ورزش و نشاط

کارشناسی داوری؛ گل استقلال به فولاد درست بود؟

آفتاب‌‌نیوز :

ابراهیم میرزابیگی در گفتگو با خبرگزاری مجله زنده خبری درباره قضاوت موعود بنیادی‌فر در دیدار استقلال – فولاد خوزستان اظهار داشت: متأسفانه باز هم اشتباهات داوری در یک صحنه مشکوک رخ داد و یک تیم باخت. در این زاویه‌ای که ما دیدیم صحنه مشکوک بود و توپ به پای بازیکن فولاد برخورد نکرد و کرنری رخ نداد. در ادامه همین صحنه هم استقلال با ضربه کرنر به گل رسید.

وی ادامه داد: در دقیقه ۲۵ هم در یک صحنه مهرداد محمدی در محوطه جریمه روی زمین افتاد که استقلالی‌ها اعتراض داشتند، اما در این صحنه داور به درستی تصمیم به ادامه بازی گرفت و اتفاقی رخ نداد.

رودنیل: کرنر منجر به گل استقلال اشتباه بود؛ کمک‌داور ترسید و پرچم نزد

کارشناس داوری فوتبال کشورمان، گفت: در تصاویری که دیدیم، کرنر منجر به گل استقلال به اشتباه از سوی داور اعلام شد.

نوذر رودنیل در گفتگو با ایرنا و با اشاره به قضاوت موعود بنیادی‌فر در دیدار استقلال تهران و فولاد خوزستان که با برتری یک بر صفر آبی‌پوشان همراه شد، تاکید کرد: داور تا دقیقه ۵۸ تصمیمات درستی گرفت و در جریان بازی دخالتی نداشت، اما در این لحظه سوتی زد که به نظر می‌رسد اشتباه بوده و حق تیم فوتبال فولاد در این بازی ضایع شد.

وی ادامه داد: از زوایایی که ما دیدیم و تصاویری که دوستان برای من ارسال کردند، توپ به پای بازیکن فولاد برخورد نکرد، اما بنیادی‌فر به اشتباه نقطه کرنر را نشان داد. حتی بازیکن فولاد هم به این تصمیم اعتراض داشت، اما همین توپ وارد دروازه فولاد شد و استقلال ۳ امتیاز بازی را از آن خود کرد. امیدوارم او اشتباه نکرده نباشد و اگر غیر از این باشد، شاهد یک تصمیم تاثیرگذار و دخالت داور در نتیجه بازی هستیم.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان در خصوص اینکه چرا کمک‌داور این بازی، در صحنه دیگری و در شرایطی که توپ در فاصله دومتری او با دست بازیکن استقلال برخورد کرد، اما او پرچم نزد، اظهار داشت: چیزی نمی‌توانم بگویم. شاید تنها دلیلش ترس باشد چراکه این صحنه آنقدر واضح بود که چیزی نمی‌توان برای آن گفت.

رودنیل تصریح کرد: کمک‌داور ۷ مسئولیت یا اختیار دارد که باید از آن‌ها در جریان بازی استفاده کند. او در تمامی صحنه‌ها می‌تواند پرچم بزند و به داور کمک کند، اما وقتی در چنین صحنه‌ای وارد نمی‌شود، یعنی شرایط بر او غالب شده است.

وی تاکید کرد: در مورد بنیادی‌فر هم باید به یک نکته اشاره کنم. بار‌ها از او خواسته شده با انگشت دست با بازیکنان صحبت نکند، اما متاسفانه گوش نمی‌دهد. با این شرایط VAR نه تنها به درد فوتبال ما نمی‌خورد بلکه ما را دچار مشکلات بیشتر می‌کند. ورود این تکنولوژی به فوتبال ما و مافیایی که پشت آن است برای ما دردساز می‌شود و تا داوران شهامت لازم را نداشته باشند نباید از آن بهره برد. با این شرایط داور ذهنیت و تمرکز لازم را نخواهد داشت چراکه می‌داند می‌تواند از آن کمک بگیرد.

دکمه بازگشت به بالا