ورزش و نشاط

جای خالی دو ستاره ایران در جمع بهترین‌ها

به گزارش خبرگزاری مجله زنده خبری؛ تیم ملی در دور اول مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا یکی از بهترین نتایج را به دست آورد. بعد از اردن که مالزی را با 4 گل شکست داد، برتری 4 بر یک ایران مقابل فلسطین بهترین نتیجه دور اول بود. با این حال در تیم منتخب دور اول مرحله گروهی که کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد، خبری از بازیکنان ایرانی نیست.
در برتری پرگل روز اول تیم ملی سامان قدوس و مهدی قایدی نمایش خیلی خوبی داشتند. قدوس سازنده گل اول بود و روی گل چهارم نقش مؤثری داشت. او همچنین با پاس‌های دقیقش موتور محرک میانه زمین تیم ملی بود. قایدی هم هر چند یک نیمه بیشتر در زمین نبود، یک گل زد و روی گل اول هم تأثیر داشت. در تیم منتخب اما هیچ کدام از این دو حاضر نیستند. کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز جزئیاتی درباره پارامترهای مؤثر در این انتخاب را اعلام نکرده است.

کره و قطر با دو نماینده
کره جنوبی و قطر با دو بازیکن بیشترین نماینده را در این تیم منتخب دارند. دو هافبک کره جنوبی که نقش پررنگی در برتری سه بر یک این تیم مقابل بحرین داشتند، در این تیم حاضرند. لی‌کانگ‌این، بازیکن پاری‌سن‌ژرمن که با دو گل نیمه دوم کلینزمن را از تساوی و انتقادات رسانه‌ها نجات داد، یکی از نمایندگان کره است و در کنارش هوانگ‌این‌بوم هم دیده می‌شود. هافبک میانی ستاره سرخ زننده گل اول بود و یکی از گل‌های تیمش را هم ساخت.
حضور اکرم عفیف بعد از نمایش درخشانش در بازی افتتاحیه قابل انتظار بود. مهاجم قطر دردسری دائمی برای مدافعان لبنان بود و دو گل از سه گل تیمش را زد. مشعل برشام، دروازه‌بان قطر دومین نماینده میزبان در این تیم است. او در برابر ضربات مهاجمان لبنان بخصوص در نیمه دوم چند مهار دیدنی داشت.
قلب دفاع تیم منتخب متشکل از علی البلیهی، مدافع عربستان و احمد الخمیسی، مدافع عمان است. البلیهی در ثانیه‌های آخر بازی توانست گل برتری عربستان را وارد دروازه عمان کند. الخمیسی هم با وجود شکست، یکی از بازیکنان خوب عمان بود و بارها راه حملات عربستان را بست.
عبدالرحمان ویس، مدافع راست سوریه که در لیگ یونان بازی می‌کند به لطف تساوی بدون گل تیمش مقابل ازبکستان در ترکیب تیم منتخب قرار گرفته. دفاع چپ در اختیار محمود المردی از اردن است که سازنده دو گل تیمش به مالزی بود.
در خط میانی به جز دو هافبک کره، تاکومی مینامینو حاضر است. هافبک موناکو دو گل از چهار گل تیمش به ویتنام را زد. کرگ گودوین، هافبک چپ استرالیا این خط را تکمیل می‌کند. شاید اگر قایدی دقایق بیشتری در زمین بود، می‌توانست جای او در تیم منتخب را بگیرد.
دومین مهاجم تیم منتخب در کنار اکرم عفیف، سوپاچای جایدد است. مهاجم تایلند موفق شد هر دو گل تیمش به قرقیزستان را بزند.

257 251

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا