اجتماعیبرترینهای کسب و کار

بهترین امداد خودرو شرق تهران – فوری – امداد خودرو رستمی

خدمات امداد خودرو شرق تهران مکانیک سیار،یدک کش،کفی

امداد خودرو شرق تهران امداد رستمی، دارای مجوز رسمی مکانیک سیار و یدک کشی و حمل خودرو با دکل، کفی و جرثقیل در شرق تهران از سوی اتحادیه امداد خودروها است و آماده خدمات رسانی به صورت ۲۴ ساعته شبانه روز در اختیار شما عزیزان است. به طور خلاصه خدمات امداد رستمی را می‌توان در مواردی چون مکانیک سیار، پنچرگیری در محل، پمپ بنزین سیار، یدک کشی و حمل خودرو با کفی، دکل و جرثقیل و باتری به باتری و امداد باتری خلاصه کرد.

ما در امداد خودرو شرق تهران امداد رستمی تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا تیمی مجهز و حرفه ای را از امدادگران در کنار خود جمع کنیم و بهترین خدمات را با کیفیتی بالا در اختیار شما شهروندان عزیز قرار دهیم. امداد رستمی همچنین مجهز به سامانه آنلاین برای موقعیت یابی تیم های مکانیکی و یدک کشی خود است تا این متخصصان بتوانند در بهترین موقیت ها برای یاری رساندن به خودرو شما حضور داشته باشند. شما عزیزان می توانید در هر ساعت از شبانه روز با تیم امداد خودرو شرق تهران امداد رستمی تماس بگیرید.

در راستای ساماندهی امداد خودروهای حمل و تعمیرکاران سیار فعال در سطح شهر تهران براساس ابلاغیه ی وزارت صمت فقط امداد خودروهایی مجاز به فعالیت هستند که  که دارای مجوز از سمت اتحادیه و دارای آرم و علائم می باشند.

امدادخودروی شرق یدک کش

شرکت امداد رستمی تمامی خدمات فوق را برای تمام خودروهای داخلی و خارجی اعم از سایپا و ایرانخودرو ، پروتون ، جک ، هاوال ، ام وی ام ، چری ،نیسان ،تویوتا ، هیوندا، دوو، رنو، فولکس، سوزوکی، کیا، لیفان، مرسدس، مزدا را انجام می دهد.

تعمیر سیستم برق شرق تهران

یکی از خدمات با کیفیت امداد خودرو امداد رستمی، تعمیر سیستم برق به شمار می‌رود. این روزها دیگر می‌توان گفت که خودروها وابستگی زیادی به سیستم برق دارند و خیلی زود همه‌ی خودروها تماما برقی می‌شوند. همین عامل باعث شده تا یکی از اصلی ترین مشکلاتی که برای خودروها به وجود می‌آید، مشکلات مربوط به سیستم برق خودرو باشد. در واقع هنگامی که باتری خودرو فرسوده شده و برق‌رسانی به دیگر بخش‌های مختلف آن انجام نمی‌گیرد، خودرو با مشکل مواجه و از حرکت می‌ایستد. در این موقعیت شما می‌توانید با امداد خودرو امداد رستمی تماس بگیرید و خیلی سرعت منشا اصلی مشکل‌ را پیدا و رفع کنید.

تعمیر و تعویض دینام، شمع، کویل، انژکتور و… جزوی از خدمت تعمیر سیستم برق خودرو هستند که همگی از تخصص های امدادرسانان امداد رستمی به شمار می‌روند. امدادرسانان امداد خودرو شرق تهران امداد رستمی آماده‌ هستند تا خدمت‌رسانی به شما را در هر ساعتی از شبانه روز انجام دهند.

امداد قفل و سوئیچ شرق تهران

اگر در اثر حواس پرتی، سوئیچ را در داخل ماشین جا گذاشتید و درها را هم قفل کردید، نترسید و نگرانی به خودتون راه ندهید. در هر محله‌ای از شرق تهران که هستید، کافیست تا گوشی خود را بردارید و با تماس با امداد خودرو شرق تهران امداد رستمی از خدمات امداد قفل و سوئیچ استفاده کنید.‌ مهم نیست که چه ساعتی و کجا با مشکل قفل شدن درب و جا ماندن سوییچ در داخل خودرو مواجه شده‌اید، امدادرسانان امداد رستمی خیلی سریع در محل حاضر و مشکل شما را رفع می‌کنند.

تعویض روغن در محل شرق تهران

بررسی مایعات و روغن های خودرو و تعویض آن‌ها یکی از اصلی‌ترین خدماتی‌ست که امداد خودرو شرق تهران امداد رستمی می‌تواند در اختيار شما قرار دهد. سرویس مایعات خودرو، در صورت نیاز در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه در اختیار شما قرار خواهند گرفت. تکنسین امداد رستمی با توجه به نوع خودروی شما، تعویض روغن ها و مایعات خودرو را به طور دقیق، متناسب و تضمین شده در اختیار شما قرار خواهند داد.

دوتا از ویژگی‌های مهم روغن موتور، ویسکوزیته و کیفیت آن است که باید همواره به آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم. میزان کیفیت روغن موتور را با حروفی مثل SN ،SL ،SM و… شناسایی می‌کنند که با توجه به تکنولوژی موتور خودرو استفاده شده و در دفترچه ماشین معرفی شده است.

ویژگی دوم گرانروی یا ویسکوزیته روغن موتور است که میزان غلیظ یا رقیق بودن روغن و مقاومت آن را در برابر لغزیدن و جاری‌شدن مشخص می‌کند. این ویژگی با اعدادی همچون ۳۰ ـ ۵، ۴۰ ـ ۱۰، ۵۰ ـ ۲۰ و … شناخته می‌شود. هر چه که عدد بازه سمت راست بیشتر باشد، روغن غلیظ‌تر شده و برای استفاده خودروها در فصول گرم مناسب‌تر است. البته عکس این موضوع نیز صدق می‌کند. به عنوان مثال روغن ۴۰ ـ ۱۰ از ۵۰ ـ ۲۰ رقیق‌تر است و انتخاب مناسبی برای فصل زمستان به شمار می‌رود. این نکته برای راننده‌هایی که خودروی قدیمی دارند، خیلی بیشتر از قبل اهمیت پیدا می‌کند.

شما تنها با یک تماس می‌توانید این خدمت را در کمترین زمان ممکن در محل مورد نظر خود در منزل و یا محل کار دریافت نمایید. علاوه بر این امدادرسانان امداد رستمی به تست دیاگ و سرویس کلیه سنسورهای روغن و… پرداخته و پیشنهادات بازدید دوره‌ای خود را ارائه خواهند داد. تمامی خدمات انجام گرفته توسط امداد خودرو شرق تهران امداد رستمی دارای ضمانت بوده و از پشتیبانی ۲۴ ساعته برخوردار هستند.

خدمات امداد خودرو شرق تهران امداد رستمی

امداد خودرو شرق تهران امداد رستمی با بیش از ۲۰۰ نیروی امدادرسانی فعال یکی از معتبرترین شرکت‌ های امداد خودروی تهران بوده و آماده است تا با استفاده از تجهیزات کامل، خدمات تعمیر خودرو در محل در اختیار شما قرار دهد. خرابی وسیله نقلیه و نیاز شهروندان به امدادهای سیار، آن هم در شرایطی كه نه خودروها كیفیت قابل قبولی دارند و نه جاده های كشور استاندارد هستند، نیازی غیر قابل اجتناب است كه به دلیل نظارت ناكافی و ساختار معیوب خدمات رسانی به در راه ماندگان به فرصتی برای كلاهبرداری و تحمیل خسارات سنگین به رانندگان تبدیل شده است.

با این وجود خوشبختانه با ورود و نظارت اتحادیه ی صنف اتوسرویس، کارواش، تعمیرگاه، پارکینگ و امدادخودروی تهران این مشکل نیز برطرف شده است و برای ساماندهی امداد خودروهای حمل و تعمیرکاران سیار فعال در سطح شهر تهران براساس ابلاغیه این واحد، تنها امداد خودروهایی مجاز به فعالیت هستند که از مجوز رسمی اتحادیه برخوردار بوده و دارای آرم و علامت استاندارد باشند. امداد رستمی با برخورداری از تمامی این موارد آماده خدمات رسانی به شما است. از خدمات تیم امداد خودرو شرق تهران امداد رستمی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·         سوخت رسانی سیار شرق تهران

یکی از خدمات جدید و محبوب امداد خودرو شرق تهران امداد رستمی، سوخت رسانی سیار است. در شهرهای پر ترافیک و شلوغی چون تهران و کرج بسیاری از رانندگان در زمان تردد در مسیر با مشکل کاهش بنزین مواجه می شوند و به علت فاصله‌ زیاد با جایگاه‌های سوخت مجبور به کمک گرفتن از دیگران رانندگان برای دریافت سوخت و خرید بنزین، می‌شوند. اما این کار هم هزینه و هم زمان زیادی را تلف کرده و به هیچ عنوان مقرون به صرفه نخواهد بود.

در زمان برخورد با چنین مشکلی، کافیست تا یک تماس کوتاه با امداد رستمی برقرار کنید و آماده باشید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، سوخت مورد نیاز خود را دریافت نمایید. واحدهای امداد خودرو امداد رستمی در تمامی مناطق تهران حضور داشته و در کوتاه‌ترین زمان می توانند خدمات سوخت رسانی سیار را در اختیار شما قرار دهند. علاوه بر این امداد رستمی دارای طرف قراداد با تعمیرگاه‌های مجاز در سطح منطقه بوده و امدادگران ما می‌توانند در هر ساعتی از شبانه روز، خودرو شما را در صورت نیاز به تعمیرگاه‌ها و شبکه عاملیت های مجاز انتقال دهند. قیمت سوخت رسانی طبق تعرفه اتحادیه است.

·         امداد باتری شرق تهران

از یکی از مهم ترین اجزای سیستم برق‌ رسانی خودرو می‌توان به باتری‌ها اشاره کرد که در زمان مواجهه با مشکل و در پایان عمر مفید خود، هشدارهایی را به راننده می‌دهند. رانندگان نیز با شناسایی این موارد، متوجه عملکرد ضعیف باتری شده و می‌توانند برای تعمیر یا تعویض آن اقدام کنند. با این وجود امکان دارد که باتری به یکباره و ناگهانی از کار بیافتد و شما را در یک صبح سرد کاری معطل نماید. در این زمان کافیست تا با یک تماس، امداد خودرو شرق تهران امداد رستمی را خبر کنید. امدادرسانان ما به سرعت در محل حاضر شده و عملیات باتری به باتری و امداد باتری را بادقت و کیفیت بالا در کنار قیمتی منصفانه در اختیار شما قرار می‌دهند.

·         مکانیک سیار شرق تهران

تیم امداد رستمی در تمام مناطق شرق تهران در کمترین زمان در کنار شما خواهد بود و مشکل شما را حل خواهد کرد. امدادرسانان ما با استفاده از به روز ترین و جدیدترین ابزارها و تجهیزات، در سریعرین زمان ممکن آماده امداد رسانی به شما هستند. اپراتورهای شرکت امداد رستمی با توجه به نوع مشکل خودرو شما، مناسبترین تیم امدادی و یدک کش را همچون جرثقیل یا کفی اعزام می‌کنند. از خدمات ارائه شده توسط امداد خودرو شرق امداد رستمی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرویس کولر، سرویس بخاری و کلیه سرویس‌های فصلی خودرو
 • تعویض ماهک دنده، سیم کلاچ، شلنگ رادیاتور، فیوز، پمپ بنزین و…
 • بازرسی و بررسی تخصصی خودرو جهت مراجعه به معاینه فنی
 • تعمیر و تنظیم موتورهای خودرو همچون عملکرد سیلندر و تعمیرات ECU، سنسورها و…
 • خدمات سیار سرویس مایعات، شارژ باتری، تعویض باتری در محل و…
 • تعمیر جلوبندی خودرو و تعمیرات چرخ خودرو، تعمیر گیربکس، فنر و کمک فنر، صفحه کلاچ و…

تمامی این موارد فوق، از جمله مواردی هستند که با داشتن قطعات مورد نیاز در محل، تیم امداد خودرو شرق تهران امداد رستمی می‌تواند خدمت رسانی نماید.

·         سرویس دوره ای خودرو شرق تهران

شما می توانید با استفاده از امداد خودرو شرق تهران سرویس‌های دوره‌ای خودرو خود را به سادگی در محل انجام دهید. سرویس های دوره‌ای خودرو، سرویس هایی هستند که باید به صورت دوره ای و منظم بر روی خودرو انجام گیرند تا بتوان مشکلات احتمالی پرهزینه خودرو را شناسایی و از بروز آن‌ها پیشگیری کرد. بهتر است تا این سرویس های دوره ای پیش از انجام هرگونه مسافرت‌ها و ترددهای درون شهری انجام گیرند. سرویس‌های دوره‌ای خودرو امداد خودرو شرق تهران ارائه عبارت اند از:

 • چک کردن بالانس لاستیک ها و چک کردن لنت ترمز و تست دیاگ
 • تعویض لوله های پوسیده و آسیب دیده
 • شستشوی انژکتور و تنظیم شتاب خودرو در محل
 • چک کردن صفحه کلاچ و پدال ها و تنظیم و ریگلاژهای مورد نیاز
 • چک کردن موتور خودرو و ارائه پیشنهادات لازم برای تعویض یا سرویس قطعات
 • تعویض انواع روغن خودرو چون روغن موتور، روغن گیربکس، روغن ترمز و هیدرولیک

·         پنچرگیری سیار شرق تهران

از دیگر خدمات امداد خودرو شرق تهران امداد رستمی می‌توان به تعویض لاستیک و پنچرگیری آن اشاره کرد که با بهترین تجهیزات و در کمترین زمان انجام می‌گیرد. به طور کلی لاستیک های خودروها را می توان در دو نوع تیوب دار و تیوب‌لس دسته بندی کرد. توجه داشته باشید که تنها پنچرگیری لاستیک های تیوب‌لس در حیطه کاری امدادرسانان سیار امداد رستمی است.

بر همین اساس در صورتی که لاستیک خودرو شما تیوب‌لس است و در طی مسیر نیز دچار پنچری شده‌اید، می توانید به راحتی تنها با یک تماس از خدمات پنچرگیری امداد خودرو شرق تهران برخوردار شوید. امدادرسانان ما خدمت پنچرگیری را با بهترین کیفیت و در سریع‌ترین زمان در اختیار شما قرار خواهند داد.

·         یدک کشی شرق تهران با کفی، دکل و جرثقیل

امداد رستمی دارای بیش از ۱۵۰ تیم یدک کشی و حمل خودرو با کفی، دکل و جرثقیل در شرق تهران است و آمادگی آن را دارد تا به صورت ۲۴ ساعته امداد حمل خودرو را با ضمانت و کیفیت عالی برای شما انجام دهد. برای آن دسته از کاربرانی که مشکل خودروی آن‌ها در محل رفع نمی‌شود، تیم امداد رستمی با استفاده از یدک‌کش و خودروبر مناسب، خودرو را به نزدیکترین تعمیرگاه طرف قرارداد با قیمت مناسب منتقل کرده و خدمات تعمیرگاهی را با بالاترین کیفیت و نازلترین قیمت ارائه می‌دهد. همه ی خدمات تعمیرگاه های طرف قرارداد شرکت به صورت مداوم توسط تیم پشتیبانی و کارشناسی پیگیری می‌شوند. از خدمات یدک کشی و حمل خودرو شرق تهران امداد رستمی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حمل خودروی به مراکز بیمه
 • حمل خودر برای تعویض پلاک
 • حمل خودرو مسابقه ای
 • حمل خودرو خراب به تعمیرگاه ها معتبر در صورت نیاز
 • نظارت کامل از لحظه یدک کش کردن خودرو تا بردن آن به جایی امن
 • بررسی دقیق خودرو و اتصالات برای جلوگیری از ضربه یا خرابی بیشتر در طی حرکت

از تجهیزات مورد استفاده یدک‌کش شرق تهران امداد رستمی، می‌توان به مواردی چون تریلر کفی، جرثقیل و دکل اشاره کرد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

·         جرثقیل شرق تهران

یکی از وسایل مورد استفاده در تیم یدک‌کشی شرق تهران امداد رستمی، جرثقیل است که در صورت نیاز می‌توان با آن به امدادرسانی و جابه‌جایی خودروها پرداخت. جرثقيل‌ها انواع گوناگونی دارند و بسیار پرکاربرد هستند و می‌توانند بارهایی با وزن بسیار بالا را به راحتی انتقال دهند.

امروزه جرثقیل‌ها تغییرات زیادی کرده‌اند و در مقایسه با گذشته کاربردهای بیشتری دارند؛ چرا که در گذشته در زمان جابه‌جایی خودروها به وسیله جرثقیل در طول مسیر خسارات زیادی به خودروها وارد می‌شد، اما امروزه جرثقیل‌ها توانایی آن را دارند تا خودروها را بسیار اصولی‌تر از همیشه و با تجهیزات کامل حمل کنند.

·         دکل شرق تهران

برای برخورداری از خدمات یدک‌کشی شرق تهران امداد رستمی، می‌توانید از دکل نیز استفاده نمایید. دکل در حقیقت نوعی از جرثقیل است که به یک دکل مجهز می‌باشد. با استفاده از دکل، خودروی آسیب دیده در یک جایگاه قرار گرفته و از یک سمت به سمت دیگر، آماده سازی خواهد شد و در نهایت به صورت چرخگیر خودروی مورد نظر را انتقال می‌دهد.

امروزه بسیاری از خودروها، دارای رکاب‌هایی با جنس فایبرگلاس بوده و بسیار شکننده هستند و به آسانی نیز آسیب می‌بینند. به همین جهت دکل امداد رستمی برای جلوگیری از وارد شدن هر گونه خسارت به خودروها، بهترین انتخاب به شمار می‌رود؛ چراکه در جرثقیل‌های دکل‌دار، میان رکاب‌ها و تسمه، یک کارتن و یا یک کف پایی خودرو قرار می‌گیرد و باعث می شود تا فشار بسیار کمتری به رکاب‌ها وارد شود. در نتیجه این امر از ورود هر گونه خسارت به رکاب‌ها جلوگیری خواهد شد.

·         (خودروبر) تریلر کفی شرق تهران

یکی از اصلی‌ترین دستگاه‌هایی که در یدک‌کشی و جابجایی خودروها مورد استفاده قرار می‌گیرند، تریلرهای کفی هستند. تریلرهای کفی دارای ظاهری همچون کامیون اما بدون دیواره‌ هستند که اغلب از آن‌ها برای جابه‌جایی و حمل خودروهای سنگین، خودروها و تجهیزات راهسازی، کانتینرها و اقلام سنگین‌ وزن استفاده می‌شود. اپراتورهای امداد رستمی پس از صحبت با کاربران و بررسی نوع و موقعیت خودرو آن‌ها، در صورت نیاز تریلر کفی را برای کمک ارسال می‌کنند. در کنار حمل خودروها، اقلامی مانند تیرآهن‌ها و توپ‌های فولادی و بارهای دارای ارتفاع غیر استاندارد را نیز می‌توان با تریلرهای کفی منتقل کرد.

به عنوان مثال، خودروبر کامیونت یا تکی یکی از نخستین خودروهای خودروبری هستند که برای حمل و جابه‌جایی خودروها مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای حمل خودرو در شهر به کار می‌روند. در صورتی که تریلی خودروبر چند ظرفیتهه برای حمل چندین خودرو مناسب هستند و قابلیت جابه‌جایی ۶ الی ۸ خودرو را دارند و فقط برای حمل خودرو بین شهری استفاده می‌شوند.

خودروبرهای امداد رستمی در سریع‌ترین زمان ممکن در کنار شما حاضر می‌شوند و خودروی شما را برای تعمیر و راه‌اندازی مجدد به نزدیک‌ترین تعمیرگاه‌های معتبر منتقل می‌کنند. خودروبر شرق تهران امداد رستمی حمل خودروهای مسابقه ای، خودروهای پلاک نخورده‌ یا صفر، خودروهای خراب و دچار نقص فنی، خودروهای تصادفی، خودروهای لوکس و خودروهای فرسوده را در هر جایی از منطقه شرق تهران برای شما انجام می‌دهد.

مزایای استفاده از خدمات امداد خودرو شرق تهران

تیم امداد خودرو شرق تهران امداد رستمی تمامی خدمات امدادی و حمل خودرو سیار را برای تمام خودروهای داخلی و خارجی اعم از سایپا و ایران خودرو، پروتون، جک، هاوال، ام وی ام، چری، نیسان، تویوتا، هیوندا، دوو، رنو، فولکس، سوزوکی، کیا، لیفان، مرسدس، مزدا را انجام می دهد. شما با استفاده از خدمات امداد خودرو شرق تهران امداد رستمی از مزایای زیر بهره‌مند خواهید شد:

 • گارانتی یک‌ماهه خدمت تعمیر خودرو
 • استفاده از یک تعمیرکار خودرو باتجربه
 • عدم نیاز به حمل خودرو تا تعمیرگاه
 • انجام خدمت در زمان دلخواه شما
 • پشتیبانی خدمات مشتریان
 • شفافیت در هزینه‌ها
 • صرفه جویی در زمان

خودروهای تحت پوشش امداد خودرو شرق تهران امداد رستمی

تیم امداد خودرو شرق تهران امداد رستمی، با داشتن متخصصینی ماهر و باتجربه، این توانایی را دارد تا همه‌ی خدمات خود را برای تمام خودروهای داخلی و خارجی همچون سایپا و ایرانخودرو، پروتون، جک، هاوال، ام وی ام، چری، نیسان، تویوتا، هیوندا، دوو، رنو، فولکس، سوزوکی، کیا، لیفان، مرسدس و مزدا انجام داده و مشکلات فنی آن‌ها را در کمترین زمان ممکن و با قیمتی مناسب رفع کند. پس فرقی نمی‌کند که خودروی شما سبک یا سنگین و در چه حدی آسیب دیده باشد، تیم تخصصی امداد رستمی آماده رفع این مشکلات در زمانی کوتاه است.

نحوه ارائه خدمات امداد خودرو رستمی

امداد خودرو شرق تهران امداد رستمی به عنوان بهترین شرکت ارائه‌دهنده خدمات امدادی در این منطقه، آماده‌ست تا تخصصی‌ترین خدمات در حوزه امداد فنی و حمل خودرو را به شما عزیزان تقدیم کند. پائیز و زمستان، بهار و تابستان؛ امداد رستمی برای تمامی این موقعیت‌ها آمادگی لازم را دارد و با تحقیق و بررسی، نیازهای خودروها در هر فصل را پیش‌بینی و متناسب با آن، پایگاه‌ها، خدمات و نیروهای متخصص را دور هم جمع کرده است.

    امداد خودرو شرق تهران خدمات خود را به ترتیب‌ زیر در اختیار شما قرار می‌دهد:

 • پاسخگویی به درخواست های امدادی توسط پشتیبانان
 • ارائه خدمات مشاوره فنی تلفنی و آنلاین
 • هماهنگی در جهت انتقال خودرو به شبکه عاملیت های مجاز در صورت نیاز
 • حضور امدادرسانان در محل و یدک کش کردن خودرو
 • دریافت فایل تعرفه هزینه ایاب و ذهاب و حمل امداد خودرو
 • ارائه ضمانت نامه خدمات به مشتریان
 • تضمین بازگشت وجه در صورت ایجاد مشکل و عدم رضایت

هدف امداد خودرو رستمی رساندن اطلاعات اولیه و کلیدی به صاحبان و رانندگان خودرو می باشد که در تامین و نگهداری بهتر خودرو خود الزامی می باشد شما با خواندن این مطاب می توانید به مهارت بالا برای نگه داری از خودرو خود برسید .

یاتاقان چیست؟

یاتاقان به قطعه‌ای در موتور گفته می‌شود که بین میل لنگ و دسته پیستون قرار دارد چون این قطعات با یک دیگر به صورت چرخشی درگیر هستند یاتاقان بین آنها قرار می‌گیرد و از اصطکاک میان آنها جلوگیری می‌کند. روغن موتور و یاتاقان وظیفه دارند تا از اصطکاک قطعات موتور جلوگیری کنند.

اگر دمای یاتاقان‌ها بیش از حد بالا رود دیگر قادر به انجام وظیفه نیستند و نمی‌توانند از اصطکاک بین قطعات جلوگیری کنند و خودرو یاتاقان خواهد زد. یاتاقان زدن موتور ممکن است سبب از بین رفتن موتور شود. از این رو، آگاهی نسبت به آن اهمیت زیادی دارد و رانندگی در وضعیت یاتاقان ممکن است سبب سوختن موتور شود؛ بنابراین مهم است که درباره یاتاقان اطلاعات کافی داشته باشید.

تسمه یا زنجیر تایم چیست؟

تسمه یا زنجیر تایم یکی از اجزای موتورهای احتراق داخلی است که وظیفه آن هماهنگ نمودن چرخش میل بادامک و میل لنگ می باشد که در نتیجه آن  سوپاپ های موتور در زمان ورود سوخت و خروج دود با زمانبندی مناسب باز یا  بسته می شود. در یک موتور تداخلی، زنجیر یا تسمه تایم با زمانبندی مناسب برای جلوگیری از برخورد پیستون به سوپاپ ها بسیار حیاتی است.

آيا با تغيير فصل و تغيير دماى هوا بايد روغن موتور را عوض كرد؟

دماى هوا مي تواند بر روى چگونگى كاركرد روغن موتور اثر بگذارد.روغن موتور مولتی ویسکوزیته باعث مى شود خودروى شما در تمام طول سال به درستى كار كند.

روغن هايى كه در خودروهايى خود استفاده مى كنيد با توجه به بهره گيرى از خاصيت ويسكوزيته بودن، كمك مى كند كه فشار روغن در موتور به اندازه ى مناسب باشد و باعث بيشترين حفاظت از موتور در شرايط گرمايى زياد مى شود.در گذشته براى روغن موتور خودروها از اصطلاح وزن استفاده مى كردند تا بتوانند چيزى را كه امروزه توسط اصطلاح ويسكوزيته بيان مى كنيم، بيان كنند.

قبل از معرفى روغن موتور سينتيك (روغن موتور سینتیک روغنی است که از ترکیبات شیمیایی یا پولیمراسیون هیدروکربن ها تولید می‌شود نه از تصفیه نفت خام) صاحبان خودروها مجبور به تكيه بر فرمولاسيون روغن هاى فقط با يك ويسكوزيت بودند. روغن ویسکوزیته كمك به كاهش مشكلات مربوط به تفاوت غلظت روغن در سردترين ماه هاى زمستان و گرم ترين ماه هاى تابستان كرد. در گذشته مكانيك ها از روغن هاى سبكتر مانند وزن-١٠ براى هواى سردتر استفاده مى كردند. در ماه هاى گرمتر نيز از روغن هاى با وزن ٣٠ يا ٤٠ استفاده مى كردند.

روغن هاى مولتی ویسکوزیته با قابليت جريان و روان شدن راحت تر اين مشكل را حل كردند. به طورى كه زمانى كه هوا سرد است رقيق مى شود درحالى كه با گرم شدن هوا و افزايش دما غليظ تر مى شود. اين نوع روغن حفاظت يكسانى را در تمام ماه هاى سال براى موتور به ارمغان مى آورد. بنابراين در صورت استفاده از اين نوع روغن دارندگان خودرو ديگر احتياج ندارد كه با گرم شدن و سرد شدن هوا روغن موتور را تعويض كنند.

روغن مولتی ویسکوزیته چگونه كار مى كند؟

روغن هاى Multiviscosity بهترين روغن براى موتور هستند، چون بهترين حفاظت را از موتور در دماهاى مختلف هوا مى كنند. روغنMultiviscosity داراى يك افزودنى خاص است، كه بهبود دهنده ى ويسكوزيته نام دارد. اين افزودنى باعث مى شود تا شاخص ويسكوزيته ى روغن با افزايش دما افزايش يابد و اين قابليت كمك مى كند تا روغن ويسكوزيته ى مورد نياز براى دماهاى بالاتر را بدست بياورد.

هنگامى كه روغن سرد است اين بهبود دهنده ى ويسكوزيته وارد عمل نمى شود.توانايى تطابق ويسكوزيته با دماى روغن باعث مى شود تا روغن هاى Multiviscosity نسبت به روغن موتورهاى قديمى كارآمدتر باشند و ديگر احتياج نيست كه دارندگان خودرو با توجه به تغيير دما در فصل هاى مختلف روغن خودرو را تعويض کنند.

امداد خودرو رستمی؛ امداد خودرو در شرق تهران با خدمات متنوع

امداد خودرو شرق تهران یکی از خدمات مجموعه امداد خودرو رستمی است که در مناطق شرقی تهران امدادگران مجموعه ما فعال حضور دارند. شرق تهران به دلیل تراکم جمعیت زیاد، تردد خودرو در خیابان های آن بالا میباشد. خرابی خودرو و نقص فنی ممکن است که خودروی شما از حرکت نگه دارد به همین دلیل باید شماره تلفن امداد خودرو در شرق تهران را در تلفن همراه خود ذخیره داشته باشید.

مناطق شرقی تهران همچنین از مناطق قدیمی تهران محسوب میشوند که به خاطر وجود پادگان هایش بسیار معروف هستند.همچنین اغلب ساکنین شرق تهران نظامی هستند. یکی از دلایل رشد جمعیت در این منطقه، وجود ساکنین نظامی و خانواده هایشان در این منطقه است. مناطق شرق تهران از کمبود پارکینگ و جای پارک نیز نرنج میبرند؛ به همین دلیل اگر خودروی شما دچار نقص فنی شود، داشتن شماره تماس امداد خودرو شرق تهران بسیار به کار می آید. تیم امدادی امداد خودرو در بسیاری از محله ها و مناطق پر تردد شرق تهران فعالیت میکنند.

چرا مجموعه امداد خودرو رستمی را برای خدمات انتخاب کنیم؟

۱- تردد بالای امدادگران در شرق تهران

خیابان های شرق تهران مملو از خودرو بوده و همین مسئله تردد خودرو ها و ترافیک در این مناطق را زیاد میکند. از این رو امدادگران ما در امداد خودرو شرق تهران حضور فعال داشته و به تمامی خیابان های منطقه شرق تهران سرویس دهی دارند. به همین دلیل سرعت سرویس دهی ما در این مناطق بسیار بالا بوده، به طوری امدادگران ما در کمترین زمان ممکن به لوکیشن مشتری میرسند.

۲- آشنایی امدادگران با آدرس مناطق شرقی تهران

اگر خودروی شما دچار خرابی شده باشد و ساعت ۱۲ با امداد خودرو در شرق تهران تماس بگیرید و امدادگر ساعت ۱ تا ۲ بعد از ظهر به شما برسد، این نوع سرویس دهی هیچ فایده ای ندارد. امدادگر حداکثر طی نیم ساعت باید خود را به لوکیشن درخواست دهنده برساند و فرآیند امدادرسانی را آغاز نماید.

همانطور که گفته شد امدادگران ما به صورت فعال در تمامی مناطق شرقی تهران و خیابان های اصلی و فرعی قسمت های شرقی حضور فعال داشته و در کوتاه ترین زمان ممکن نزد شما می آیند. همچنین تمامی نیروی های امداد خودرو شرق تهران مجهز به GPS بوده و نزدیک ترین آن ها به سمت شما راهی میشوند.

۳- مناسب ترین قیمت خدمات امداد خودرو شرق تهران

همه ما میدانیم که خیابان های شرق تهران بسیار شلوغ و پر ترافیک است؛ همچنین برخی خیابان های آن یک طرفه بوده یا شامل برخی از طرح های ترافیکی میشود. ممکن است برخی از مجموعه های امداد خودرو بابت این موضوع پول بیشتری از مشتری درخواست کنند که بجا نیست.

تردد بالای امدادگران ما در این مناطق باعث میشود که نزدیک ترین آنها به سمت شما حرکت کنند که هزینه های زمانی و مالی شما را به شدت کاهش میدهد. تمامی هزینه های مجموعه ما کنترل شده و استاندارد بوده و حداقل هزینه بابت سرویس دهی از مشتری دریافت میشود. از این بابت با خیال راحت از خدمت امداد خودرو در شرق تهران استفاده کنید.

انواع یدک کش در شرق تهران

یدک کش شرق تهران یکی از خدمات اصلی مجموعه امداد خودرو رستمی است که به صورت شبانه روزی در خدمت همشریان عزیز میباشد. خیابان های شرقی تهران از خیابان های پر تردد پایتخت محسوب میشوند. از این رو احتمال اینکه خودرو های زیادی در آن مناطق دچار نقص فنی شده و نتوانند حرکت کنند بسیار بالاست.

مثلا خودرویی مشکل روغن رسانی پیدا میکند و موتور به صدا می افتد. رانندگی با چنین ماشینی بسیار پر خطر بوده و اصلا توصیه نمیشود با چنین خودرویی رانندگی کنید. یا به طور مثال ممکن است گیربکس خودروی شما چه از نوع اتوماتیک چه از نوع دنده ای دچار مشکل شده و خودرو از حرکت بایستد.

در چنین مواردی وجود یدک کش و خودرو بر بسیار الزامی بوده و به شما کمک میکند تا خودرو به تعمیرگاه ببرید. در این موارد باید شماره یدک کش شرق تهران را در تلفن همراه خود ذخیره داشته باشید تا در مواقعی ای که چنین اتفاق هایی رخ میدهد در کوتاه ترین زمان ممکن خودرو را به تعمیرگاه ببرید. اما انواع یدک کش عبارتند از:

۱- یدک کش زنجیری

از این یدک کش ها برای حمل خودرو هایی که تصادف کرده اند استفاده میشود.

۲- یدک کش چرخگیر

خودرو های چرخ گیر با یدک کش های چرخگیر یکی دیگر از انواع یدک کش ها هستند که برای حمل خودرو های داخلی و خارجی کاربرد دارند. بیشتر یدک کش هایی که در مناطق شرقی تهران استفاده میشوند از این نوع می باشند. این مدل از کم خطر ترین و راحت ترین مدل های یدک کش ها در دنیا هستند.

۳- یدک کش دکل دار

این نوع از یدک کش ها یا خودروبر ها در مواردی مانند بیرون آوردن خودرو از جوی آب یا پارکینگ یا بیرون آوردن اشیای سنگین و دستگاه های صنعتی کاربرد دارند.

مزایای مکانیک سیار در شرق تهران چیست؟

۱- صرفه جویی در زمان با مکانیک سیار در شرق تهران

صرفه جویی در زمان یکی از مزایا اصلی تعمیر خودرو در محل است. ممکن است شرایط کاری شما به گونه ای باشد که نتوانید خودرو را به تعمیرگاه برسانید. ما میتوانیم در سریع ترین زمان ممکن خودروی شما را تعمیر کنیم.

۲- هزینه و استهلاک کمتر با تعمیرکار در محل

اگر فکر میکنید که مراجعه به تعمیرگاه هزینه کمتری دارد، باید هزینه های رفت و آمد و وقت گذاشتن و معطل شدن را در تعمیرگاه نیز در نظر بگیرید. حال حساب کنید که خودرو را نمیتوانید حرکت دهید و باید به یدک کش یا خودروبر تماس بگیرید. همین نیز یک هزینه مجزا برای خود دارد. حال اگر تنها به یک مکانیک در محل تماس بگیرید تا مشکل خودروی شما را در زمانی کوتاه حل کند، چرا هزینه های بیشتری از بابت این موضوع انجام دهید.

۳- پاسخگوی شما حتی در حین سفر

یکی از چیز هایی که میتواند لذت سفر را برای شما و خانوادتان تلخ کند خرابی خودرو در سفر است.  اما خوشبختانه صحبت کردن با یک مکانیک که در حین سفر هم در دسترس باشد، کمک بسیار بزرگی به افرادیست که در جاده خودروشان خراب شده و نیازمند راهنمایی هستند.

مروری بر عناوین پنهان کردن عناوین
دکمه بازگشت به بالا