اجتماعیبرترینهای کسب و کار

کاربردهای تخت سنتی چیست؟

کاربرد تخت سنتی و تخت کافه ای

امروزه تزیین تخت سنتی در خانه یکی از راه‌های ایجاد دکوراسیونی گرم و صمیمی به روش سنتی است. در این مقاله انواع تخت سنتی و تزیین آن‌ها را می‌توانید مشاهده کنید.

هنر و معماری ایرانی از گذشته تا به امروز سرشار از ذوق هنری، صمیمت و گرمای زندگی بوده است. تصور کنید به چند سال گذشته سفر کرده‌اید و در یکی از خانه‌های قدیمی و سنتی ایرانی در یکی از شهرهای بزرگ بدون شلوغی و ترافیک زندگی می‌کردید. بدون شک ذهن شما یکی از خانه‌های بزرگ حیاط دار ایرانی را متصور می‌شود که با حوض بزرگ وسط حیاط، میوه‌های داخل آن و گل‌های اطراف آن در کنار تخت‌های سنتی تزیین شده با پشتی و بالش‌های دست دوز تزیین شده است و عصر‌ها اعضای یک خانواده روی آن می‌نشستند و با خیالی آسوده چای یا عصرانه می‌خوردند

! همه این تصورات را شاید امروزه به سختی بتوان در کنار هم جفت و جور کرد زیرا در شهرهای بزرگ و کوچک ایران زندگی آپارتمان نشینی گسترش پیدا کرده و همه مردم به ناچار مجبور به پیروی از سبک معماری و دکوراسیون امروزی هستند. اما واقعیت این است که هنوز هم اگر بخواهیم می‌توانیم با به کار بردن المان‌های ساده‌ای  را در خانه‌هایمان داشته باشیم و علاوه بر حفظ اصالت و هنر گرما و صمیمت خانه را دوچندان کنیم.تخت سنتی زیر مجموعه مبلمان ویلایی میباشد . برای اطلاعات بیشتر مبلمان ویلایی کلیک کنید.

یکی از که اتفاقا خیلی در خانه‌های امروزی کاربرد می‌تواند داشته باشد  هستند که شما می‌توانید در دکوراسیون خانه خود از آن‌ها استفاده کنید و فضای خانه را چند برابر دل پذیرتر کنید. در این مقاله همراه باشید تا تصاویری از تخت‌های سنتی در خانه‌های امروزی را تماشا کنید و از آن‌ها برای چیدمان سنتی در خانه‌هایتان الهام بگیرید.

مدل تخت سنتی در خانه ایرانی

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، تخت‌های سنتی در حسی نوستالژی و صمیمی به فضا می‌بخشد. اما اگر به این فکر می‌کنید که استفاده از این تخت‌ها در خانه‌های کوچک امروزی جایی ندارند، بیاید سری به بالکن‌، حیاط خلوت و یا بالا پشت بام خانه‌هایمان بزنیم! برای چیدمان  نیازی به فضای خیلی بزرگ نیست و شما می‌توانید حتی یک گوشه از خانه‌ خود را مزیین کنید و یا در بالکن خانه خود تخت سنتی با یک میز و سماور بگذارید و برای روز‌هایی که خسته از همه جا هستید برای خود در این محیط خلوت کنید.

در ادامه  را خواهیم دید که به زیبایی در آن‌ها با فضای مدرن امروزی هماهنگ شده است.

دیزاین خانه امروزی و مدرن با چیدمان تخت سنتی در منزل

دکوراسیون منزل به سبک سنتی ایرانی که فضایی گرم و صمیمی در خانه ایجاد کرده است

استفاده از تخت‌های سنتی در حیاط‌های بزرگ برای نشستن و استراحت کردن

تزیین تخت سنتی چوبی با بالشت‌ها و کوسن‌های رنگی و گل دار

استفاده از تخت‌های سنتی قدیمی در حیاط‌های بزرگ و تزیین آن‌ها با فرش‌های دستباف

اگر در خانه شما سبک  جاری است و می‌خواهید در کنار وسایل دیگر خانه یک  برای خود داشته باشید، تخت‌های سنتی خراطی شده بسیار زیبا و با کیفیت در بازار موجود هستند که می‌توانید از آن‌ها خریداری کرده و با گلیم، کوسن‌های رنگی و … تزیینش کنید و در گوشه‌ایی از اتاق قرار دهید.

دیزاین سنتی و قدیمی پذیرایی خانه ایران در خانه‌های مدرن امروزی

تزین تخت سنتی در خانه با سمار و ظروف مسی روی آن‌

چیدمان منزل عروس با سبک و مبلمان سنتی قدیمی در خانه‌های مدرن امروزی

نمایی از حیاط یک هتل سنتی که با میز‌ها و تخت‌های قدیمی تزیین شده است

دیزاین سنتی خانه‌های مدرن امروزی با تخت‌های زیبای سنتی

چیدمان منزل شیک و لاکچری با استفاده از تخت و مبلمان سنتی چوبی

خرید وسایل سنتی منزل و چیدمان شیک و لوکس آن در خانه

چیدمان نشیمن سنتی در خانه‌های مدرن و امروزی با مبلمان سنتی

چیدمان و دیزایین تخت سنتی در خانه با استفاده از پارچه‌های طرح‌دار

چیدمان خانه مبلمان و تخت‌های سنتی چوبی

دیزاین خانه‌ی حیاط دار ایرانی با تخت‌هاس سنتی قدیمی

دیزایین رستوران امروزی و مدرن با الهام از سبک دکوراسیون خانه‌های سنتی ایرانی

دیزاین خانه‌ی امروزی با تخت‌ها و مبلمان سنتی چوبی و وسایل دکوری سنتی

مدل تخت سنتی برای حیاط

خرید تخت چوبی برای استفاده در بالکن و حیاط خانه‌های مدرن امروزی

خرید تخت تکنفره سنتی چوبی برای فضای بالکن خانه‌های امروزی

نمونه حیاط سنتی ایرانی قدیمی با حوض و تخت‌های سنتی

اگر برای خرید جهیزیه به بازار می‌خواهید بروید و فکر تهیه و هستید، خرید یک تخت سنتی برای کنجی از خانه و تزیینات اطراف آن مانند ظروف سفالی یا مسی، میناکاری، تابلوهای خطاطی هنری هم از دیگر وسایل دکوراتیوی هستند که خانه شما را زیبا می‌کند و جلوه‌ای خاص به آن می‌بخشد.

چیدمان اتاق سنتی عروس به وسایل هنری و زیبا

خرید وسایل جهیزیه عروس با سبک سنتی و قدیمی

چیدمان تخت در حیاط خانه و چیدمان آن با گلیم و کوسن‌های دست دوز

چیدمان خانه سنتی کوچک هنری و خاص در شهرهای بزرگ و کوچک ایران

تزیین تخت سنتی ایرانی با گلیم‌های سنتی دستباف و رنگی

تزیین و چیدمان تخت‌های سنتی در خانه‌های مدرن امروزی برای ایجاد فضایی نوستالژیک

چیدمان و هم‌خوانی وسایل سنتی با وسایل مدرن در دکوراسیون مدرن و جدید

دکوراسیون منزل به سبک سنتی ایرانی باشکوه و هنری

نمونه تخت‌های سنتی زیبا و خاص برای چیدن در خانه‌های مدرن امروزی

نمونه حیاط‌های قدیمی با فضای آرام بخش و اصیل ایرانی

نمونه چیدمان سنتی خانه با مبلمان چوبی سنتی و فواره سنگی در خانه

نمونه تخت‌های سنتی چوبی قدیمی در دکوراسیون خانه‌ها، کافه و رستوان‌ها

چیدمان و تزیین تخت سنتی خانه با پارچه‌های سنتی رنگی و زیبا

نمونه تخت‌های چوبی زیبا و جدید برای چیدمان سنتی منزل

اتاق سنتی قدیمی با وسایل نوستالژیک و خاص

تزیین سنتی قسمتی از خانه‌های مدرن و امروزی به روش هنری و اصلیل

ساختن تخت چوبی سنتی برای خانه‌هایی با دکوراسیون سنتی

نمونه مبلمان سنتی چوبی قدیمی برای خانه‌های جدید با سبک سنتی ایرانی

نمونه تخت سنتی چوبی با بهترین کیفیت برای خانه‌های سنتی مدرن

  • سخن آخر

با دیدن تصاویر این مقاله حال و هوای شما هم عوض شد؟‌ با دیدن تخت‌های سنتی و دیزاین رنگی و هنری آن‌ها در حیاط‌های بزرگ و حوض دار برای هر شخصی آرامش بخش است. در این مقاله به این نکته اشاره کردیم که امروزه به راحتی می‌توانیم برای داشتن دکوراسیون متفاوت تزیین سنتی قسمتی از خانه را انجام دهیم و گاهی اوقات در آن محیط بنشینیم، چای بنوشیم و با اعضای خانواده گفتگو کنیم.

نظر شما درباره چیدمان سنتی خانه‌های امروزی چیست؟

به استفاده از تخت سنتی در حیاط یا بالکن خانه‌های کوچک امروزی علاقه دارید؟

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

فراوان­ترین و پرکاربردترین نوع تخت­های سنتی ، می­باشد . این نوع تخت­ها از چوب­های گوناگونی که استقامت بالایی دارند مانند چوب روسی ، چوب راش ، چوب گردو ، چوب نراد یا چوب سرو ساخته می­شوند  .چوب راش همان چوب به کار رفته در میباشد. زیبایی منحصر به فردی دارد به همین علت از پرطرفدار­ترین مدل­های تخت سنتی به حساب می­آید . هم در طرح­های ساده و پرکاربرد و هم در طرح­های پرنقش و نگار و لوکس تولید می­شوند و در فضاهای مختلف سرباز و سرپوشیده و برای مصارف خانگی و عمومی مورد استفاده قرار میگیرند که در ادامه به بررسی کاربرد­های آن می­پردازیم .تخت سنتی چوبی جز به شمار میرود و یکی از انواع مبلمان باغی میباشد.

تخت سنتی چوبی

شما هم به فضاهای سنتی و قدیمی علاقه مند هستید؟ در صورتی که شما نیز به اینگونه دکوراسیون سنتی و قدیمی، همانند خانه های قدیمی و یا فضاهای شاه نشین در کاخ های بزرگ قدیمی علاقه دارید پس این متن را از دست ندهید. اولین محصول مورد نیاز برای داشتن فضایی سنتی و قدیمی، تخت های سنتی هستند. شما می توانید انواع تخت های سنتی را طبق فضا و نوع مصرفتان در فروشگاه قالیکده البرز مشاهده نمایید و سفارش خود را در سایت ما ثبت کنید. همچنین با ارسال رایگان تخت مورد نظرتان را در شهر خود دریافت کنید. چوب روس یا راش میباشد.

با هدف ایجاد فضای راحت تر و بزرگتر برای مشتریان تولید می شود. فضای نشیمن این تخت ها ۱.۵ متر عمق دارد. بنابراین از مناسب ترین تخت های برای کافه ها و باغ ها محسوب می شود. ظرفیت میانگین این تخت ها ۶ نفر است.

تخت های ۲ در ۱.۲۰ متر نسبت به سایز مادر خود فضای کمتری را ارائه می دهند. این مدل ها تنها برای کاهش حجم تخت تولید شده اند و برای باغ ها و فضای باز مناسب هستند. ظرفیت میانگین این تخت ها ۵ نفر است.

کاربرد­های تخت سنتی چوبی

یکی از مکان­هایی که در آن تخت سنتی چوبی بسیار دیده می­شود و تأثیر زیادی در طراحی و دکوراسیون آن دارد ، رستوران­های سنتی است . در طراحی رستوران­های سنتی از مصالح و ابزار سنتی مانند کاشی­های سنتی ، حوضچه های کوچک ، تخت­های سنتی با تشک­ها و کوسن­های طرح سنتی و … استفاده می­شود تا فضای رستوران ، سنتی و قدیمی جلوه کند . در ابعاد و اندازه­های مختلف تولید می­شوند و اغلب از جنس چوب می­باشند همچنین علاوه بر زیبایی ، استفاده از تخت سنتی چوبی برای صرف غذا ، آرامش و راحتی را به دنبال دارد چرا که افراد می­توانند کفش­ها خود را درآورده و دورتادور سفره در کنار خانواده اوغات خوشی را سپری کنند به همین دلیل امروزه این نوع رستوران­ها طرفداران زیادی دارد..

از زمان­ها قدیم تا به امروز تخت­های سنتی چوبی ، یکی از اجزاء جدایی ناپذیر قهوه­­خانه­ها و سفره­خانه­ها بوده است . کارشناسان در سال ۱۴۰۰ در مورد جذب مشتری نظرسنجی انجام دادند و به این نتیجه دست یافتند که مشتریان به محیط پیرامون خود بسیار اهمیت می­دهند پس می­توان گفت تخت­های سنتی چوبی به علت تأثیری که در زیبایی و سفره­خانه­ها دارند و راحتی استفاده از آن از عوامل مهم جذب مشتری می­باشند. اگر در رستوران ، قهوه­­خانه­و سفره­خانه خود از تخت سنتی استفاده کنید هیچ­گاه پشیمان نمی­شوید.

امروزه باتوجه به سبک جدید زندگی علاوه بر رستورن­ها، سفره­خانه­ها و قهوه­­خانه­ها ، کافه­ها نیز مشتریان زیادی به خود جذب کرده اند . بعضی از کافه­ها چیدمان مدرن و امروزی دارند اما دکوراسیون تعداد زیادی از کافه­ها به صورت سنتی و قدیمی می­باشد و یا اینکه ترکیبی از هردو نوع و مدرن را دارند ، مثلا فضای داخلی کافه چیدمان مدرن دارد و حیاط ، باغچه و فضای سرباز کافه چیدمان و طراحی سنتی دارد .  اگر به این کافه­ها مراجعه کنید ، حتما مدل­هایی از تخت سنتی چوبی در آن توجه شما را جلب می­کند.

از آن جایی که ویلا­ها و خانه­هایی ویلایی اغلب برای تفریح و استراحت مورد استفاده قرار می­گیرند و معمولا دارای منظره زیبا و فضای سرباز هم می­باشند ، یکی از بهترین مکان­ها برای استفاده از تخت­های سنتی چوبی می­باشد.

اگر خانه شما دارای حیاط می­باشد ، استفاده از تخت سنتی چوبی در حیاط منزل علاوه بر کارایی فراوانی که دارد می­تواند گزینه خوبی برای دکور و زیبایی حیاط باشد . شما می­توانید تخت سنتی را در فضای سبز حیاط قرار دهید و با تشک­ها و بالشتک­های رنگی ، زیبایی آن را چند برابر کنید . همچنین می­توانید از یک میز چوبی ساده برای جلوی تخت سنتی استفاده نمایید.

چیدمان داخلی خانه­های سنتی و قدیمی و یا خانه­های امروزی که قصد داریم دکوراسیون آن به سبک قدیمی باشد ، باید رنگ بوی خانه­های قدیمی داشته باشد و از رنگ­های گرم در آن استفاده شود و به گونه ای چیده شود که احساس کنیم در خانه ای قدیمی هستیم برای این منظور می­توان از اساس و لوازمی که در ادامه ذکر می­شود استفاده کرد :

از دیگر فضاهایی که می­­توان را در آن قرار داده و آن را به فضایی دنج و راحت تبدیل کرد ، بالکن خانه است . به جای اینکه بالکن­ها ، فضایی بدون استفاده در خانه باشند و یا اینکه صرفا محل نگهداری لوازم غیر ضروری منزل باشند و به مرور زمان به نوعی انباری تبدیل شوند ، با صرف کمی زمان و خلاقیت و با قراردادن یک که تشک­های زیبایی دارند در کنار گلدان­های زیبای آپارتمانی می­تواند تغییر زیادی در فضای بالکن ایجاد نماید.

اگر فکر میکنید که با وجود خانه­های آپارتمانی و کوچک امروزی ، نمی­توان از تخت­های سنتی استفاده کرد نگاهی به فضای بالکن و یا پشت بام خانه خود بیندازید . اگر بالای پشت بام منزل شما فضای قابل استفاده برای تخت سنتی چوبی داشته باشد ، می­توانید یک فضای دنج و آرام برای استراحت­های روزمره خود درست کنید . شما می­توانید در کنار تخت سنتی چوبی یک میز و سماور بگذارید و یا حتی با در نظر گرفتن سایبانی برای تخت سنتی  فضایی شیک و متفاوت ارائه دهید.

تخت سنتی چوبی انتخابی عالی برای محیط­های باز مانند باغ است. تخت­های سنتی به دلیل  اینکه اغلب از جنس چوب می­باشند و طراحی ساده ای دارند ، برای استفاده در طبیعت و باغ مناسب می­باشند و از لحاظ ظاهری با محیط­های طبیعی تناسب دارند . استفاده از این تخت­ها در باغ­ها هم سبب زیبایی و تزئین باغ می­شود و هم می­توان بر روی آن به صرف چای و غذا پرداخت به علاوه برای استراحت و آسایش در فضای طبیعی باغ نیز کاربرد دارد. برای تولید تخت­های سنتی چوبی که در فضای باز مورد استفاده قرار می­گیرند از چوب­های مقاوم استفاده می­شود تا در شرایط آب­و­هوایی مختلف مقاومت داشته و طول عمر بیش­تری داشته باشد.

اگر در مزل خود فضایی دارید که برای درست کردن یک نشیمن مناسب است ، حتما برای چیدمان داخلی آن از تخت­های سنتی چوبی بهره گیرید . شما می­توانید رنگ روکش تشک­های تخت سنتی را با مبلمان خود ست کنید و یا با انتخاب رنگی متفاوت آن فضا را از قسمت­های دیگر خانه جدا کنید . با درست کردن این نشیمن دنج می­توانید برای رفع خستگی روزمره و یا کتاب خواندن از آن استفاده کنید.

شاید به نظر عجیب باشد ولی تخت سنتی چوبی می­تواند جلوه ویژه ای به اتاق خواب شما دهد برای این منظور یک گوشه دنج از اتاق را برای آن اختصاص داده و رنگ روکش کوسن­ها و تشک­ها را با روتختی و دیگر لوازم اتاق ست کنید.

لازمه یک اتاق مطالعه خوب و یا کتابخانه شخصی ، یک مبل راحتی خوب می­باشد که لذت کتاب خوانی را چند برابر می­کند . برای این منظور تخت سنتی چوبی به علت تنوع رنگ زیاد و قابلیت بالایی که در سِت کردن با چیدمان اتاق دارد و راحتی استفاده از آن ، می­تواند گزینه مناسبی باشد.

این دو مدل تقریبا سایز مشابهی دارند. سایز ۲ در ۸۰ سه نفره تختی و سایز ۲ در ۶۰ سه نفره مبلی نامیده می شود. فضای داخلی خانه و همچنین فضای داخلی کافه ها با وجود این تخت ها بسیار زیباتر می شوند.

اگر برای نشیمن خانه تان به دنبال کاناپه ای تفاوت می گردید، بهترین پیشنهاد برای تان همین تخت های سنتی و قدیمی که ظاهری نو و مدرن دارند؛ است. این تخت ها آرام و ساکت گوشه از نشیمن خانه تان می نشینند ولی توجه و نظر دیگران را به خود جلب می کنند، برای این تخت ای سنتی می شود میزهای جلو مبلی متفاوت و مقرون به صرفه ای تهیه کرد تا زیبایی آن ها زیر سوال نرود، همچنین وجود یک صندلی راک در کنار این تخت ها هم می تواند تلفیقی زیبا از مدرنیته و سنت را به تصویر بکشد.

قیمت تخت سنتی

قیمت تخت های سنتی وابسته به عواملی است که در ادامه برخی از آنها را بیان می کنیم:

 خرید تخت سنتی

برای خرید تخت سنتی علاوه بر فروشگاههای حضوری میتوانید به فروشگاههای اینترنتی نیز مراجعه فرمایید.در نظر داشته باشید فروشگاهی که خرید اینترنتی این محصول را انجام میدهید تجربه کافی در تولید محصولات چوبی و همینطور فروشگاه معتبری باشد تا تجربه خوبی نسبت به خرید داشته باشید. در زیر به چند نمونه از فروشگاه های اینترنتی تجهیزات ویلایی و تخت سنتی  میپردازی.

دیجیکالا،ترب،سوبیاو ویلاسازه

1.دیجی کالا(www.digikala.com)

این سایت بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران بوده و خرید مطمعنی را برای خریداران فراهم کگرده است دیجی کالا دارای ضمانت بازگشت وجه و مرجوع کالا میباشد.

2.ویلاسازه(https://villasaze.ir/)

ویلاسازه بزرگترین فروشگاه تولید تجهیزات ویلایی و تخت سنتی در ایران میباشد و محصولات خود را در سایت دیجی کالا و ترب نیز به نمایش گذاشته است.

3.ترب(https://torob.com)

سایت ترب خهود فروشنده محصولات نبوده ولی فروشندگان معتبر را برای خرید مطمعن راهنمایی میکند و بهترین قیمتها را میتوان از ترب به دست آورد.

4.سوبیا(https://subia.ir/)

سوبیا یک فروشگاه اینترنتی بوده و محصولات تولید کنندگان بسیاری را از جمله ویلاسازه و مدرن سازه به فروش میرساند.سوبیا در واقع مثل ترب و دیجی کالا بوده و محصولات تولید کنندگان دیگر را به فروش میرساند.

دکمه بازگشت به بالا