اجتماعی

لایحه فرونشست در انتظار مجلس جدید/ تهیه سند جامع زلزله تهران

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران در مورد سرانجام دو لایحه فرونشست زمین و زلزله تهران توضیحاتی ارائه کرد.

حجت السلام و المسلمین محمدآقامیری در گفت وگو با مجله زنده خبری،‌ در مورد تشکیل کارگروه مشترک برای تهیه لایحه افزایش تاب آوری تهران در مقابل زمین لرزه گفت: کمیته عمران شورای شهر تهران در مورد فرونشست زمین و افزایش تاب آوری در تهران جلسات مختلفی را برگزار کرد.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰ جلسه با حضور نخبگان و اساتید دانشگاه‌های مطرح برای بحث فرونشست زمین برگزار شده و جمع بندی اساتید در قالب لایحه‌ای از طریق شورایعالی استانها به مجلس ارسال شد، افزود: این موضوع در کمیسیون محیط زیست و کشاورزی مجلس یازدهم نیز بررسی و تأیید شد و آماده بررسی در صحن مجلس است که البته باید این لایحه در مجلس جدید بررسی شود.

آقامیری با تأکید بر اینکه منتظر هستیم تا در مجلس جدید،‌ این لایحه با قید یک فوریت در دستور کار قرار گیرد، اظهار کرد: در مورد افزایش تاب آوری تهران در امر زلزله نیز سه کمیته تشکیل داده شد و با هماهنگی سازمان مدیریت بحران، مکانی برای بررسی و جلسات کمیته‌ها تخصیص داده شد و خروجی این جلسات لایحه‌ای خواهد شد تا به مانند لایحه فرونشست زمین، این موضوع نیز از طریق شورایعالی استانها به مجلس ارسال خواهد شد.

وی با بیان اینکه زلزله تهران را باید به عنوان یک بحران ملی ببینیم، افزود: باید برنامه ریزی خاصی برای زلزله تهران داشت و سعی داریم سند جامع زلزله شهر تهران را تدوین کنیم که در سه دسته قبل، حین و بعد از زلزله است.

رئیسی کمیته عمران شورای شهر  به سخنانش در مورد وضعیت موش های پایتخت در زلزله تهران اشاره کرد و گفت: بحث موش‌های تهران بعد ازوقوع زلزله جدی است و باید به وضعیت موش‌های تهران بعد از زلزله نیز در میان عوامل دیگر به صورت جدی پرداخته شود و در مباحث زیست محیطی بعد از زمین لرزه باید این موضوع با دقت بررسی شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا