اجتماعی

گاز رومیزی بخریم یا فردار

بهترین گاز مدلی است که امکانات آن با نیاز شما سازگار باشد. یک اجاق گاز رومیزی یا گازی خوب برای چندین سال دوام خواهد آورد و کاملاً متناسب با آشپزخانه شما خواهد بود. همچنین می توانید هر غذایی را بدون هیچ مشکلی با آن بپزید.

با این حال، بزرگترین سوال برای اکثر مردم این است که آیا گاز رومیزی بخریم یا فردا؟ از این رو ویژگی های مثبت و منفی هر کدام را با هم مقایسه و بررسی می کنیم تا در نهایت با این اطلاعات بتوانید مدل مناسب آشپزخانه خود را انتخاب کنید.

گاز رومیزی

گاز رومیزی که در بازار به گاز رومیزی نیز معروف است مدتی است که جای مدل های گازی مبله را گرفته است. این مشکل به دلیل ویژگی های مهم آنها از جمله مزایای مهمی است که در اختیار کاربران قرار می دهند.

یا فردا گاز رومیزی بخر

مزایای گاز رومیزی

مزایای اصلی گاز رومیزی در این پنج نکته مهم خلاصه می شود:

 • اشغال فضای کمتر: بدیهی است که به دلیل وجود تنها یک صفحه و نصب آن بر روی کابینت، فضای اشغال شده توسط اجاق گاز رومیزی نسبت به اجاق گاز بسیار کمتر است. همچنین ردپای کوچک آنها به معنای وزن کمتر است. در نتیجه می توانند گزینه بسیار مناسبی برای آشپزخانه های کوچک امروزی با این اندازه ها باشند.
 • تنوع زیاد در طرح و اندازه: با توجه به تقاضا و استفاده بیشتر در اکثر خانه های نوساز، انواع اجاق گاز به طور گسترده توسط برندهای بزرگ و کوچک تولید می شوند. با این اوصاف، افراد مختلف با سلیقه های مختلف می توانند از بین مدل های بسیار موجود در بازار مدل استفاده کنند. همچنین تنوع در اندازه و ابعاد این گازها امکان یافتن مدل مناسب برای هر آشپزخانه ای با فضای کوچک یا بزرگ را فراهم می کند.
 • نظافت و نظافت سریعتر: هر نوع میز گاز فقط از یک صفحه شیشه یا استیل با چندین شعله تشکیل شده است. بنابراین تمیز کردن آنها به خصوص مدل های شیشه ای در مقایسه با گاز آسانتر است. علاوه بر این، نداشتن فر و اندازه کوچک آنها باعث می شود تا تمیز کردن سریعتر انجام شود.
 • طراحی جدید و مدرن: طراحی و تولید گاز رومیزی از برندهای مطرح در این زمینه به صورت مدرن و لوکس انجام می شود که البته ظاهر آشپزخانه را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد.
 • قابلیت استفاده از فضای زیر گاز به دلخواه: از آنجایی که انواع اجاق گاز فقط روی کابینت نصب می شود و فضای زیر را اشغال نمی کند، می توانید به دلخواه از کابینت یا این فضا استفاده کنید.

این مزایا اصلی ترین مواردی است که هر فردی که قصد خرید گاز رومیزی را دارد باید بداند. اما معایبی نیز وجود دارد که دانستن آنها خوب است.

معایب گاز رومیزی

گاز ورق اگرچه مزایای فراوان و مفیدی برای استفاده کنندگان خود دارد، اما در مقایسه با گازهای معمولی دارای معایبی نیز می باشد.

 • عدم وجود فر وصل شده: اگر بخواهیم به بزرگترین نکته در مورد تفاوت و مقایسه گاز رومیزی با فردار اشاره کنیم، عدم وجود فر وصل شده در مدل های رومیزی مهمترین موضوع خواهد بود. اما علاقه مندان به استفاده از فر می توانند با خرید فر توکار جبران کنند.
 • جابجایی دشوارتر یا حتی غیرممکن است: وصل کردن و نصب گاز رومیزی کمی دشوارتر از گاز است. همچنین با برخی از مدل ها امکان جابجایی بدون کمک متخصص وجود نخواهد داشت.
 • قدرت شعله نسبتا کمتر: در برخی موارد که تعداد شعله های گاز زیاد است، قدرت هر شعله در مقایسه با گاز کمتر خواهد بود.
 • تعداد شعله کمتر نسبت به گاز مبله: در گذشته اکثر اجاق گازهای تخت با تعداد شعله کمتر مانند سه شعله تولید می شدند، اما اکنون به دلیل تقاضای زیاد، مدل های چهار و پنج شعله رایج شده است.

اینها مهمترین معایبی است که برای برخی از مدل های رومیزی گازی بستگی به مدل و سازنده محصول دارد. البته اگر انتخاب شما گاز رومیزی است بهتر است مقاله ای را مطالعه کنید که در خرید گاز رومیزی به چه نکاتی توجه کنید.

گاز فردا

از دیگر مدل های گاز آشپزخانه که برای بسیاری از افراد مزیت های زیادی دارد، انواع گاز فردار وجود دارد که برای ارائه اطلاعات بیشتر به بررسی مزایا و معایب آن می پردازیم.

مزایای گاز فردار

یا فردا گاز رومیزی بخر

برای مزایای گاز فردار می توان به پنج عامل اصلی اشاره کرد که هر کدام موارد بیشتری را پوشش می دهد.

 • وجود فر: مهم ترین مزیتی که برای این گازها به ذهن می رسد وجود فر متصل است که امکان پخت غذاهای مختلف را فراهم می کند. همچنین خرید این محصول به معنای خرید محصول دو منظوره است.
 • دوام وزن زیاد: عموماً نمونه های گاز فردار نسبت به صفحه گاز به دلیل ساختار متفاوت از ماندگاری بیشتری برای انواع قابلمه های سنگین و بزرگ برخوردار هستند.
 • صرفه جویی در هزینه: در مقایسه با اجاق های برقی توکار، فرهای این محصولات مصرف انرژی پایینی دارند که باعث صرفه جویی در مصرف می شود. همچنین با خرید گاز فردار در واقع دو محصول را به قیمت یک محصول خریداری می کنید. در نتیجه در هزینه های کلی صرفه جویی می شود.
 • کیفیت بدنه جامد: اکثر نمونه های گاز فردار از بدنه و مواد مرغوب ساخته شده اند. البته اگر در هنگام حمل و نقل ضربه بخورند نسبت به گاز صفحه شیشه ای احتمال آسیب کمتری خواهند داشت.
 • قابلیت حمل راحت تر: در اکثر مدل های گازی فردار به دلیل عدم نیاز به کار نصب تخصصی و خاص، تعویض محل نسبت به گاز رومیزی راحت تر است. بنابراین می توان آنها را گزینه ای مطلوب برای افرادی که نیاز به جابجایی زیاد دارند در نظر گرفت.

البته باید در نظر داشته باشید که این مزایا و ویژگی ها در مورد مدل خاص گاز فردار صدق می کند و خرید هر نوع گاز آشپزخانه مستلزم اطلاع از نکات مهم آن است.

معایب گاز فردار

اگرچه معایب گاز فردار زیاد نیست، اما باز هم کسب اطلاعات کلی به شما کمک می کند تا بین مدل های فردار و رومیزی انتخاب کنید.

 • اشغال فضای بیشتر: واضح است که مدل های مختلف این اجاق گاز به دلیل وجود فر، فضای بیشتری را در آشپزخانه اشغال خواهند کرد. در نتیجه، قبل از تصمیم گیری، فضای موجود در آشپزخانه را در نظر بگیرید.
 • نیاز به زمان بیشتر برای تمیز کردن: اندازه بزرگتر این گازها و وجود فر به این معنی است که به زمان بیشتری برای تمیز کردن نیاز دارند.
 • وزن زیاد: به دلیل وجود فر، انواع گاز فردار در مقایسه با گاز رومیزی سنگین تر است که در برخی موارد می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.
 • تنوع نسبتا کمتر: با مقایسه این دو مدل می توان گفت که اجاق گاز فردار تنوع کمتری نسبت به اجاق گاز دارد. بنابراین گاهی اوقات یافتن نمونه مورد نظر دشوار خواهد بود.

در عین حال شایان ذکر است که این معایب در مورد انواع گاز آشپزخانه صدق نمی کند و بسیاری از مشکلات به مدل و برند گاز بستگی دارد.

خرید گاز پخت و پز

حال با توجه به مزایا، معایب و مقایسه های انجام شده می توانید شخصاً در مورد انتخاب هر کدام تصمیم بگیرید. اما در پایان، هر کدام را که ترجیح می دهید، حتما قبل از خرید به این نکات کلی توجه کنید:

 • اندازه و ابعاد مناسب با فضای آشپزخانه
 • نرخ های منصفانه ای وجود دارد
 • برند سازنده
 • امکانات و تجهیزات ویژه
 • جنس بدنه، رنگ و ظاهر
 • تعداد و قدرت شعله های آتش
 • اعتبار فروشگاه

این موارد به شما کمک می کند تا خرید مناسب تری را تجربه کنید. البته همیشه از نظرات دیگران استفاده کنید. معمولا پلاک های گاز پرفروش یا گازهای پرفروش فردار با توجه به اینکه توانسته اند نظر افراد بیشتری را به خود جلب کنند گزینه مناسبی برای خرید محسوب می شوند. در نهایت با در نظر گرفتن همه جوانب می توانید به گزینه مورد نظر برسید.

دکمه بازگشت به بالا