اقتصادی

بنادر صیادی خور سمایلی و بندر امام (ره) لایروبی می‌شوند

مجله زنده خبری/ خوزستان تفاهم نامه همکاری سه جانبه بین اداره کل شیلات استان خوزستان، استاندار بندرماهشهر و شرکت عملیات غیر صنعتی پتروشیمی امضا شد.

امروز 13 فروردین ماه طی جلسه ای با حضور فتح الله ابوعلی مدیرکل شیلات، فریدون بندری فرماندار بندرماهشهر و محسن آتش زمزم مدیرعامل شرکت عملیات غیرصنعتی پتروشیمی تفاهم نامه، تعمیر و بازسازی بنادر ماهیگیری خور سماعیلی و بندر امام خمینی (ره) منعقد شد.

فتح الله ابوعلی مدیرکل شیلات خوزستان در این جلسه ضمن تشریح فرصت های صیادی شهرستان بندرماهشهر بر لزوم اجرای طرح های آبزی پروری و صیادی در این شهرستان تاکید کرد.

وی بیان کرد: طرح 12 هزار هکتاری پرورش ماهیان دریایی در ماهشهر و طرح های پرورش ماهی در قفس حوریات از تاسیسات مهم صیادی این شهرستان است که امیدواریم با هماهنگی و حمایت مسئولان محلی و استانی به زودی اجرایی شود.

ابوعلی با تاکید بر اینکه حفاظت از منابع ارزشمند آبی برای نسل های آینده و اشتغال پایدار صیادان حائز اهمیت است، خواستار حمایت از طرح های بازسازی ذخایر دریایی با ساخت زیستگاه های مصنوعی و تقویت مراکز پرورش ماهیان دریایی شد.

وی تصریح کرد: با توجه به وجود صنایع بزرگ پتروشیمی در منطقه، با حمایت و وام دهی این صنایع، با اجرای طرح های آبزی پروری و شیلات، این شهرستان رونق تولید و اشتغال را تضمین می کند.

فریدون بندری، فرماندار بندر ماهشهر نیز گفت: به امید خدا در آینده نزدیک شاهد عملیات لایروبی و بهسازی بنادر صیادی هور سماعیلی و امام خمینی (ره) یکی از مطالبات و نیازهای دیرینه شهرستان خواهیم بود. “

فرماندار بندر ماهشهر افزود: این پروژه ها شامل لایروبی، تعمیر و بازسازی بنادر صیادی خور سماعیلی و امام خمینی(ره) و همچنین تعمیر، نگهداری و حفظ شبکه برق این دو بندر صیادی است که اعتباری بالغ بر 60 دارند. میلیارد ریال شورای راهبردی شهرستان اجرا می شود.

وی ادامه داد: یکی از مواهب الهی در بندر ماهشهر وجود امکانات مختلف صیادی و یافتن سواحل خلیج فارس است که در کنار حضور صنعت پتروشیمی بر ارزش این هدایا افزوده و وظیفه ماست که استفاده بهینه از این منابع.» ارزش منطقه و کشور.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا