بین المللی

یمن: با طرف‌های بین المللی درباره عملیات دریای سرخ مذاکره می‌کنیم

گروه انصارالله یمن امروز(شنبه)از انجام مذاکرات با طرف‌های بین المللی و میانجی‌گری عمان درباره حملات یمن به کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌های عازم بنادر رژیم صهیونیستی خبر داد.

به گزارش مجله زنده خبری، محمد عبدالسلام، سخنگوی جنبش انصارالله یمن در حساب کاربری خود در شبکه ایکس با اعلام این خبر آمادگی خود را برای کاهش تنش در صورت پاسخ مثبت به اوضاع بشردوستانه در نوار غزه اعلام کرد.

وی ادامه داد: با نظارت برادرانمان در عمان، ارتباط و مذاکره با برخی طرف‌های بین المللی درباره عملیات دریای سرخ و دریای عرب ادامه دارد.

به نقل از اسپوتنیک، عبدالسلام عنوان داشت: ما به همه تاکید کردیم که عملیات یمن برای کمک به ملت فلسطین در نوار غزه است و نمی‌توان در برابر تجاوز و محاصره که در آن غذا، دارو و حتی آب آشامیدنی وجود ندارد و دشمن آن را قطع کرده بی‌تفاوت ماند.

وی ادامه داد، در جلسات مختلف تاکید شد که مواضع یمن در قبال غزه قابل چانه زنی نیست و کشتی‌های دشمن یا کشتی‌های عازم بنادر این رژیم تا پایان تجاوز، رفع محاصره غزه و ارسال مستمر کمک‌های بشردوستانه به نوار در معرض حمله قرار خواهند داشت.

سخنگوی انصارالله تاکید کرد که هر اقدام واقعی که با وارد کردن غذا و دارو به وضعیت انسانی در فلسطین و غزه پاسخ مثبت دهد، می‌تواند به کاهش تشدید تنش کمک کند.

موضع انصارالله پس از اعلام حمله پهپادی گسترده به اهداف”حساس” در شهر ایلات در جنوب اراضی اشغالی بیان می‌شود.

به گزارش مجله زنده خبری، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز (شنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که در حمایت از مردم مظلوم فلسطین در غزه و در راستای اجرای دستورات عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر انصارالله، نیروی هوایی یمن وابسته به نیروهای مسلح به یاری خداوند در عملیاتی نظامی به وسیله پهپادهای گسترده، اهداف حساس رژیم صهیونیستی در منطقه «ام الرشراش» واقع در جنوب سرزمین‌های اشغالی را هدف قرار دادند.

در این بیانیه آمده است که نیروهای مسلح یمن تا زمان توقف تجاوزها علیه برادران فلسطینی در نوار غزه به عملیات نظامی خود علیه رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داد.

نیروهای مسلح یمن همچنین از تمام آزادگان امت عربی و اسلامی و آزادگان جهان خواست که مواضع مشرفانه درخصوص مساله فلسطین اتخاذ کنند.

به گزارش مجله زنده خبری، ارتش یمن در راستای حمایت از مردم و مقاومت فلسطین، پس از توقیف کشتی «گلکسی لیدر» که متعلق به یک میلیاردر صهیونیست بود، در روزهای اخیر چند بار به کشتی‌هایی که عازم سرزمین‌های اشغالی بودند و به هشدارها درباره تغییر مسیر خود توجه نکرده بودند، با پهپاد یا موشک حمله کرده است.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا