بین المللی

کرملین: کره شمالی نزدیکترین همسایه و شریک ما است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین مجله زنده خبری، کرملین روز دوشنبه اعلام کرد که روسیه قصد دارد مشارکت خود با کره شمالی را توسعه دهد.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین در نشست خبری گفت:«کره شمالی نزدیک ترین همسایه ما، شریک ماست و قصد داریم همکاری‌ها را در همه زمینه‌ها توسعه دهیم.»

او درباره دیدار «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه و «چو سونگ هوی» وزیر امور خارجه کره شمالی در روز سه شنبه گفت که مسکو منتظر مذاکرات خوب، فشرده و پربار است.

 

وزیر خارجه کره شمالی روز یکشنبه وارد «مسکو»  پایتخت روسیه شد. روسیه روابط خود را با کره شمالی از زمان آغاز عملیات نظامی در اوکراین افزایش داده است.

واشنگتن و کی‌یف، روسیه را به استفاده از موشک‌های کره شمالی در حملات به چندین منطقه اوکراین در تعطیلات سال نو متهم کردند.

آمریکا و متحدانش در روزهای گذشته روسیه را متهم کردند که از نقش خود به عنوان عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد برای محافظت از خود برابر پیامدهای استفاده از موشک‌های کره شمالی و نقض چندین قطعنامه استفاده می‌کند.

کره شمالی از سال ۲۰۰۶ به این سو تحت تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد قرار گرفته است. تحریم‌ها از آن زمان تشدید شده‌اند.

پسکوف با بیان اینکه گفت‌وگوهای روسیه با کره شمالی در همه سطوح ادامه خواهد داشت، افزود که «ولادیمیر پوتین» برای بازدید به پیونگ یانگ دعوت شده است.

سخنگوی کرملین در این باره گفت:«امیدواریم  چنین دیداری انجام شود و رئیس جمهور روسیه در آینده قابل پیش بینی به کره شمالی سفر کند. زمان چنین دیداری از طریق مجاری دیپلماتیک بمورد توافق قرار خواهد گرفت.»

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا