سلامت و تندرستی

هند فعلا برنامه ای برای تزریق واکسن یادآور کرونا ندارد

به گزارش شفاف، با افزایش منابع واکسن، برخی پزشکان و کارشناسان بهداشت عمومی در هند از دولت خواسته اند مانند بسیاری از کشورهای غربی، طرحی را برای تزریق دوز کوید 19 برای افراد آسیب پذیر و در معرض خطر در نظر بگیرد. تمرکز مقامات کشور بر تکمیل تزریق دو دوز این واکسن برای 944 میلیون بزرگسال تا ژانویه سال آینده (2022) است.

طبق آمار رسمی، 81 درصد از بزرگسالان در هند تاکنون حداقل یک دوز واکسن کووید را دریافت کرده اند و 43 درصد هر دو دوز را دریافت کرده اند. اما هنوز واکسیناسیون برای افراد زیر 18 سال در این کشور آغاز نشده است.

سیاست هند اکنون این است که با تکمیل یک برنامه تزریق دو دوز، مصونیت در برابر کووید 19 را برای بزرگسالان در این کشور ایجاد کند.

به گفته مقامات هندی، با توجه به اینکه اکثر مردم این کشور به طور طبیعی به کووید 19 مبتلا هستند و در برابر این بیماری مصون هستند، تزریق دو دوز واکسن کراون کافی است.

با این حال، گزارش ها حاکی از آن است که این تصمیمات هنوز نهایی نشده و مذاکرات بین مسئولان برای تصمیم گیری نهایی ادامه دارد.

هند در ماه های آوریل و مه بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از کووید-19 را در جهان گزارش می کند و طبق داده های رسمی، حدود 70 درصد از جمعیت هند تا جولای 2021 به کووید 19 مبتلا هستند.

به گزارش رویترز، این کشور تاکنون بیش از 34.5 میلیون مورد ابتلا به کووید 19 و بیش از 465 هزار مورد مرگ و میر ناشی از عوارض ناشی از این بیماری را ثبت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا