برترینهای کسب و کارعمومی

درخت گردو قیمت نهال گردو چندلر پیوندی

خرید چندلر، مشخصات گردو چندلر:

معرفی یکی از پر فروش ترین ارقام گردوی خارجی که بسیار پر بار می باشد، بدون شک ؛ می باشد که این گردو از جمله خشکباری است که در تغذیه مغز انسان، به ویژه کودکان بسیار موثر است. یکی از بهترین و پرفروش ترین انواع نهال،نهال گردو چندلر؛ می باشد که قصد داریم در ادامه به معرفی کامل این نهال و شرایط پرورش و کاشت درخت گردو چندلر، بپردازیم.

نهال گردو چندلر، یکی از بهترین و پر سود ترین ارقام نهال در دنیای کشاورزی می باشد.

هر شخص در باغداری اهدافی دارد! شما با پرورش گردو چندلر، در واقع یکی از بهترین نهال های گردو دنیا را خریداری کرده اید. نهال گردو چندلر، از ابتدا به شهرت و کیفیت امروزی نبوده است. این نهال، با آزمایشاتی که در دانشگاه کالیفرنیا روی آن انجام شده است توانسته کیفیت گردوهای خود را به مرور با اصلاحات ژنتیکی بالاتر ببرد.

در سال های اخیر در کشورهای اروپایی خرید نهال گردو چندلر، رشد زیادی داشته است چرا که این نهال بیشترین میزان گردو را در میان باغ های مختلف تامین کرده است. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که:

زادگاه و موقعیت جغرافیای مناسب پرورش نهال گردو چندلر:

برای ارتفاعات بیشتر و مناطق سردسیر اغلب ، و توصیه می شود و برای ارتفاعات کمتر از و یاد می شود.

نهال گردو های چندلر، معمولا به شکلی نسبتا جدی رشد می کند و نیمه قائم می باشد. اگر قصد دارید درخت چندلر را با تراکم نسبتا زیاد کاشت کنید باید آن ها را با فاصله به ترتیب5،5،7 متر کاشت نمایید. ویژگی دیگر درخت را زمان ریزش برگ آن می نامند.

باردهی زیاد را در عکس درخت گردو چندلر، مشاهده می کنید.

ویژگی های ظاهری درخت چندلر و محصول آن:

امیدوارم تا به اینجای مطالب، آشنایی حدودی با نهال گردو چندلر گلدانی؛ کسب کرده باشید و آن را شناخته باشید. اما بهتر است در ویژگی های این درخت و شکل ظاهری آن نیز اطلاعاتی را داشته باشید.

بهتر است بدانید که وزن مغز گردو چندلر، حدود 16 گرم است که 60 درصد آن را وزن مغز تشکیل داده است. رنگ مغز قهوه ای بسیار روشن است و میزان ضخامت و یا سختی پوسته چوبی آن زیاد نیست و به راحتی مغز آنم از پوسته چوبی جدا خواهد شد.

ارتفاع درخت گردو چندلر، بیشتر با توجه به پارامتر هایی مثل سن، و پایه ی آن تخمین زده می شود که برای نهال های:

 1. ارتفاع نهال گردو یک ساله ی چندلر معمولا عددی زیر 50 سانتی متر می باشد.
 2. ارتقاع نهال گردو دو ساله ی چندلر عددی تا 100 سانتی متر.
 3. و برای ارتفاع نهال گردو سه سال به بالای چندلر عددی بیش از 150 سانتی متر را می توان متصور شد.

شروع باردهی نهال گردو چندلر در چند سالگی می باشد و مقدار باردهی هر درخت بالغ چندلر چقدر است:

یکی از مهم ترین مباحثی که در پرورش هر نوع گیاهی می بایست مد نظر داشته باشیم مقدار باردهی آن می باشد، در نهال چندلر، مقدار باردهی آن با هر درخت بالغی که در حدود 8 الی 10 سال سن داشته باشد ، حداکثر عملکرد در هر هکتار سالانه 70 کیلو گردوی خشک را می توان از آن انتظار داشت .این عدد بسته به فاکتور های بسیار از جمله هرس ، ابیاری ، کودهی ، سمپاشی های لازم و … می باشد که در صورت رعایت قطعا به این عدد خواهید رسید

عمر مفید درخت گردو چندلر چند سال است و چه پارامترهایی در عمر آن موثر می باشد:

معمولا عمر درختان گردو بیش از 100 سال تخمین زده می شود، اما عوامل بیرونی بسیار زیادی مانند: شرایط پرورش درخت گردو؛ نحوه ی رسیدگی و آبیاری، نحوه ی هرس، نوع پیوند آن درخت، کود دهی و هرس یا سربرداری اصولی، کنترل بیماری و آفات باغ گردو چندلر و…بسیاری از عوامل در مقدار عمر درخت گردو چندلر، دخیل می باشند.

فصل مناسب کاشت و مراحل کاشت نهال گردو چندلر چه گونه می باشد:

زمان کاشت این ، به طور مرسوم  اواخر پاییز تا اواخر اسفند ماه ادامه پیدا می کند که با توجه به محل زندگی شما یک فصل و ماه را برای کشت نهال گردو بهتر دانست .معمولا هم با حفر گودال به عمق 70 تا نهایتا 100 سانتی متر، عمل کاشتن نهال گردو چندلر، را آغاز می کنند.

همچنین بهتر است بدانید نهال گردوی چندلر، تنها پس از دو الی سه سال پس از کاشت، تولید محصول خودش را شروع می کند و شما از این زمان می توانید برای جمع آوری محصول خودتان اقدام کنید.

بهتر است به این نکته بسیار مهم در مورد عملکرد درخت گردو چندلر؛ توجه داشته باشیم، اگر به صورت پیوندی نباشد و بذری خریداری شود، می تواند در طول سال ها متفاوت می باشد و در بعضی از سالها زیاد و در بعضی از سالها هم ممکن است کم باشد که در ادامه این مطلب سعی می کنیم تا برخی از ویژگی های مهمی که در  گردو، اهمیت دارد را برای شما بیان نماییم.

فاصله کاشت نهال گردو چندلر و زمان کاشت نهال گردو چندلر:

تجربه و تحقیقات بسیار زیاد ما در کاشت نهال چندلر؛ به ما نشان می دهد که گردوی چندلر؛ را باید با فواصل حدودا نسبت5،6،7 متر یا 6.6.7 می بایست کاشت کرد. با استفاده از این فواصل می توانیم در هر هکتار حدود 250 تا 280 درخت کاشت کنیم. به این شیوه کاشت، پرچین گفته می شود.

در این شیوه کاشت، درختان را در همان ردیف نزدیک به هم قرار می دهید و فضای مناسب و ایده آل را بین ردیف ها باقی می گذارید. این نحوه کاشت باعث می شود تا بازده نهال گردو چندلر، بالا برود و شما بتوانید در مدت زمان کوتاهی محصول مناسبی را از نهال های خودتان برداشت کنید.

هرچند بهتر است حین کاشت توجه نمایید که بیش از 95 درصد نهال های چندلر را مورد کشت قرار دهید و مابقی را برای درختان و نهال های گردافشان قرار دهید تا به بیشترین حد باردهی خود دست پیدا کنند.

آیا این درخت گردو را می توان به صورت دیم آبیاری کرد:

به عنوان یک کشاورز باید مفهوم دیم را بلد باشید اما برای کسانی که با این مفهموم آشنایی ندارند باید بگوییم که منظور از دیم عدم آبیاری دستی درختان و بسنده کرده آب باران و برف است.

بهترین خاک جهت پرورش نهال های گردو چندلر:

خاک مورد علاقه ی پرورش درختان گردو چندلر؛ بهتر است از بافت نرمی برخوردار باشد و رسی بافت نباشد. همانطور که می دانید ریشه زایی درختان گردو ، به صورت عمودی است، و اگر خاک عمق درختان سنگلاخی باشد، امکان ریشه دواندن این نژاد از درخت گردو وجود نخواهد داشت و در نهایت پس از مدتی نهال گردو چندلر، شما خشک خواهد شد.

مهم ترین کودها و سم ها برای بهبود راندمان نهال گردو چندلر:

کود دهی مزارع کشاورزی از اهمیت زیادی بر خوردار است. چرا که تقویت خاک محل کشت درخت گردو چندلر؛ می تواند باردهی و رشد این نژاد درخت گردو را چندین برابر کند.

همانطور که می دانید، برای تقویت نهال گردو چندلر، می توانید هم از کود آلی و هم از کود شیمیایی استفاده کنید که مهمترین آنها شامل کود پتاسیم، کود فسفر و کود نیتروژن است.

سموم مورد نیاز نهال گردو با توجه به بیماری های مشاهده شده می تواند متفاوت باشد. برای مثال برای بیماری مثل باکتریوز باید از مس متالیک توصیه شده است. یا برای بیماری معروف شانکر باکتریایی داروی خاصی وجود ندارد و بهتر است در این گونه از بیماری از زخم شدن درختان گردو جلوگیری کنیم.

مهم ترین بیماری و آفاتی که درختان چندلر را تهدید می کند:

از جمله خصوصیات مهم نهال گردو چندلر؛ مقاومت زیاد آن در برابر بیماری است. اما به عنوان یک باغدار نمونه باید بیماری هایی که ممکن است سلامت درختان شما را تهدید کند را نیز بشناسید.

بیماری هایی که شیوع آن در باغات درخت گردو رواج دارد شامل:

 •  بلایت گردو،
 •  کال گیاهی،
 •  شانکر باکتریایی،
 •  پوشیدگی طوقه درخت و آفاتی نظیر کرم خراط و کرم سیب است.
 •  توصیه می کنیم بیماری و آفات گفته شده را بشناسید و بلافاصله بعد از مشاهده اولین نشانه های بیماری، برای مقابله و دفع آن اقدام کنید.

نهال گردو چندلر؛ چه مقدار مقاومت در برابر بیماری و آفات دارد:

نهال گردو چندلر؛ که جزء بهترین نژاد گردو است، در برابر بیماری ها تا حد قابل قبولی مقاوم است. اما به صورت صد در صد در برابر آن ایمن نیست و  این درخت هم ممکن است بیمار شود.

بیماری هایی مثل بلایت گردو، پوسیدگی  قسمت طوقه درخت و کال گیاهی ممکن  است این نهال گردو را بیمار کنند. بهتر است با رعایت موارد مهم باغداری، بازهکشی های مناسب و اقدام به موقع در درفع آفات و بیماری ها بکوشیم.

نحوه ی هرس نهال درخت گردو چندلر؛ زمان مناسب آن :

همانطور که بیشتر به آن اشاره کردیم نهال گردو چندلر؛ قد بلندی ندارد و از آنجایی که تراکم شاخ و برگ آن زیاد است، ممکن است مانع رسیدن نور که مهمترین دلیل و نیروی محرکه فتوسنتز و سیتوپلاسم در درخت گردو به جهت رشد یاخته ( سلول های گیاهی )به شمار می رود، خواهند شد.

بر این اساس کارشناسان خبره و متخصص در زمینه کشاورزی، توصیه می کنند که هرس درختان گردو چندلر؛ را جدی بگیرید. زیرا موجوب چندین برابر شدن محصولات در مزارع گردوی چندلر، خواهد شد.

قلمه زدن و قیم گذاری چه تاثیری در رشد درخت گردو چندلر دارد:

از جمله روش های مهم و تاثیر گذار برای رشد نهال های گردوی چندلر؛ قلمه زدن است. این روش در بسیاری از مقالات علمی صنعت کشاورزی توصیه شده است و همچنین موجب رشد و تقویت و رشد بیشتر نهال گردو خواهد شد.

توجه داشته باشید که فصل قلمه زدن در فصول سرد سال نیست و بهتر است زمانی که یخبندان و فصل سرما به پایان رسیده است، اقدام به قلمه زنی درختان گردو چندلر کنید.

قیم گذاری نهال گردو چندلر؛ مانند نهال های بومی قدمی مثل ، در زمان کشت امری ضروری است. زیرا در این زمان درختان گردو از قوام بالایی برخوردار نیستند و شاخ و برگ و همچنین ساقه آنها ممکن است در اثر باد و باران و یا برف، شکسته شود.

قیم گذاری یا قرار دادن تکیه گاه مناسب برای نهال  گردو؛ فقط در زمان جوان بودن درخت انجام نمی شود، بلکه همزمان با باردهی درختان گردو؛ بهتر است از نهال قیم گذاری استفاده کنید تا درختان گردویی که به جهت پرباری سنگین شده اند، شکسته نشوند.

گردافشان نهال گردو چندلرچیست و چه رقم گرد افشانی مناسب این نهال گردو چه می باشد:

 گردو چندلر، را برای منطقه ای که به شکل سالانه 1270 میلی متر بارش دارد، مورد توجه قرار دهید. شما می توانید نهال گردو چندلر، را از آریا نهال تهیه نمایید. در این صورت هم نهال مرغوبی به دست می آورید و هم از مشاوره لازم در این زمینه بهره مند می گردد.

مهم ترین خواص مغز گردو برای انسان:

ازجمله دلایل مهم تصمیم گیری و اقدام برای خرید نهال گردو چندلر،  خواص این نوع از گردو می باشد. از جمله فواید مهم و تاثیر گذار مغز چندلر؛ که می تواند روی بدن انسان داشته باشد، انسان را از بیماری هایی مثل کم خونی و دیابت، در امان نگه دارد.

گردو می تواند ریسک ابتلا به سرطان را تا حد زیادی کاهش دهد و با آن مبارزه کند. گردو حاوی مقادیر مناسبی از پلی فنول ها است و مواد  شیمیایی دارد که با ویژگی آنتی اکسیدانی خود می توانند در برابر سرطان هایی مثل سرطان سینه و پروستات مقاومت کنند.

در گردو خاصیت کاهش استرس اکسیداتیو وجود دارد که این کار باعث می شود گردو در برابر سرطان مانند محافظ عمل کنند. ویژگی دیگری که مردم را به خرید نهال گردو چندلر، ترغیب می کند خاصیت گردو در تقویت سلامت قلب می باشد. گردو ها عمدتا دارای امگا3، ویتامین E، منیزیم و اسید فولیک می باشد که تمام آن ها در تقویت قلب موثر می باشد. همچنین مصرف گردو باعث می شود تا کلسترول خوب بدن افزایش پیدا کند و کلسترول بد آن کاهش یابد. خوردن روزانه گردو می تواند التهاب عروق قلب را کاهش دهد و از بروز بیماری های قلبی پیشگیری نماید.

در مورد مقدار چربی یا روغن مغز گردو چندلر بیشتر بدانید:

بهتر است بدانید مغز گردو چندلر؛ چربی زیادی ندارد اما به صورت معمول در مغز گردو در انواع مختلف، به ازای هر 100 گرم مغز گردو؛ 65 گرم چربی وجود دارد. اما این چربی مضر برای بدن انسان نیست و همین چربی در بسیاری از موارد سبب چربی سوزی بدن انسان و دورکردن lipid های بدن خواهد شد.

پس استفاده از روغن گردو؛ مخصوصا روغن گردویی که از مغز گردوهای چندلر، تامین شده است را جدی بگیرید و آن را جایگزین روغن های درارای ترانس و مضر برای بدن انسان کنید.

قیمت نهال گردو چندلر پیوندی در نهالستان گردو چند است:

در مورد نهال ها بسیاری از عوامل در قیمت آن ها موثر می باشند اما مهم ترین عاملی که در تعیین قیمت موثر می باشد، پیوندی یا بذری بودن آن می باشد و دومی آنکه این نهال وارداتی می باشد یا بومی ایران می باشد.

قیمت نهال گردو چندلر پیوندی بین 220 الی 250 هزار تومان است.

روش خرید نهال گردو چندلر به صورت اینترنتی  چگونه است و از زمان نهایی کردن سفارش تا رسیدن نهال گردو؛ چقدر زمانبر است؟

شما کشاورزان و باغداران عزیز و زحمت کش دیگر نیازی به مراجعه حضوری به نهالستان آریا نهال برای خرید نهال گردو؛ ندارید. کافی است وارد سایت آریان نهال شوید و سفارش خود را ثبت کنید.

پس از نهایی شدن سفارش شما، نهال گردو ؛ به آدرس شما ارسال می گردد. ارسال توسط ماشین های حمل با و یا اتوبوس ها انجام خواهد شد و ممکن است تا 3 روز کاری زمان بر باشد. به همین راحتی شما می توانید حتی همین الان اقدام به خرید نهال گردو چندلر کنید.

توضیحات

نهال گردو چندلر پیوندی محبوب ترین نوع نهال گردو وارداتی است که در 5 سال گذشته در کشور ما عرضه شده و با استقبال خوبی روبرو شده است. گردو چندلر پوست کاغذی و درشت است و مغز آن بالای 60 درصد و سفید است.
اگر قصد چندلر را دارید و به دنبال آن هستید تا بدانید، قیمت نهال گردو چندلر ، ارتفاع درخت گردو چندلر ، فاصله کاشت درخت گردو چندلر ، زمان کاشت نهال گردو چندلر هستید، توضیحات مربوطه را تا انتها مطالعه کنید و یا با کارشناسان ارغوان نهال تماس بگیرید.

قیمت نهال گردو چندلر پیوندی بسته به نوع درختی که می خواهید خریداری کنید و تعداد و اندازه نهال سفارشی شما جهت خریداری متفاوت است. نهال های بزرگ تر (درختان با اندازه پریمیوم) زودتر تولید گردو می کنند زیرا دارای ریشه های قوی تر و تنه بزرگتری هستند و از این رو قیمت بیشتری نیز خواهند داشت.

میزان باردهی درخت گردو چندلر در هکتار و خصوصیات درخت گردو رقم چندلر باعث شده تا به‌عنوان یکی از بهترین انواع ارقام نهال‌ گردو برای کاشت شناخته شود. با می توانید سرمایه گذاری خوبی را انجام دهید. اگر باغ شما در منطقه‌ای با ارتفاع 0 تا 1500 متر است، می توانید از نهال گردو چندلر استفاده کنید و گردوهای باکیفیتی برداشت کنید.
برای آشنایی بیشتر با روش کاشت نهال گردو چندلر می‌توانید مقاله کاشت نهال گردو را نیز مطالعه کنید. در ادامه تمام آنچه برای احداث باغ گردو چندلر نیاز است را آموزش می دهیم.

مشخصات گردو چندلر

درخت گردو چندلر یک درخت نسبتاً نیرومند و نیمه قائم است، بنابراین از نظر مزارع با چگالی بالا بسیار مناسب است. گردو چندلر دارای طعمی ملایم و دلپذیر است. اندازه گردو چندلر بزرگ، صاف و بیضی شکل است و دارای پوستی نازک است.
گردو چندلر در سراسر جهان شناخته شده است و به دلیل داشتن مغز سفید و سبک و با کیفیت بالا، برای باغداران بسیار با ارزش است. از این رو خرید نهال گردو چندلر برای کاشت بسیار مناسب و مقرون به صرفه می‌باشد. تمام سوالات و مشخصات نهال گردو چندلر در ادامه تک تک بررسی می شود.

ارتفاع درخت گردو چندلر

چندلر میزان رشد بالایی دارد و نیمه قائم است. ارتفاع درخت گردو چندلر حداکثر 6 متر است. اما از آنجا که همیشه هرس می شوند، معمولاً ارتفاع کمتری دارند. معمولاً شاخه های درخت هرس می شوند تا آن را در عرض تقریباً 5 متر حفظ کنند.

فاصله کاشت درخت گردو چندلر

بعد از خرید نهال گردو چندلر برای کاشت صحیح درختان گردو چندلر فاصله 6 متری را پیشنهاد می کنیم، با استفاده از این فاصله می توانید درختان را در همان ردیف نزدیک به یکدیگر قرار دهید و فضای کافی بین ردیف ها باقی بگذارید.

فاصله کاشت درخت گردو چندلر 6*6 متر است.

عمر درخت گردو چندلر

اینکه درختان گردو چه اندازه عمر کنند و تا چه زمانی محصول بدهند، بستگی به میزان رسیدگی و میزان آبدهی و کوددهی به درختان دارد که البته نوع نهال گردو هم در عمر آن موثر است.
اگر رسیدگی های لازم را انجام دهید و شرایط محیطی مطلوب باشد، می توان گفت عمر درختان گردو شاید از متوسط عمر آن ها هم بیشتر شود. به طور متوسط، بهترین نوع درخت گردو در ایران عمری بین 100 تا 200 سال دارد.

عمر درخت گردو چندلر بیش از 100 سال است.

میزان باردهی درخت گردو چندلر

نهال گردو چندلر از همان سال اول باردهی خود را شروع می‌کند، اما از سال پنجم باردهی اقتصادی درخت گردو چندلر آغاز می‌شود. بنابراین این انتظار را داشته باشید که از هر درخت بالغ گردو چندلر حدودا 70 کیلوگرم گردو خشک برداشت کنید. این نکته نشان‌دهنده این است که سرمایه‌گذاری برروی درخت گردو چندلر فرصت مناسبی است.
میزان باردهی درخت گردو چندلر در هکتار 6 تن است.

باردهی نهال گردو چندلر در سال ششم

نمونه باردهی نهال گردو چندلر ارغوان در سال پنجم

زمان کاشت نهال گردو چندلر

بعد از خرید نهال گردو چندلر کاشت در زمان مناسب است. زمان درست کاشت نهال گردو چندلر در کیفیت، رشد و طول عمر نهال گردو بسیار تاثیر گذار است. اگر منطقه ای که برای کاشت نهال گردو چندلر در نظر گرفتید معتدل است، بهترین زمان اوایل بهمن تا اواخر اسفند است.
اگر در منطقه سرد و یخبندان هستید، اواخر زمستان تا اوایل بهار را برای کاشت نهال گردو چندلر انتخاب کنید.

گردو چندلر ارتفاع از سطح دریا

نهال گردو چندلر برای کاشت به ارتفاعی در حدود 0 تا 1500 متر از سطح دریا نیاز دارد.

مشخصات نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر در بهار دیر برگ بوده و حدود ۲۵ روز دیرتر از درختان بذری و درختان دیگر شروع به رشد می کند. به همین خاطر برای مناطقی که سرمای بهاره مانند آذربایجان، لرستان ( انواع )، دماوند، کردستان، ارومیه، تبریز، نهاوند، بانه، تهران، قزوین و زنجان دارند؛ مناسب ترین نهال برای پرورش، خرید نهال گردو چندلر است. برای به این لینک مراجعه کنید.

گردوی چندلر با رشد و باردهی و عملکرد زیاد و همینطور ساختار میوه با کیفیت و درشت و کاغذی بسیار عالی است. پوست این نوع گردو به راحتی جدا می شود و حتی مغز این رقم سفید است و در تابستان ها هم کیفیت سفید مغز گردو تحت تاثیر جوی قرار نمی گیرد.

عملکرد نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر خیلی زود تولید گردو را آغاز می کند، بعد از اینکه نهال گردوی شما تبدیل به درخت شد، هنگام میوه دادن و برداشت میوه درختان شما 2 ساله خواهند بود.  میوه را حتی در سال اول پس از کاشت هم می توانید داشته باشید، اما برای حفظ انرژی درخت و بهبود بهره وری برای سال های بعد، توصیه می کنیم میوه ها را برای 3 سال اول برداشت کنید.

شما باید هنگام رشد گردوها، درست قبل بزرگ تر شدن، آن ها را از درختان بچینید و اجازه ندهید که بیشتر رشد کنند. دلیل اصلی این کار این است که اجازه می دهد تا درخت به جای تولید گردو چندلر از انرژی خود برای رشد یک تنه قوی تر و ریشه های بزرگتر و محکم تر استفاده کند.

این اتفاق باعث افزایش بهره وری درخت در دراز مدت می شود، بعد از گذشت دقیقا 3 سال از خرید نهال گردو چندلر ، می توانید جمع آوری میوه ها را شروع کرده و فروش گردوی باغ گردوی چندلر خود را آغاز کنید، همچنین می توانید عملکرد نهال گردو چندلر خود را بررسی کرده تا ببینید چند کیلو گردو از هر درخت جمع میشود.

روش کاشت نهال گردو چندلر

عوامل زیادی در زمان کاشت نهال گردو چندلر وجود دارد که با توجه به آن ها می توانیم انتظار برداشت محصولی با کیفیت را داشته باشیم. پس از اینکه منطقه مناسب و نهال متناسب با آن منطقه را انتخاب کردیم، باید به صورت صحیح و اصولی نهال گردو چندلر را بکاریم.

در اولین قدم ریشه ها را هرس کنید و نهال را در مرکز چاله کاشت نهال قرار دهید. چاله کاشت را به صورت ۱×۱×۱ متر حفر کنید و داخل چاله 30 سانتی متر کود دامی بریزید. توجه کنید که خاک و کود دامی باهم مخلوط نشوند. در استفاده از رقم کود دامی محدودیتی وجود ندارد.

در قدم دوم خاکی که از قبل آماده کرده اید را در کنار ریشه نهال بپاشید و خاک را کاملا بکوبید تا جایی که هیچ هوایی از آن خارج نشود. بقیه نهال باید خارج از خاک قرار بگیرد.  دقت کنید که اگر هوا داخل ریشه و خاک وجود داشته باشد مانع از رشد گیاه می شود.

در قدم سوم باید عملیات سربرداری را از ارتفاع 80 الی 120 سانتی متر و با برشی 45 درجه انجام دهید.

در پایان محل برش را با چسب باغبانی بپوشانید.

نهال گردو چندلر مولد ترین نوع درخت در بین نهال های گردو است، این نهال پیش از تبدیل شدن به درخت بسیار عملکرد متفاوتی دارد، این درخت بیشتر از انواع دیگر درختان گردو می دهد و در تمام کشورها تولید و کاشت می شود؛ اگر به دنبال تنوع تولیدی و مقاوم هستید، این میوه برای باغ گردو شما مناسب است. فاصله نهال های گردو چندلر از هم باید ۶×۶ یا ۵×۷ متر باشد.

نکته: در آبیاری، خاک خوب و زهکشی بهترین رشد را دارد و بارور کردن نهال گردو با استفاده از کود حیوانی آسان است.

احداث باغ گردو چندلر پیوندی

میزان باردهی درخت گردو چندلر در هکتار و خصوصیات درخت گردو رقم چندلر باعث شده تا به‌عنوان یکی از بهترین انواع ارقام نهال‌ گردو برای کاشت شناخته شود. با احداث باغ گردو چندلر پیوندی می توانید سرمایه گذاری خوبی را انجام دهید. اگر باغ شما در منطقه‌ای با ارتفاع 0 تا 1500 متر است، می توانید از نهال گردو چندلر استفاده کنید و گردوهای باکیفیتی برداشت کنید. برای آشنایی بیشتر با روش کاشت نهال گردو می‌توانید مقاله کاشت نهال گردو را نیز مطالعه کنید. در ادامه تمام آنچه برای احداث باغ گردو چندلر نیاز است را آموزش می دهیم.

خصوصیات گردوی چندلر 

 • گردو چندلر مهمترین رقم تجاری گردو ایالات متحده و جهان است.
 • پوسته نازک و بیضی شکل.
 • به راحتی از پوسته جدا می شود و به عنوان گردو خشک و تازه برای مصرف مناسب است.
 • اندازه گردو معمولاً بین 32-36 میلی متر.
 • پوسته معمولاً نازک.
 •   وزن هسته حدود 6.5 گرم.

قیمت گردو چندلر

قیمت گردوی چندلر بستگی به عوامل مختلفی دارد همانند کیفیت محصول، محل تولید، نوع بسته‌بندی و بازار فروش محصول. به طور کلی، قیمت گردوی چندلر در بازار جهانی معمولاً با قیمت گردوهای دیگر متفاوت است و به دلیل ارزش غذایی بالا، اغلب قیمت بالاتری نسبت به گردوهای دیگر دارد.

در بازار ایران، قیمت گردوی چندلر نیز بستگی به شرایط بازار و فصل تولید دارد. به طور معمول، در فصل بهار و تابستان که محصول تولید شده است، قیمت گردوی چندلر مناسب‌تر میباشد و در فصول دیگر قیمت آن بیشتر می‌شود. همچنین، قیمت گردو در بازارهای مختلف ایران نیز متفاوت است و ممکن است در برخی مناطق بیشتر یا کمتر از مناطق دیگر باشد.

به طور کلی، برای دانستن قیمت دقیق گردوی چندلر در بازارهای مختلف، بهتر است با فروشندگان و تولیدکنندگان محصول در هر منطقه تماس حاصل نمایید.

ویژگی های نهال گردو چندلر

 • نهال گردو چندلر برای خنک شدن به 700 ساعت زمان نیاز دارد. به عبارت دیگر، درخت باید در زمستان 700 ساعت (30 روز) زیر +7.5 درجه را پشت سر بگذارد. این موضوع را باید در سواحل خزر که از مناطق بسیار معتدل کشور ما هستند، مورد توجه قرار داد.
 • رشد نهال گردو چندلر به سمت شیب زمین
 • مقوامت بالای گردوی چندلر دربرابر بیماری ها
 • نیاز به رطوبت
 • برداشت محصول در شهریور ماه

تکثیر نهال گردو چندلر

چندلر در گلخانه ها به شکل پیوند زده رشد می کند که محبوب ترین روش تکثیر است.
در مرحله اول، نهال گردو چندلر در زمین های زراعی کاشته می شوند. فاصله مناسب بین 8 ردیف، 8 متر و بین هر درخت 3 تا 4 متر فاصله است.
این روش، امکان  می دهد تا فضای لازم برای هر درخت ایجاد شود تا بتواند نور کافی خورشید را جذب کند.

ارتفاع درخت گردو چندلر

ارتفاع نهال گردو چندلر باتوجه به سن آن متفاوت است و طبیعی است هرچه سن نهال بالاتر می رود ارتفاع آن بیشتر می شود.

ارتفاع نهال گردو چندلر یک ساله در حدود 30 الی 40سانتیمتر است.
ارتفاع نهال گردو چندلر دو ساله حدودا 80 سانتیمتر تا 1 متر است.
ارتفاع نهال گردو چندلر سه سالهبیش از یک متر است.

هرس نهال گردو چندلر به چه صورت انجام می شود؟

در طی عملیات هرس درخت گردو، 3 الی 5 شاخه اصلی را با زاویه‌های باز و به‌عنوان بازو انتخاب می‌کنند، فاصله شـاخه‌های اصلی از یکدیگر، می‌بایست حداقل ۳۰ سانتی‌متر بوده و نیز در جهت های متفاوتی قرار گرفته باشـند.

برای اجرای هـرس نهال گـردو چندلر لازم است، تیپ تشکیل جوانه های زایشی (نوع عادت باردهی) و همچنین نحوه رشد ارقام مختلف را به خوبی بشناسید. عملیات هرس برای ارقامی که باردهی آن‌ها به صورت انتهایی است، به فرم جامی کلاسیک و برای ارقامی که باردهی جانبی دارند، به فرم محور تغییر شکل یافته، اجرا می‌شود. بعد از خرید نهال گردو چندلر از هرس آن غافل نشوید.

نهال گردو چندلر گلدانی

کاشت گردو در گلدان می تواند جذاب باشد که امروزه با پیشرفت علم این مورد محقق شده است. دوره رشد درخت گردو طولانی است و برای باردهی اقتصادی به زمان نسبتا زیادی نیاز دارد. امروزه با پیشرفت علم کشاورزی و اصلاج گیاهان، گونه هایی از گردو تولید شده که قد کوتاهتری دارند و زودبازده تر هستند.

نهال گردو چندلر گلدانی بعد از دو سال در گلدان به بار می نشیند و بعد از گذشت 5 سال می توانید از محصولات آن استفاده کنید. نهال گردو چندلر گلدانی قد کوتاهی دارد و تا 6 سالگی می توانید آن را در آپارتمان نگه داری کنید و از داشتن درختچه ای سبزرنگ در محیط خود لذت ببرید.
از ویژگی های منحصر به فرد نهال گردو چندلر گلدانی می توان به زودبازده بودن آن اشاره کرد. نهال گردو چندلر گلدانی کوتاه قد است و دربرابر سرمای بهاره مقاوم است.

احداث باغ گردو چندلر پیوندی

میزان باردهی درخت گردو چندلر در هکتار و خصوصیات درخت گردو رقم چندلر باعث شده تا به‌عنوان یکی از بهترین انواع ارقام نهال‌ گردو برای کاشت شناخته شود. با احداث باغ گردو چندلر پیوندی می توانید سرمایه گذاری خوبی را انجام دهید. اگر باغ شما در منطقه‌ای با ارتفاع 0 تا 1500 متر است، می توانید از نهال گردو چندلر استفاده کنید و گردوهای باکیفیتی برداشت کنید.
برای آشنایی بیشتر با روش کاشت نهال گردو چندلر می‌توانید مقاله را نیز مطالعه کنید. در ادامه تمام آنچه برای احداث باغ گردو چندلر نیاز است را آموزش می دهیم.

نهالستان ارغوان نهال مهندس رسول بابایی یکی از بزرگترین نهالستان های موجود در کشور است که در غرب کشور قرار دارد. نهالستان ارغوان نهال با تهیه و تولید انواع نهال گردو توانسته است طی سال ها فعالیت به یکی از بزرگترین تولید کننده های نهال گردو تبدیل شود.
چنانچه قصد خرید نهال گردو چندلر را دارید و یا برای کاشت این محصول نیاز به مشاوره دارید، میتوانید همین حالا با ما تماس بگیرید.

 

دکمه بازگشت به بالا