اجتماعی

تدوام پلمب خانه‌های پلاک قرمز منطقه ۱۵/ تبدیل کوه سنگی به بوستان چه شد؟

شهردار منطقه ۱۵ از تدوام برخورد با خانه‌های پلاک قرمز در این منطقه خبر داد.

محمد شیری در گفت وگو با مجله زنده خبری، در مورد وضعیت پلاک‌های قرمز در منطقه ۱۵ با بیان اینکه در چند ماه اخیر و طی یک سال گذشته حدود ۹۰۰۰ معتاد متجاهر در منطقه ۱۵ جمع آوری شد، گفت: در شهرداری منطقه ۱۵ روزانه طرح جمع آوری معتادان انجام می‌شد؛ اما مسئله اصلی این بود که معتادان جمع آوری شده به محل باز می‌گشتند.

وی با اشاره به افزایش ظرفیتی که با تلاش شهرداری تهران در امر پذیرش معتادان متجاهر انجام شد و تخت‌های پذیرش به بیش از ۲۵ هزار تخت رسید، اظهار کرد: این امر سبب شد تا برگشت معتادان به پاتوق‌ها کم شود و از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۸۰۰ نفر معتاد جمع آوری شده‌اند و به دلیل عدم بازگشت به محل، تأثیر جمع آوری این هزار نفر بر روی کیفیت زندگی در محلات بیشتر بود، چراکه این افراد تحویل کمپ های ماده ۱۶ می شوند.

شیری با تأکید بر اینکه می‌توان عنوان کرد که کلونی معتادان مثل کوه گچی، کوه سنگی و…. در منطقه ۱۵ نداریم، افزود: البته معتادان هستند و باید به مرحله‌ای برسیم که از طریق سامانه ۱۳۷ نسبت به شناسایی و جذب معتادان باقی مانده اقدام کنیم.

شهردار منطقه ۱۵ در مورد آخرین وضعیت رصد خانه‌های پلاک قرمز در سطح این منطقه، گفت: ۵۳ پلاک قرمز در شش ماهه دوم سال گذشته در منطقه پلمب شد. محدوده کوه گچی که عمده پلاک قرمزها در آن بود نسبت به قبل بهتر شده و امیدواریم در سال‌جاری این روند ادامه داشته باشد تا وضعیت بهبود یابد.

وی در مورد سرانجام تبدیل کوه سنگی به بوستان با تأکید بر اینکه کوه سنگی یکی از پاتوق های معروف معتادان در تهران بود، افزود: قرار بود بعد از پاکسازی کوه سنگی از وجود معتادان و کلونی های تجمعی آنها، این محدوده با احداث راه تبدیل به یک بوستان شود؛ اما این محدوده مالک خصوصی دارد و باید با کسب رضایت مالک و تملک این محدوده این بوستان ایجاد شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا