوتبال خوب عمل کرده و امروز شاهد پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی ورزشگاه ۱۵ هزار نفری در این شهر هستیم.

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا