اقتصادی

افزایش تولید کنسانتره زغالسنگ در مرداد ماه

تولید کنسانتره زغال‌سنگ سازمان توسعه و نوسازی معادن طی یک‌ماه مرداد ماه، با عبور از مرز ۶۹ هزار تن، سه درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

به گزارش مجله زنده خبری، طبق آمار ایمیدرو، دو مجموعه شرکت‌های زغالسنگ طبس و البرز مرکزی که زیرمجموعه ایمیدرو هستند، در ماه مرداد امسال، ۶۹ هزار و ۱۱ تن کنسانتره زغالسنگ تولید کرده‌اند که نسبت به ۶۶ هزار و ۸۸۶ تن تولیدی در مرداد ماه ۱۴۰۱، حدود سه درصد رشد داشته است.

این شرکت‌ها در مرداد ماه امسال، حدود ۷۰ هزار تن کنسانتره زغالسنگ نیز برای مشتریان ارسال کرده که در مقایسه با میزان ارسال آن در مدت مشابه سال گذشته معادل ۶۱ هزار و ۸۵۹ تن، بالغ بر ۱۳ درصد رشد یافته است.

اما این دو شرکت‌ تولیدکننده زغالسنگ زیر مجموعه ایمیدرو در مجموع پنج ماهه نخست امسال، حدود ۲۸۷ هزار و ۱۷ تن کنسانتره تولید کرده‌اند که نسبت به میزان تولید در پنج ماهه نخست سال گذشته، ۱۰ درصد کاهش نشان می‌دهد. در مقابل اما میزان ارسال محصول شرکت‌های زغالسنگ زیرمجموعه ایمیدرو طی پنج ماهه امسال با ۱۰ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته از ۳۰۶ هزار و ۶۸۴ تن به ۳۳۸ هزار و ۵۷۵ تن رسیده است.

 شرکت‌های زغال سنگ طبس، مجتمع زغالسنگ طبس و البرز مرکزی، در مدت پنج ماهه سال جاری در مجموع ۸۱۸ هزار و ۵۰۷ تن ماده معدنی استخراج کرده‌اند.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا