اجتماعی

افزایش ارتفاع موج در دریای خزر/خطر غرق شدن شناگران

سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج به بیش از ۱.۵ متر در دریای خزر هشدار داد.

به گزارش مجله زنده خبری سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: از  پنج شنبه  تا اواخر وقت جمعه (۷ تا ۸ دی‌ماه) افزایش بیشینه سرعت وزش باد تا ۲۶ نات و افزایش بیشینه ارتفاع موج در سواحل تا ۱.۵ متر و دور از ساحل بیش از ۱.۵ متر در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان، مازندران و گلستان در دریای خزر پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی خطر غرق شدن شناگران و آسیب به تورهای صیادی، احتمال آسیب به شناورهای سبک و تفریحی و اختلال در فعالیت‎‌های ساحلی و فراساحل دور از انتظار نیست بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به منع شنا و غواصی، محدودیت در تردد شناورهای سبک و تفریحی، منع فعالیت‌های شیلاتی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت ورود و خروج کشتی‌ها به بنادر و فعالیت‌های پشتیبانی صنایع فراساحل توصیه می‌کند.

به گزارش مجله زنده خبری هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

انتهای پیام

بخش مطالب اجتماعی

پژوهشگر جامعه‌شناسی با تمرکز بر مسائل تربیتی و آموزشی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا