اجتماعی

هدیه ۴۰۰هزار تومانی تامین‌اجتماعی به بیمه‌شدگان برای خرید کتاب + شرایط و نحوه دریافت بُن

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از هدیه ویژه این سازمان به افرادی که در طول دوره برگزاری نمایشگاه کتاب، به جمع بیمه‌شدگان این سازمان در طرح بیمه دانشجویان، دختران و زنان خانه‌دار می‌پیوندند، خبر داد و گفت: این افراد مشروط به پرداخت حق بیمه خود تا پایان خرداد ۱۴۰۳؛ مشمول هدیه ویژه این سازمان در قالب بن خرید ۴۰۰ هزار تومانی کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خواهند شد.

به گزارش مجله زنده خبری، میرهاشم موسوی همزمان با آغاز ۳۵ اُمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران افزود: توسعه پوشش بیمه‌ای، از حقوق اساسی مصرح در قانون اساسی و از مأموریت‌های سازمان تأمین‌اجتماعی به‌عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌ای کشور است که مستلزم اطلاع عموم مردم از مزایای بهره‌مندی از بیمه و به بیان دیگر تقویت فرهنگ بیمه‎‌ای در میان اقشار مختلف جامعه است. به همین منظور و به جهت تشویق قشر بزرگ و فرهیخته دانشجویان و همچنین دختران و بانوانی که محوریت اصلی خانواده را در فرهنگ ایرانی اسلامی تشکیل می‌دهند؛ در نمایشگاه سال جاری کتاب تهران، هر فرد که در ایام برگزاری نمایشگاه (۱۹ تا ۲۹ اردیبهشت ماه)، برای نخستین بار نسبت به عقد قرارداد در یکی از طرح‌های بیمه دانشجویان یا بیمه زنان خانه‌دار و دختران اقدام کند؛ مشروط به پرداخت حق بیمه خود تا پایان خرداد ۱۴۰۳؛ مشمول هدیه ویژه این سازمان در قالب بن خرید ۴۰۰ هزار تومانی کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خواهد شد.

وی افزود: انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه در این طرح‌ها به سادگی و در قالب سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین‌اجتماعی به‌نشانی es.tamin.ir و بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعب این سازمان امکانپذیر است و شرایط و مقررات عقد قرارداد و اطلاعات مربوط به خدمات و تعهدات این بیمه نیز در این سامانه قابل دسترسی است. همچنین در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب نیز همکاران این سازمان جهت ارائه خدمات مشاوره‌ بیمه‌ای در نمایشگاه حضور داشته و پاسخگوی سوالات بازدیدکنندگان هستند.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی درباره نحوه دریافت بن خرید کتاب هدیه این سازمان افزود: با تمهید انجام شده، ارائه این بن کاملاً به صورت غیرحضوری انجام می‌شود تا بلافاصله بعد از انعقاد قرارداد، مشروط به پرداخت حق بیمه تا پایان خرداد ۱۴۰۳، پیامکی به بیمه‌شده ارسال می‌شود که در این پیامک؛ کد تخفیف ۴۰۰ هزار تومانی به‌عنوان هدیه سازمان تأمین‌اجتماعی به وی اعلام می‌شود و دارنده این کد می‌تواند به‌صورت غیرحضوری با مراجعه به سامانه مجازی نمایشگاه کتاب تهران، از این هدیه بهره‌مند شود.

موسوی همچنین گفت: همچنین با توجه به این‌که سازمان تأمین‌اجتماعی به‌عنوان یک سازمان بیمه‌گر بین‌نسلی به شدت از تحولات جمعیتی متأثر است، این سازمان از حامیان جدی طرح‌های مرتبط با جوانی جمعیت و فرزندآوری است و در سال جاری در نمایشگاه کتاب تهران، این سازمان با برپایی یک غرفه اختصاصی در حوزه خانواده، برنامه‌های متنوعی در این زمینه در قالب رویدادهای مختلف با حضور بازدیدکنندگان از نمایشگاه و نیز افراد صاحب‌نظر در این زمینه، تدارک دیده است.

براساس این گزارش، طرح‌های بیمه زنان‌خانه‌دار و دختران و نیز بیمه دانشجویان در قالب طرح بیمه فراگیر ایرانیان از طرح‌های سازمان تأمین‌اجتماعی برای توسعه پوشش بیمه‌ای در کشور است و در دو سال و نیم اخیر در مجموع نزدیک به ۶۰۰ هزار نفر ذیل این دو طرح، به جمع بیمه‌شدگان این سازمان افزوده شده‌اند.

دانشجویان شاغل به تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی می‌توانند در قالب طرح بیمه دانشجویان تحت پوشش تأمین‌اجتماعی قرار گیرند و در طول دوران تحصیل، برای خود سوابق بیمه‌ای ایجاد کنند. شرایط و مقررات این بیمه و ویدئوهای راهنمای نحوه عقد قرارداد و پرداخت حق بیمه در طرح بیمه دانشجویان سازمان تأمین‌اجتماعی، در نشانی students.tamin.ir  قابل مشاهده و دانلود است.

در طرح بیمه زنان خانه‌دار و دختران نیز همه زنان و دختران فاقد پوشش بیمه‌ای می‌توانند تحت پوشش خدمات متنوع بیمه‌ای سازمان تأمین‌اجتماعی قرار گیرند و تأمین امنیت اقتصادی زنان بخصوص در دوران پیری (در قالب دریافت مستمری)، از مزایای این بیمه برای زنان اسـت. شرایط و مقررات این بیمه و ویدئوهای راهنمای نحوه عقد قرارداد و پرداخت حق بیمه در این طرح، در نشانی women.tamin.ir  قابل مشاهده و دانلود است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا