اقتصادی

 زیرساخت‌های مواصلاتی قشم به ۲۶۰ کیلومتر افزایش می‌یابد

مجله زنده خبری/هرمزگان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از فرآیند افزایش زیرساخت‌های موصلاتی این جزیره به ۲۶۰ کیلومتر تا سه سال آینده خبر داد.

عادل پیغامی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم امروز پنجشنبه ۲۱تیر، در حاشیه عملیات کلنگ‌‍زنی بزرگترین بزرگراه جنوب کشور در قشم به طول ۶۵ کیلومتر، اظهار داشت: تا قبل از دولت سیزدهم کل عملیات بزرگراهی و زیرساخت‌های مواصلاتی قشم ۳۸ کیلومتر در مسیر قشم به درگهان بود که در دوره دولت نهم و دهم ایجاد شده بود.

وی ادامه داد: در سه سال گذشته چند مرحله اقدامات زیرساختی در قشم انجام شده و امروز هم با عملیات کلنگ زنی این پروژه که تا سه سال آینده افتتاح خواهد شد، سطح عملیات بزرگراهی جزیره جهانی قشم به ۲۶۰ کیلومتر افزایش خواهد یافت.
  
 مخالفان توسعه جزیره از قوانین بی‌اطلاع‌اند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در بخش دیگری از سخنان خود گفت: افرادی که مشخص نیست چه نسبتی با عدم پیشرفت جزیره دارند، بدون اطلاع دقیق از قوانین، با ساخت این پروژه مخالفت می‌کنند.

به گفته وی، اعتبار این پروژه مهم هیچ ارتباطی با دیگر طرح‌های زیرساختی قشم در مسیرهای ساحل جنوبی و شمالی ندارد و هر یک از این پروژه‌ها با اعتبارات جداگانه و پیمانکاران متفاوت اجرا خواهد شد.

پیغامی تصریح کرد: اینکه گفته می‌شود در روزهای پایانی دولت سیزدهم طرح‌های مختلف با عجله کلنگ‌زنی می‌شود هم نشان از بی‌اطلاعی افرادی دارد که چنین سخنانی را مطرح می‌کنند.

وی یادآور شد: مذاکرات این طرح مهم زیرساختی بهمن ماه سال گذشته با تامین اعتبار مورد نیاز آن انجام شده بود اما به دلیل وجود یک پرونده در مسیر این پروژه، عملیات کلنگ‌زنی آن تا تعیین تکلیف قضایی متوقف شده بود و امروز با رفع موانع قانونی، کار این طرح مواصلاتی آغار شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین اظهارامیدواری کرد که روند توسعه قشم همانند آنچه در سه سال گذشته اتفاق افتاده با روند مطالبه‌گری‌های برحق، ادامه داشته باشد.

شایان ذکر است؛ آئین کلنگ‌زنی بزرگراه بعثت در قشم حد فاصل فرودگاه بین‌المللی قشم تا روستای باسعیدو به طول ۶۵ کیلومتر با حضور داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، عادل پیغامی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از علما و مسئولان انجام شد.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا