۱۱ میلیون دلار، فقط برای «کلاه» جنگنده اف-۳۵!/ عکس

تینا مزدکی: لاکهید مارتین قراردادی ۱۱ میلیون دلاری برای طراحی مجدد مجموعه سیستم نمایشگر نصب شده بر روی کلاه F-۳۵ نسل III با هدف تقویت قابلیت‌های برنامه F-۳۵ منعقد کرد.

این قرارداد که اخیراً اعلام شد، نشان‌دهنده تلاشی استراتژیک برای ارتقای عملکرد رابط کاربری F-۳۵ است که یک سیستم نمایش اولیه پیشرفته در اختیار خلبانان قرار می‌دهد. طراحی مجدد، که انتظار می‌رود تا ژانویه ۲۰۲۵ تکمیل شود، بر تعهد لاکهید مارتین به پیشرفت مهارت‌های تکنولوژیکی F-۳۵ تأکید می‌کند.

بودجه این پروژه مجموعاً بیش از ۵.۶ میلیون دلار خواهد بود که تلاش مشترک بین نهادهای دفاعی مختلف برای بهینه‌سازی قابلیت‌های هواپیمای F-۳۵ را برجسته می‌کند.

سیستم نمایشگر نصب شده بر روی کلاه F-۳۵ نسل III به خلبانان آگاهی موقعیتی بسیار خوبی را ارائه می‌دهد و از قابلیت‌های مجازی برای ارائه اطلاعات پرواز و داده‌های حسگر در زمان واقعی استفاده می‌کند. این نمایشگر خلبانان را با جهت‌گیری فضایی پیشرفته، هدف‌گیری دقیق تسلیحات و برتری تاکتیکی در محیط‌های عملیاتی متنوع، چه در روز و چه در شب، توانمند می‌کند.

۱۱ میلیون دلار، فقط برای «کلاه» جنگنده اف-۳۵!/ عکس

این پروژه که برای متحول کردن کابین جنگنده طراحی شده است، از فناوری های پیشرفته، از جمله نمایشگر هدآپ، نمایشگر نصب شده روی کلاه ایمنی و دید در شب با نما طراحی شده است. این فناوری استاندارد جدیدی را برای دید در حین پرواز و اثربخشی ماموریت ارائه خواهد داد و نقطه عطف مهمی در نوآوری هوانوردی خواهد بود.

منبع: defence-blog

۲۲۷۳۲۳

دکمه بازگشت به بالا