اقتصادی

چهارخطه شدن ‌بیش‌ از ۹۰ درصد محور اهواز – چذابه

مجله زنده خبری/خوزستان معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: بیش از ۹۰ درصد از محور اهواز _ چذابه (محور طریق الحسین ) چهارخطه شده و زیر بار ترافیک رفته است.

رحمان بهرامی در گفت و گو با مجله زنده خبری با اشاره به اینکه این محور یکی از راه‌های اصلی و شریانی استان است، اظهار کرد: این محور به سبب تردد کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی و ترانزیت کالا به کشور عراق و همچنین تردد زوار اربعین حسینی بسیار پر تردد و حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه این محور مسیر اصلی تردد کشاورزان منطقه نیز است، افزود: این محور از مسیر شهرهای حمیدیه، کوت سید نعیم، سوسنگرد و بستان منتهی به چذابه عبور می‌کند و پروژه‌های فعالی در این مسیر تعریف شده است.

بهرامی اضافه کرد: این محور به طول ۱۱۵ کیلومتر است و بیش از ۹۰ درصد آن در سال‌های گذشته چهارخطه شده و ۵ کیلومتر تا تکمیل شدن این محور به صورت چهارخطه، باقی مانده است.

بهرامی ادامه داد: همچنین پل حمیدیه به طول ۳۰ متر دارای ۸ شمع است که اجرا شده و ساخت شاهتیرهای پل در دست اقدام است و ورق‌های کناری پل نیز خریداری و تحویل پیمانکار شده است. این پل طبق زمانبندی انجام شده تا اربعین ۱۴۰۳ به طور کامل به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: پل کمربندی سوسنگرد که در این مسیر است شاه‌تیره‌های آن هم آماده نصب است و تا اربعین سال آینده زیر بار ترافیک خواهد رفت.

وی همچنین از تکمیل پل سابله به طول ۴۰ متر در سال گذشته خبر داد و گفت: راه‌های دو طرف این پل به طول یک هزار و ۴۰۰ متر ظرف مدت ۲۰ روز آینده آسفالت و به بهره‌برداری می‌رسد.

بهرامی بیان کرد: پل بستان از دیگر پروژه‌های این محور است که پیمانکار آن مشخص شده است. این پل ۶۰ متر طول دارد و اعتبار آن نیز ۸۰ میلیارد تومان است که عملیات اجرایی آن به زودی آغاز شده و تا اربعین ۱۴۰۴ به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون مهندسی و ساخت  اداره کل راه و شهرسازی خوزستان اضافه کرد: همچنین مجوز لایه دوم روکش آسفالت پل تا پل (کمربندی بستان) به طول دو کیلومتر به صورت چهارخطه که در سال گذشته با یک لایه آسفالت زیر بار ترافیک رفت، با پیگیری مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان، دریافت شده است و تا اربعین سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسد.

وی ادامه داد: پروژه پنج کیلومتری ادامه کمربندی بستان نیز یکی دیگر از پروژه‌های محور طریق الحسین است که معارض زیادی داشت که خوشبختانه مشکل معارضین آن رفع شده است و بزودی عملیات اجرایی آن ادامه می‌یابد.

بهرامی پروژه ۵ کیلومتری جاده ترانزیتی منتهی به بازارچه و پایانه چذابه را یکی دیگر از پروژه‌های مهم این محور برشمرد و گفت: لایه اول این محور آسفالت شده و لایه دوم نیز دارای پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد است که طبق زمان‌بندی تا ۲۰ روز آینده به طور کامل به بهره‌برداری خواهد رسید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا