بین المللی

آمریکا نگران سرقت اسرار هوش مصنوعی است

انگشت اتهام به سمت پکن؛

آمریکا نگران سرقت اسرار هوش مصنوعی است

یک روزنامه آمریکایی می‌گوید که مقامات دولت واشینگتن نگران هستند که مبادا چین با سرقت اطلاعات هوش مصنوعی به دنبال ارتقای مهارت‌های جاسوسی باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، «وال استریت ژورنال» در گزارشی نوشت که آمریکا بابت سرقت اسرار حوزه هوش مصنوعی به چین مظنون است و از اینکه دولت پکن از چنین اطلاعاتی برای ارتقای قابلیت‌های جاسوسی خود استفاده کند، احساس خطر می‌کند.

طبق این گزارش، ایالات متحده مدعی است که چین در تلاشی سازمان‌یافته به دنبال فناوری‌های حساس هوش مصنوعی و سرقت تجربه و تخصص شرکت‌ها و مؤسسات تحقیقاتی آمریکایی است. این روند شامل استخدام کارشناسان آمریکایی هوش مصنوعی، انجام جاسوسی سایبری و بهره‌برداری از پروژه‌های تحقیقاتی مشترک برای رسیدن به دستاورد‌های پیشرفته هوش مصنوعی است.

وال استریت ژورنال با تمرکز بر پیامد‌های احتمالی اقدامات نسبت‌ داده‌شده به چین، به مخاطب القا می‌کند که پکن می‌تواند از اسرار به سرقت‌رفته برای بهبود قابلیت‌های نظارتی و جمع‌آوری اطلاعات و همچنین افزایش قدرت نظامی خود استفاده کند.

از سوی دیگر، این ادعا مطرح می‌شود که دولت واشینگتن نگران ضایع شدن حقوق مالکیت معنوی و تبعات اقتصادی اقدام چین برای شرکت‌ها و محققان آمریکایی است.

وال استریت ژورنال با تأکید بر لزوم هوشیاری و اتخاذ تدابیر متقابل برای حراست از فناوری‌های حساس هوش مصنوعی در برابر مواردی از قبیل سرقت و دسترسی غیرمجاز، به دولت واشینگتن و نهاد‌های ذی‌ربط توصیه می‌کند که اقدام‌هایی را در راستای تقویت امنیت سایبری، افزایش کنترل بر صادرات و ترغیب شرکای بین‌المللی به اتحاذ راه‌حل مشترک اتخاذ کنند.

نگرانی آمریکا در خصوص موارد نسبت‌داده‌شده به چین در حالی مطرح می‌شود که دولت پکن چنین اتهام‌هایی را رد و به واشینگتن توصیه می‌کند که به جای دشمنی، بر رقابت و همکاری سازنده متمرکز باشد.

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا