اجتماعی

ترافیک پرحجم در ۳ محور مواصلاتی/ بارش برف و باران در جاده‌های ۷ استان

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا از بارش برف و باران در جاده های هفت استان کشور خبر داد.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت وگو با مجله زنده خبری. وی در خصوص وضعیت ترافیکی جاده های کشور گفت: بر اساس گزارش های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راه در سراسر کشور، تردد در محور قزوین – کرج – تهران حدفاصل امامزاده طاهر به مهرشهر و حدفاصل محمدشهر – فردیس. پل نیمه سنگین است. همچنین وضعیت مشابهی در محور تهران – کرج – قزوین حدفاصل گرمدره و پل کلک و محدوده مهرشهر و در محور تهران – شهریار گزارش شده است.

وی درباره وضعیت جوی جاده های کشور نیز گفت: گزارش های دریافتی حاکی از بارش باران در برخی مناطق استان های ایلام و کرمانشاه است. همچنین در برخی مناطق اصفهان، چهار محال و بختیاری، لرستان، مرکزی و همدان بارش برف گزارش شد. در شرایط زمستانی استفاده از تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ برای رانندگان ضروری است. پرکردن باک خودرو در ابتدای سفر و داشتن غذای کافی و لباس گرم از دیگر مواردی است که در سفرهای زمستانی توصیه می شود.

شیرانی با اشاره به پیش بینی جوی بارش برف و باران در 10 استان کشور گفت: از امروز تا شنبه احتمال بارش برف و باران در استان های ایلام، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کوگیلویه و بویراحمد، بوشهر وجود دارد. ، فارس، اصفهان، همدان و کرمانشاه به همین دلیل لازم است رانندگان با احتیاط بیشتری رانندگی کنند و از سرعت غیرمجاز و سبقت غیرمجاز خودداری کنند، فاصله مناسب را با وسیله نقلیه جلویی رعایت کنند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان فرجه درباره محورهای دارای ممنوعیت یا محدودیت تردد نیز گفت: محور قدیم خرم آباد – پلدختر تا اطلاع ثانوی مسدود است و تردد در مسیر جایگزین محور خرم آباد – پل زال است. تکمیل و محور خرم آباد – کوهدشت همچنین محور جدید ریگان – ایرانشهر، هشتگرد – طالقان، گنجنامه – تویسرکان، لاسم – ارجمند، وزک – بلده، سروآباد – پاوه و سیسخت – پادنا نیز تا اطلاع ثانوی مسدود است.

ادامه مطلب

نکات مهمی که رانندگان در فصل زمستان باید رعایت کنند

این نکات را هنگام رانندگی در روزهای برفی و بارانی جدی بگیرید

شیرانی با اعلام شماره 120 از رانندگان و مسافران خواست قبل از شروع سفر با این شماره تماس گرفته و با اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیک جاده ها و همچنین محورهای دارای ترافیک و محدودیت، مناسب ترین زمان و مسیر را برای سفر خود انتخاب کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا