برترینهای کسب و کارعمومی

دندان مصنوعی برای افراد جوان

همه ما تصور می کنیم که دندان مصنوعی فقط برای افراد مسن استفاده می شود. در صورتی که اینطور نیست و از دندان مصنوعی برای افراد جوان نیز به کار می رود. داشتن دندان های سالم هم از نظر زیبایی و هم از نظر اعتماد به نفس تاثیر بسیار زیادی روی افراد دارد. علاوه بر آنکه وجود دندان های سالم سلامت دستگاه گوارش را نیز تامین می کند.

مشاهده  و خدمات زیبایی با تخفیف و  با تخفیف

جایگزین کردن دندان های از دست رفته

همه افراد لازم دارند که در سال دوبار به دندان پزشک مراجعه شود. این مراجعه باعث شده تا اگر پوسیدگی در دندان ها به وجود امده است هر چه سریعتر برای درمان ان اقدام کنید. کوتاهی در درمان دندان ها باعث شده تا مشکلات جدی تری برای دندان ها به وجود اید و حتی باعث از بین رفتن دندان های دائمی شود. در برخی اوقات فرد همه این موارد را رعایت می کند ولی در اثر حوادثی مانند تصادف و یا ضربات سنگین به دندان ها در اثر زمین خوردگی و یا دیگر موارد باعث می شود که فرد دندان مصنوعی را جایگزین دندان های طبیعی خود قرار دهد.

ایمپلنت های دندانی

این روش از رایجترین روش ها برای درمان دندان های از دست رفته می باشد. که برای افراد جوانی که دندان ها خود را از دست داده اند گزینه مناسب تری نسبت به دندان مصنوعی می باشد. دندان پزشک با قرار دادن یک پایه که شبیه به یک پیچ است در استخوان فک می گذارد. پس از آن پروتز دندانی را روی آن قرار می دهد. از مهمترین مزیت ایمپلنت ، طبیعی بودن اصل و طاهر دندان می باشد.
زیرا هم دارای ریشه است هم تاج دندانی آن روی ریشه سوار شده است و با مواد بسیار شبیه به دنددان ها طبیعی طراحی و ساخته می شود.

بریج دندان ها

هنگامی که چندین عدد از دندان ها به شکل ردیفی از دست رفته باشند به وسیله بریج می توان دندان های مصنوعی را جایگزین ان دندان ها نمود. این روش مشابه ایمپلنت دندانی می باشد. با این تفاوت که در پروسه بریج دندانی از یک پایه برای سوار کردن چند دندان استفاده می شود. این روش نیز برای جایگزین کردن دندان های از بین رفته بسیار کاربردی و موثر است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کلیک کنید …

آیا میدانید چیست؟

دندان مصنوعی برای افراد جوان

مزیت های استفاده از دندان مصنوعی برای افراد جوان

از دیگر روش ها برای جایگزینی دندان های از دست رفته جوانان استفاده از دندان مصنوعی برای افراد جوان می باشد. دندان های مصنوعی دارای یک پایه پلاستیکی هستند که روی لثه ها جای می گیرد.
بعد از هر بار غذا خوردن نیاز است که دندان مصنوعی از دهان خارج شده و کاملا شستشو داده شود. اگر این نکته رعایت نشود تکه های غذایی که در زیر دندان مصنوعی رفته اند باعث شده تا زیر پایه دندان مصنوعی مکانی برای رشد باکتری ها فراهم اید و باعث تخریب لثه و بوی بد دهان شود.

مراجعه به دندان پزشک

تصمیم برای استفاده از دندان مصنوعی یک تصمیم جدی است که تمام عمر فرد جوان را تحت شعاع قرار می دهد. با مراجعه به یک دندان پزشک متخصص از انتخاب خود مطمئن شوید و تمامی جوانب را در نظر بگیرید. همه مزایا و معایب را سنجیده و سپس به انتخاب خود بپردازید.

نکات مهم در مورد دندان مصنوعی

باید قبل از استفاده از دندان مصنوعی برای افراد جوان و نوجوان از تصمصم قطعی انها مطلع باشید. اگر استفاده از دندان مصنوعی برای جوان خوشایند نباشد از نظر روحی اسیب می بیند. بنابراین بهتر است تمامی مزیت ها و معایب دندان مصنوعی را توسط دندان پزشک با او در میان بگذارید.

از چه میدانید؟

تهیه پروتز دندانی

استفاده از پروتزهای با کیفیت بسیار شبیه به دندان های طبیعی است. و چهره فرد را بسیار زیباتر نشان می دهد. با طراحی ، طرح لبخند زیبایی هر چهره های را دوچندان می کند. که باعث اعتماد به نفس بیشتر در افراد بخصوص در جوانان می شود.

در میان محصولاتی که از کشورهای مختلف به بازار عرضه می‌شود، ایمپلنت آمریکایی بسیار مورد توجه دندانپزشکان ایرانی و سایر کشورهای دیگر قرار گرفته است.

همه چیز درباره

چه ویژگی هایی دارد؟

انواع دندان مصنوعی

دندان مصنوعی کامل

زمانی که همه دندان ها در دو فک بالا و پایین از بین رفته باشند. دندان پزشک پیشنهاد می کند که از دندان مصنوعی کامل استفاده کنید. برای شروع این پروسه ابتدا از هر دو فک قالبگیری شده و دندان های مصنوعی برای فرد ساخته می شود که تمامی فک را پوشش می دهد. دندان مصنوعی عموما از نوع متحرک هستند.

کاهش با مهراز کارت

دندان مصنوعی جزئی

در بعضی مواقع فقط چند دندان در دو فک از بین رفته است. و تعداد دندان های از بین رفته کمتر از دندان هایی است که در فک هستند. بنابراین در این مواقع از
دندان مصنوعی جزئی استفاده می شود که به دو صورت وجود دارند:

1- دندان مصنوعی جزئی از نوع متحرک

معمولا این دندان ها روی یک پایه سوار می شوند و از طریق یک گیره به دندان های کناری وصل می شوند. این نوع دندان مصنوعی به راحتی از فک جدا شده و می توان آن را شستشو داد. به دلیل انکه این دندان مصنوعی از دهان خارج می شود در زیر آن مواد غذایی گیر می کند و لازم است که پس از خوردن مواد غذایی در اورده و زیر آن تمیز شود.

از چه میدانید؟

2- دندان مصنوعی جزئی ثابت

زمانی که از دندان مصنوعی جزئی استفاده می کنید می توانید با چسب مخصوص دندان آن را به فک بچسبانید. با این کار دندان ها شبیه به دندان های طبیعی می شوند. و زیبایی قابل قبول و خوبی رابرای فرد دارند. هزینه دندان مصنوعی جزئی ثابت از نوع متحرک ان بیشتر است.

بهترین دندان مصنوعی

سوالی که برای بسیاری از افراد در زمان استفاده از دندان مصنوعی پیش می آید این است که کدام نوع دندان مصنوعی برای آنها بهتر است. برای بیان این موضوع باید بگوییم که هر نوع پروتز دندانی اعم از متحرک و ثابت مزیت ها و عملکرد های مخصوص به خود را دارد. بنابراین متخصص دندان پزشک با توجه به موقعیت دندان ها در فک و همچنین تعداد دندان های موجود و نیز وضعیت استخوان فک و دیگر مواردی که باید در انتخاب نوع دندان مصنوعی توجه شود را مورد بررسی قرار داده و در اخر بهترین نوع دندان مصنوعی را به فرد پیشنهاد می دهد.

