ورزش و نشاط

بازگشت پرسپولیس پس از ایست قلبی/ یک مدافع به فریاد گل‌محمدی رسید – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، تیم‌های فوتبال پرسپولیس و شمس آذر از ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه امروز یکشنبه در هفته چهاردهم لیگ برتر از ساعت ۱۷:۳۰ و با قضاوت کوپال ناظمی در ورزشگاه آزادی رو در روی هم قرار گرفتند که این بازی با نتیجه دو بر یک به سود پرسپولیس به پایان رسید. گئورگی گولسیانی هر دو گل پرسپولیس و حسین گودرزی تنها گل شمس آذر را در این بازی به ثمر رساندند.

ترکیب پرسپولیس

علیرضا بیرانوند، امید عالیشاه (شهاب زاهدی)، فرشاد فرجی، علی نعمتی، سروش رفیعی، مهدی ترابی (سینا اسدبیگی)، میلاد سرلک (مسعود ریگی)، دانیال اسماعیلی فر، نبیل باهویی (وحدت حنانوف)، سعید صادقی (محمدمهدی احمدی) و گئورگی گولسیانی بازیکنان پرسپولیس را در نیمه اول این بازی تشکیل می‌دادند.

ترکیب شمس آذر

علیرضا جعفرپور، علی آزادمنش، هومن ربیع‌زاده، صادق آلبوصبیح، پوریا سرآبادانی، حسین گودرزی (ارشیا سرآبادانی)، محمدرضا رضایی (محمد پاپی)، امیرمحمد نسایی، مهدی محمدی، علی اصغر اعرابی و عیسی مرادی (رحمان جعفری) هم ۱۱ بازیکن شمس آذر بودند.

شوت‌های بی حاصل بازیکنان در ابتدای بازی

هر دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و در دقیقه دو، شوت عیسی مرادی را علیرضا بیرانوند به خوبی مهار کرد. در ادامه بازیکنان پرسپولیس به سمت دروازه شمس آذر هجوم آوردند و شوت میلاد سرلک در دقیقه ۱۰ از بالای دروازه راهی اوت شد.

در دقیقه ۱۸ هم بازیکنان پرسپولیس به سمت دروازه شمس آذر حمله ور شدند که شوت سعید صادقی از پشت محوطه جریمه را جعفرپور به خوبی مهار کرد. در دقیقه ۲۴ هم امید عالیشاه با پاسی در عمق مهدی ترابی را صاحب توپ کرد و او نبیل باهویی را صاحب توپ کرد اما ضربه این بازیکن راهی به سمت دروازه شمس آذر نداشت.

سانتر سروش رفیعی در دقیقه ۳۰ از روی ضربه ایستگاهی روی سر گئورگی گولسیانی فرود آمد اما او نتوانست ضربه خوبی بزند و توپ به بیرون رفت.

گلزنی گولسیانی در لحظات پایانی نیمه اول

در دومین دقیقه وقت اضافه سرخپوشان توسط گولسیانی به گل برتری رسیدند که بازیکنان و کادر فنی شمس آذر اعتقاد داشتند توپ از روی خط دروازه عبور نکرده است اما تصاویر تلویزیونی نشان داد توپ به طور کامل رده شده تا سرخپوشان نیمه اول را با پیروزی به پایان برسانند.

اولین حمله و اولین پنالتی

در شروع نیمه دوم، بازیکنان شمس آذر ضد حمله ای را به سمت دروازه پرسپولیس تدارک دیدند که در شلوغی محوطه جریمه پرسپولیس، شوت بازیکن شمس آذر به دست علی نعمتی برخورد کرد و داور پنالتی اعلام کرد. پشت توپ پوریا سرآبادانی ایستاد که ضربه او را علیرضا بیرانوند مهار کرد اما در ریباند حسین گودرزی توانست توپ را تبدیل به گل کند تا گل گهر خیلی زود به بازی برگردد و نتیجه مساوی شود.

فرصت سوزی ترابی در مصافی تک به تک

پس از دریافت گل تساوی، بازیکنان پرسپولیس فاز هجومی گرفتند و در یکی از این موقعیت ها، امید عالیشاه روی پرتاب دست خیلی خوب علیرضا بیرانوند صاحب توپ شد و توپ را در اختیار ترابی قرار داد اما این بازیکن در مصاف تک به تک با دروازه بان شمس آذر نتوانست توپ را تبدیل به گل کند.

تکمیل شب تلخ نعمتی با اخراج برابر شمس آذر

علی نعمتی که در صحنه پنالتی شمس آذر از داور کارت زرد گرفته بود در دقیقه ۶۲ به دلیل خطای خشن روی بازیکن شمس کارت زرد دوم را دریافت کرد و از زمین بازی اخراج شد تا پرسپولیس بیش از ۳۰ دقیقه ۱۰ نفره به کار ادامه دهد.

موقعیت هایی که یکی پس از دیگر به هدر رفت

بازیکنان پرسپولیس در دقیقه ۷۲ روی توپ ربایی دانیال اسماعیلی فر صاحب توپ شدند و پاس او به نبیل باهویی رسید اما ضربه او از شدت کافی برخوردار نبود و دروازه بان شمس آذر به راحتی آن را مهار کرد. پس از این موقعیت بار دیگر برای پرسپولیس فرصتی به دست آمد و مهدی ترابی از پشت محوطه جریمه اقدام به شوت زنی کرد که با واکنش جعفرپور توپ به تیرک خورد و راهی به سمت دروازه شمس آذر نداشت.

دبل گولسیانی در شبی که خط هجومی پرسپولیس فروغی نداشت

در دقیقه ۸۰ پرسپولیسی ها حمله دیگری را به سمت دروازه شمس آذر تدارک دیدند که به دلیل خطای مدافع شمس آذر روی نبیل باهویی داور برای پرسپولیس پنالتی اعلام کرد که گولسیانی خیلی خونسرد به توپ ضربه زد تا گل دوم خود و پرسپولیس را در این بازی به ثمر برساند.

با این پیروزی پرسپولیس ۲۵ امتیازی شد و به رده سوم جدول صعود کرد و شمس آذر با ۱۷ امتیاز در مکان نهم جدول باقی ماند.

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا