بین المللی

مشاور امنیت ملی عراق: دست حامیان تروریسم باید قطع شود

مشاور امنیت ملی عراق در پیامی شهادت تعدادی از شهروندان ایرانی در انفجار تروریستی کرمان را تسلیت گفت.

به گزارش مجله زنده خبری، قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق در پیامی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد نوشت: در سالگرد شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، تروریست‌های بزدل اقدامی مملو از حقد و کینه علیه مردم بی‌گناهی که در مراسمی به این مناسبت حضور یافته بودند، انجام دادند.

به نقل از السومریه‌نیوز، وی این حادثه را به مقام معظم رهبری و ملت ایران تسلیت، برای شهدا آرزوی معفرت و برای مجروحان آرزوی شفای عاجل کرد.

الاعرجی تاکید کرد: همه باهم باید برای مبارزه با تروریسم و ریشه‌کن کردن آن و قطع کردن دست حامیان آن همکاری کنیم.

مشاور امنیت ملی عراق: دست حامیان تروریسم باید قطع شود

پیش از این دولت عراق حادثه تروریستی کرمان در چهارمین سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفت و بر همبستگی عراق با دولت و ملت ایران تأکید کرد.

 بغداد همچنین آمادگی خود را برای ارائه انواع کمک‌ها در راستای کاهش شدت این اقدام «جنایتکارانه بزدلانه» اعلام کرد.

انفجارهای تروریستی عصر چهارشنبه همزمان با چهارمین سالگرد شهادت سردار حاج «قاسم سلیمانی» و هم‌رزمانش در گلزار شهدای کرمان باعث شهادت بیش از ۸۰ نفر و مجروح‌شدن ۲۸۴ نفر دیگر شده است.

در پی وقوع این انفجارها و شهادت شماری از مردم ایران، کشورهای بسیاری در جهان با ارسال پیام‌هایی، این حملات را محکوم و با خانواده‌های قربانیان و همچنین دولت و ملت ایران ابراز همدردی کردند.

هم‌چنین در مراسم یادبودی که سفارت ایران در بغداد به همین مناسبت برگزار کرد، وزیر کشور عراق، وزیر حمل و نقل این کشور و سفرای کشورهای خارجی در عراق از جمله سفرای کره جنوبی، بنگلادش، تونس، الجزایر، لبنان، سوریه، انگلیس و کارداران سفارتخانه‌های قطر ، ترکیه، اسپانیا، ونزوئلا، پاکستان به همراه معاون نماینده سازمان ملل در عراق در محل سفارت حاضر شدند و دفتر یادبود شهدای کرمان را امضا کردند.

مشاور امنیت ملی عراق: دست حامیان تروریسم باید قطع شود

مشاور امنیت ملی عراق: دست حامیان تروریسم باید قطع شود

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا