اجتماعی

قدردانی نمایندگان مردم ساری و میاندورود از موضع‌گیری استاندار مازندران در خصوص سد فینسک

مجله زنده خبری/مازندران نمایندگان مردم ساری و میاندورود، موضع‌گیری استاندار مازندران را در خصوص سد فینسک و حمایت از احقاق حق مردم استان قابل تقدیر دانستند و از حسینی پور قدردانش کردند.

علی بابایی کارنامی در حاشیه سفر معاون رئیس جمهور به مازندران در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار نظر قاطعانه استاندار مازندران در خصوص سد فینسک را قابل تقدیر دانست.

وی افزود: از استاندار مازندران هم توقع می‌رفت که اظهار نظر قوی‌تر و محکم‌تری در جهت دفاع از حقوق مردم استان داشته باشند.

بابایی کارنامی گفت: موضع گیری استاندار مازندران در جهت منافع مردم مورد حمایت مجمع نمایندگان استان است و از این بابت از ایشان قدردانیم. چون دولت مردمی است و قرار است عدالت را رعایت کند.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به عنوان یکی از نمایندگان مازندران به طور قاطع از استاندار حمایت خواهیم کرد تا بتوانیم در جهت احقاق حق منافع استان در همه حوزه‌ها اقدامات لازم را داشته باشیم.

سمنان حق‌آبه‌ای از سرشاخه‌های سفیدرود ندارد

عضو کمیسیون کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی هم در این زمینه، اظهار کرد: سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی برنج در میاندورود کاشته نشد.

منصورعلی زارعی با بیان اینکه سمنان حق‌آبه‌ای از سرشاخه‌های سفیدرود ندارد، خاطرنشان کرد: از اظهار نظر استاندار مازندران درباره سد فینسک حمایت می‌کنیم.

وی افزود: یکی دیگر از موضوعاتی که مردم نگران بودند؛ بهره‌برداری از سد شهید رجایی بود که مردم این منطقه از کسانی بودند که قبلا از سد شهید رجایی یا توزیع آب استان، آب را خریداری کردند، اما به علت کمبود آب، در سال زارعی مشکلات جدی داشتند.

زارعی تصریح کرد: مهم‌تر اینکه در خصوص جلوگیری از احداث سد فینسک بر روی رودخانه سفیدرود که در دولت‌های گذشته بحث آن بود، اقدامات جدی انجام شد و ما نمایندگان مازندران به ویژه ساری و میاندورود پیگیری‌های خوبی داشتیم.

وی بیان کرد: استاندار مازندران نیز نظرات خوبی داشتند، ما منتظر بودیم؛ همچنان که برخی از استان‌های همجوار مثل سمنان، حرف‌هایی در خصوص سد فینسک زده بودند، از حسینی پور هم اظهار نظری داشته باشیم.

زارعی یادآور شد: استان سمنان از سرشاخه‌های سفیدرود هیچ حق‌آبه‌ای ندارد و استاندار سمنان حرف‌های غیر واقعی زده است.

نماینده مردم ساری و میاندورود با اعلام حمایت از اظهار نظر استاندار مازندران در خصوص سد فینسک، گفت:مردم منطقه منتظر همین نظر بودند و از اینکه استاندار اعلام کرد سدی به نام فینسک نداریم، خوشحال هستند.

انتهای پیام

بخش مطالب اجتماعی

پژوهشگر جامعه‌شناسی با تمرکز بر مسائل تربیتی و آموزشی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا