اقتصادی

برخورد جدی با گرانفروشی بلیت هواپیما/ تخلفات را گزارش دهید

در پی ادعای افزایش نرخ بلیت هواپیما، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در صورتی که شرکت های هواپیمایی یا شرکت های ارائه کننده بلیت هواپیما، قیمت پروازهای داخلی را بالاتر از سقف مصوب نرخ بلیت کنند، با متخلفان برخورد می کنیم.

به گزارش امروز مجله زنده خبری، اسماعیل حسین زهی -عضو کمیسیون اتباع مجلس شورای اسلامی- درباره افزایش نرخ بلیت هواپیما گفت: پس از رفع محدودیت سفرهای هوایی، بلیت هواپیما مجبور شد به نرخ قبل برگردد نه تنها اتفاق نیفتاد اما خطوط هوایی نیز قیمت بلیط را افزایش دادند.

وی افزود: در هفته های اخیر قیمت بلیت هواپیما بین 200 تا 300 هزار تن افزایش یافته است که به هیچ وجه پذیرفته نیست. وزیر راه و شهرسازی به عنوان متولی این حوزه باید قیمت بلیت هواپیما را جدی بگیرد و اجازه ندهد شرکت های هواپیمایی به صورت غیرقانونی قیمت خود را افزایش دهند.

محمد محمدی بخش در این باره به مجله زنده خبری گفت: افزایش قیمت بلیت هواپیما تا سقف اعلام شده مجاز است و این امکان برای شرکت های هواپیمایی وجود دارد که با شرایط مختلف، بلیت های هواپیمایی خود را در این قالب مصوب به فروش برسانند.

وی افزود: افزایش قیمت زمانی غیرقانونی می شود که از سقف تعیین شده در فهرست بهای مصوب اخیر فراتر رود که در این صورت با متخلف یا متخلفان برخورد جدی خواهیم کرد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در صورتی که ایرلاین یا آژانس مسافرتی اقدام به افزایش نامناسب بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی کند، مردم می توانند گزارش کامل و مستند را از طریق سامانه تعریف شده در سایت هواپیمایی کشوری به ما ارائه دهند، بنابراین برخوردها آنچه لازم است را انجام دهید. و مشکل گران فروشی بلیط هواپیما با بیانیه و مصاحبه حل نمی شود و باید گزارش شود.

محمدی باش تاکید کرد: اگر در زمینه قیمت بلیت هواپیما تخلفی صورت گیرد، حتما با شرکت هواپیمایی، بلیت فروش یا چارتر برخورد می کنیم و مانند سال های گذشته مجوز آنها را لغو می کنیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا