بین المللی

آمریکا در هند-آرام موشک میان‌برد مستقر می‌کند

ارتش ایالات متحده قصد دارد با هدف مقابله با چین، در سال آینده میلادی در منطقه هند-آرام موشک میان‌برد مستقر کند.

به گزارش مجله زنده خبری، روزنامه «نیکه‌ئی» به نقل از «راب فیلیپس» سخنگوی ارتش آمریکا در منطقه اقیانوس آرام گزارش داد که این کشور در سال ۲۰۲۴ با هدف مقابله با چین، در منطقه ایندوپاسیفیک موشک‌های میان‌برد مستقر می‌کند.

احتمال دارد که ایالات متحده نسخه زمینی موشک کروز «تاماهاوک» و موشک «استاندارد-۶» با برد تخمینی ۵۰۰ تا ۲۷۰۰ کیلومتر را در هند-آرام مستقر کند. با این‌ وجود، هنوز تاریخ و مکان دقیق استقرار این تسلیحات مشخص نیست.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که از زمان جنگ سرد تا امروز، این نخستین زرادخانه در این منطقه خواهد بود. همچنین از زمان خروج آمریکا از «پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد»، این اولین باری است که آمریکا موشک‌های میان‌برد خود را مستقر می‌کند.

پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد که در ۱۹۸۷ میان آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی به امضا رسید، این کشورها را از ساخت و در اختیار داشتن موشک‌های بالستیک و کروز با برد ۵۰۰ تا ۵۵۰۰ کیلومتر منع می‌کرد؛ اما در سال ۲۰۱۹ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا از این معاهده خارج شد.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا