اجتماعی

اعلام آمادگی سازمان بازرسی در حمایت از ایمن‌سازی بازار تهران

معاون نظارت و بازرسی در امور سیاسی و قضایی سازمان بازرسی کل کشور طی جلسه ای در شهرداری منطقه 12 از حمایت همه جانبه این سازمان از تسهیل و تداوم صیانت از بازار تهران خبر داد.

به گزارش مجله زنده خبری و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 12، صبح شنبه 4 تیرماه همزمان با هفته قوه قضائیه با حضور احمد اسدیان معاون سیاسی و قضایی معاونت نظارت و بازرسی شهرداری منطقه 12 دیدار و گفتگو شد. محمودرضا مهرورز، رئیس بازرسی وزارت کشور و شهرداری ها، مهدی برومندی، رئیس بازرسی وزارت کشور و شهرداری ها، مجید آرون، معاون آماده سازی و عملیات سازمان پیشگیری و مدیریت بحران سازمان تهران، امیر یزدی. ، شهردار منطقه 12، معاونین و برخی فرمانداران این منطقه در سالن جلسات شهرداری منطقه 12 برگزار شد.

در این نشست که به منظور بررسی ایمنی بازار تهران برگزار شد، یزدی در مراسم گرامیداشت هفته قوه قضائیه گزارش مبسوطی از اقدامات انجام شده از نخستین روزهای آغاز دوره جدید حکمرانی شهری در این منطقه ارائه کرد. وی بازار پرخطر را وضعیت مالکیت ساختمان و پیچیدگی های قانونی ناشی از آن عنوان کرد و گفت: به نظر می رسد شهرداری مسئول صدور مجوز برای نوسازی مرتفع است. ساختمان های در معرض خطر؛ پیش از این شهرداری بازار تهران به دلیل وجود املاک اهدایی، قوانین میراث فرهنگی و یا املاکی که شهرت آن ها اجاره ای بوده و صاحبان متعددی دارند، بدون اخذ مجوز و دریافت استعلام نمی توانست مجوز این تعمیرات را صادر کند.

وی حل این مسائل حقوقی را در جلسات کمیته حراست بازار تهران که هر دو هفته یکبار به ریاست استاندار تهران و معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران و همچنین نمایندگان برگزار می شود یادآور شد. متولیان، اهالی و تجار موجود در بازار در شهرداری منطقه. این جلسه که به امضای معاون دادستان تهران رسیده بود، به ما اجازه داد شرایطی از جمله بازسازی تیمچه حاجب الدوله که دچار آتش سوزی شده بود را فراهم کنیم تا در صورت عدم استعلام لازم، ساختمان های پرخطر را تعمیر کنند. ظرف مدت 5 روز

وی با تاکید بر نقش حمایتی نهادهای نظارتی مانند اداره کل بازرسی ارتقای ایمنی بازار تهران، ادامه داد: این حمایت ها می تواند جرات انجام کارهای بزرگ را به مدیران بدهد؛ اگر اقدامات اساسی با کمک و حمایت همه دستگاه های مسئول انجام شود. در کشور از فجایع جبران ناپذیر جلوگیری می شود.

اسدیان معاون نظارت و بازرسی در امور سیاسی و قضایی سازمان بازرسی کل کشور با ارزیابی اقدامات انجام شده برای تامین امنیت بازار تهران گفت: یعنی اول امنیت و بعد مسائلی مثل رفاه، بهداشت، آموزش و …. بنابراین، اگر تعارضی بین مثلاً امنیت و درآمد باشد، اولویت با امنیت است و در تعارض با هر چیز دیگری هم همینطور است.

وی با ابراز نگرانی از وضعیت بحرانی بازار تهران افزود: این منطقه دارای وضعیتی است که در صورت عدم رسیدگی به آن فاجعه و به گفته کارشناسان بحرانی ترین منطقه نه در تهران بلکه در تهران است. کل کشور؛ به همین دلیل از همه دستگاه ها می خواهیم که تکالیف خود را در این زمینه انجام دهند.

اسعدیان شهرداری ها را متولی اصلی ایمنی در حوزه شهرسازی و معماری مناطق شهری معرفی کرد و با اشاره به نقش شهرداری در این زمینه ادامه داد: و. به عبارت دیگر، در بسیاری از کشورها همه ارائه دهندگان خدمات زیرمجموعه شهرداری ها هستند. بنابراین شهرداری باید در ایمن سازی ساختمان ها و سایر دستگاه ها به آن کمک کند.

وی تاکید کرد: سازمان بازرسی کل کشور آماده برخورد با هر دستگاهی است که در این زمینه تعهدی داشته باشد و به آن عمل نکند; حتی اگر این رویکرد محدود به فعالیت رسانه ای باشد; چون زیبنده کشور ما نیست که خدای ناکرده در چند فروشگاه در بازار فاجعه بیفتد و هیچ کاری نکنیم.
شرکت کنندگان در این نشست سپس با حضور در منطقه به تفصیل مسائل مطرح شده در این نشست را بررسی کردند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا