رهبر انصارالله: برای استقبال از ناوهای دشمن آماده‌ایم

به گزارش مجله زنده خبری از مجله زنده خبری، «محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن در این باره اظهار کرد: به آمریکایی‌ها می‌گوییم که هشدارها و تهدیدهای رهبر ما (عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر انصارالله) جدی است.

طبق گزارش شبکه المسیره، الحوثی تاکید کرد: ما آماده استقبال از هر ناو هواپیمابری هستیم که وارد محدوده عملیاتی ما می شود.

وی ادامه داد: ملت یمن بر مشارکت در جهاد ملت فلسطین برای مقابله با تجاوز دشمن صهیونیستی اصرار دارند.

یمن در حمایت از غزه با آغاز حملات خود در ۳۱ اکتبر و انجام ده‌ها عملیات پس از آن، تلاش‌های آمریکا و انگلیس را برای شکستن محاصره تحمیل‌شده بر رژیم صهیونیستی در سراسر دریای سرخ، ناکام گذاشته و این عملیات حتی از ناکام گذاشتن این تلاش‌ها فراتر رفته و صنعا در پی حماقت ائتلاف آمریکایی با انجام حملات به مناطق مختلف یمن، اهداف خود را گسترش داده و حالا کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی را نیز شامل می‌شود.

کارشناسان در این باره معتقدند که عملیات بی‌سابقه ارتش یمن علاوه‌ بر این‌که مانع از تلاش‌های آمریکا و انگلیس برای شکستن محاصره دریایی رژیم صهیونیستی شد، بلکه توان نظامی را نشان داد که واشنگتن از آن بی‌اطلاع بود و در واقع معادلات آن را به هم ریخت.

به‌رغم اصرار صنعا برای تحمیل محاصره دریایی بر رژیم صهیونیستی تا پایان محاصره و تجاوزات این رژیم در غزه و هدف قرار دادن کشتی‌های این رژیم و کشتی‌های آمریکا و انگلیس در نتیجه حماقت آن‌ها با حمله به یمن، اما بر حفظ امنیت ناوبری دریایی برای دیگر کشتی‌ها تاکید دارد و اظهارات مقامات آن گواه این نیت است.

310310

دکمه بازگشت به بالا