مطالعه درباره انواع و

نکاتی برای مراقبت از دندان مصنوعی

اکثر افراد فکر می کنند که دندان مصنوعی نیاز به مراقبت ندارد چون مصنوعی است و خراب نمی شود. دندان مصنوعی در دهان باید کاملا سالم و تمیز باشد زیرا این عضو خارجی در هان می تواند دیگر عضو ها را نیز تحت تاثیر قرار دهد. به همین جهت اگر بهداشت و سلامت آن رعایت نشود می تواند بیماری های لثه ای، عفونت های دهانی را به دنبال داشته باشد. همچنین اگر به درستی تمیز نشود و یا دچار شکستگی و لب پریدگی شود باعث جمع شدن باکتری ها می شود. که این مورد سبب خراب شدن دیگر دندان ها می شود. مواردی که در زیر به آشنا اشاره می کنیم و توضیح می دهیم برای مراقبت و بهداشت دندان مصنوعی لازم و ضرور است.

قیمت دندان مصنوعی 1402و لیست قیمت دندان مصنوعی ژله ای - دندانپزشکی میخک

1- شستن دندان ها

پس از هر بار غذا خوردن لازم است که دندان ها شسته شوند. اگر دندان مصنوعی متحرک دارید باید آن را از دهان خارج کرده و مواد غذایی که زیر آن جمع شده را تمیز کنید. اگر این کار انجام نشود دهان بو گرفته و باعث عفونت لثه ها می شود.

2- گذاشتن دندان در آب

افرادی که از دندان های متحرک استفاده می کنند. ممکن است موقع خواب بخواهند آن را از دهان شان خارج کنند. بهتر است پس از دراوردن دندان از دهان آن را در جایی مطمئن قرار دهید. همچنین گذاشتن دندان در آب باعث شده که بافت ان نرم بماند و در استفاده بعدی بهتر در روی لثه ها جا بیفتد.

تهیه انواع پروتز با 50% کاهش هزینه

3- مراجعه منظم به دندانپزشک

در بازه های منظم به دندان پزشک خود مراجعه کنید و از سلامت دندان های مصنوعی و همچنین دیگر دندان هایی که به عنوان پایه دندان مصنوعی قرار دارند. مطمئن شوید. این مراجعات منظم باعث سلامت دهان و دندان در دراز مدت می شود و دیگر نیازی به ترمیم های سنگین و تعویض دندان مصنوعی نخواهید داشت.

احتمالاً شما بیشتر از آنچه فکر می کنید افراد هم سن خود را می شناسند که دندان مصنوعی دارند. جوانان می توانند به دلایل مختلفی دندان از دست بدهند ، از جمله:

بیماری لثه

پوسیدگی دندان

دیسپلازی اکتودرمال (یک اختلال ژنتیکی که می تواند دندان ها را تحت تاثیر قرار دهد)

رفلاکس معده (فرسایش شدید دندان که باعث می شود اسید معده به داخل دهان برود)

آسیب های ورزشی

علت از دست دادن دندان هر چه باشد، دندان مصنوعی یک راه حل طولانی مدت به شما ارائه می دهد که به تسکین درد کمک می کند و لبخند زیبای شما را بر می گرداند.

انواع دندان مصنوعی

بطور کلی دو نوع پروتز وجود دارد: کامل و تکی که این دو نوع خود به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم می شوند.

چنانچه قصد دارید درباره این موضوع اطلاعات بیشتری را به دست آورید میتوانید مقاله را نیز مطالعه کنید.

پروتزهای کامل معمولاً از رزین ساخته می شوند و جایگزین همه دندان های شما در فک بالا یا پایین (یا هر دو) می شوند. آنها به طور کلی رنگ گوشتی دارند و روی لثه شما قرار می گیرند.

دندانپزشک فقط برای شما قالب می سازد تا پروتزهای شما راحت و محکم شوند. در حالت ایده آل ، آنها شبیه دندان های طبیعی شما هستند و یک لبخند شاد و سالم به شما می دهند.

اگر چندین دندان خلفی شما از دست رفته باشد ، اما دندان های جلویی شکل سالم باقی مانده باشند ، از پروتزهای تکه ای استفاده می شود. پروتز تکی ممکن است دارای چارچوب فلزی (با ظاهری طبیعی تر)  باشد که به دندان شما متصل می شود.

چنانچه قصد دارید با دندان مصنوعی تکی بیشتر آشنا شوید میتوانید مقالات و را مطالعه کنید.

بسته به نیاز شما ، دندانپزشک پروتز تکه ای مناسب دهان شما را طراحی می کند. برای اینکه بفهمید به چه نوع دندان مصنوعی نیاز دارید ، دندانپزشک باید دندان های شما را معاینه کند. آنها همچنین فک شما را معاینه می کنند. سپس ، بهترین نوع پروتز را برای شما پیشنهاد می کنند.

دندان مصنوعی موقت برای رفع دغدغه بی دندانی

برخی از جوانان نگران هستند که ممکن است بین کشیدن دندان هایشان و نصب پروتز جدید فاصله زیادی وجود داشته باشد و در این فاصله بی دندان بمانند.

خبر خوب این است که نیازی نیست بدون دندان قدم بزنید! دندانپزشک تا وقتی که لثه شما بهبود یابد، می تواند از دندان مصنوعی موقت استفاده کند. این پروتزهای موقت بعد از اینکه دندان مصنوعی های اصلی شما آماده شدند، تعویض می شوند.

راه های سازگاری جوانان با دندان مصنوعی

طبیعتاً، طول می کشد تا به دندان مصنوعی خود عادت کنید. در ابتدا ممکن است پروتزها در دهان شما شل یا حجیم باشند. این کاملا طبیعی است. صحبت کردن و غذا خوردن نیز ممکن است کمی سخت باشد.

جای هیچ گونه نگرانی نیست. همه این مشکلات با مرور زمان حل می شوند و شما به دندان مصنوعی عادت می کنید. ما ایده های فوق العاده ای را برای شما آماده کرده ایم که به شما کمک می کند به دندان های جدید خود عادت کنید.

ابتدا صحبت کردن را تمرین کنید. می توانید این کار را به تنهایی یا با یک دوست انجام دهید. این به شما کمک می کند اعتماد به نفس خود را هنگام صحبت با دندان مصنوعی افزایش دهید. همچنین بدانید که با گذشت زمان ، ماهیچه های دهان شما تنظیم می شوند و گفتار شما بهبود می یابد.

در مرحله بعد، غذاهای نرم بخورید. توصیه می کنیم ابتدا غذای خود را به قطعات کوچک تقسیم کنید. سپس با یادگیری نحوه جویدن و گاز گرفتن با دندان های جدید ، می توانید به تدریج به رژیم غذایی معمول خود بازگردید. همچنین ، از خوردن غذاهای چسبناک ، سفت یا جویدنی خودداری کنید.

تابه‌ اینجا یکسری از نکات را که باید در رابطه با دندان مصنوعی برای افراد جوان بدانید در اختیارتان قرار دادیم، حال شاید برای شما سوال پیش آید که قیمت دندان مصنوعی برای افراد جوان چگونه محاسبه می‌شود و چقدر است که در پاسخ به این سوال نمی‌توان قیمت دقیق و مشخصی را اعلام کرد، زیرا این موضوع به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد.

برای مثال نوع دندان مصنوعی که مناسب است، نوع مواد مورداستفاده، دستمزد دندان‌پزشک و … همگی می‌توانند هزینه این درمان را مشخص کنند. از همین رو شما باید در رابطه با این موضوع با کلینیک دندانپزشکی موردنظر خود مشورت کنید تا از قیمت دقیق دندان مصنوعی مطلع شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع میتوانید مقاله را مطالعه کنید.

مراقبت از دندان های مصنوعی

مراقبت از دندان مصنوعی بسیار ساده است. مانند مراقبت از دندان های معمولی خود ، هر روز از یک مسواک با برس نرم برای تمیز کردن دندان های جدید خود استفاده کنید. در اینجا چند روش دیگر برای مراقبت از دندان مصنوعی وجود دارد:

قبل از مسواک زدن آنها را بشویید تا هرگونه غذایی در آنها نماند.

هنگام مسواک زدن همه نواحی دهان خود را تمیز کنید. این کار شامل لثه ها، زبان و سقف دهان شما می شود. این امر می تواند از تحریک دهان و بوی بد دهان جلوگیری کند.

اگر احساس می کنید برای استفاده از دندان مصنوعی خیلی جوان هستید ، به یاد داشته باشید که دندان مصنوعی های جدید بسیار ظریف می باشند، بسیار طبیعی به نظر می رسند و در صورت استفاده از مواد خوب، به هیچ وجه قابل تشخیص نیستند.

چنانچه قصد دارید درباره استفاده از دندان مصنوعی اطلاعات بیشتری کسب کنید میتوانید مقاله را مطالعه کنید.

به علاوه ، تکنولوژی به حدی پیشرفت کرده که شاید دوستان و آشنایان شما نیز چند سالی باشد که از دندان مصنوعی استفاده می کنند اما شما هیچ وقت متوجه نشده اید.

صحبت کردن و خوردن غذاهای نرم را تمرین کنید تا بتوانید سریع تر با آنها سازگار شوید و فراموش نکنید که مانند دندان های خود ، روزانه پروتزهای خود را تمیز کنید. با در نظر گرفتن همه این موارد ، دندان مصنوعی می تواند لبخند شما را طبیعی و زیبا جلوه دهد.

احتمال رخ دادن عوارض دندان مصنوعی برای افراد جوان معمولا کم است، اما این درمان نیز مانند سایر روش‌ها علاوه بر مزایا یکسری عوارض نیز دارد. بنابراین توصیه می‌شود پیش از آنکه این درمان را انتخاب کنید با عوارض آن آشنا شوید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. این عوارض عبارتند از:

  • اگر پروتزهای دندانی مناسب و استاندارد نباشند، به‌خوبی روی لثه و فک قرار نمی‌گیرند؛ در نتیجه امکان دارد فرم لب‌های شما را تغییر دهند.
  • گاهی‌اوقات دندان مصنوعی فشار بیش از حدی به لثه وارد می‌کند و این موضوع می‌تواند باعث تغییر فرم استخوان فک شود.
  • به‌دلیل سر و لیز بودن لثه پایین، ممکن است دندان مصنوعی از روی لثه سر بخورد و مشکلاتی را در صحبت کردن پیش آورد و باعث کاهش اعتمادبه‌نفس شود.

چنانچه قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره تجربه گذاشتن دندان مصنوعی به دست آورید میتوانید مقاله را مطالعه کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله درباره بهترین دندان مصنوعی برای افراد جوان صحبت کردیم و متوجه شدیم که به دلایلی مانند اشتغال در عرصه رقابتی، ظاهر شخصی بیش از هر زمان دیگری برای جوانان مهم است  به همین دلیل استفاده از دندان مصنوعی چیزی است که ممکن است جوانان کمتر با آن کنار بیایند.

اما با پیشرفت علم این عقاید دیگر نباید وجود داشته باشد. چرا که به لطف تکنولوژی دندان مصنوعی برای افراد جوان کاملا شبیه دندان های خود فرد است و با آنها مو نمی زند.

البته برای داشتن دندان مصنوعی ظریف و طبیعی باید به دندانپزشکی که یک متخصص آموزش دیده و با تجربه است، مراجعه کنید. او بهترین گزینه ها را از نظر زیبایی، دندانپزشکی و مالی به شما نشان می دهد.

برخی از کلینیک های دندانپزشکی اولین مشاوره رایگان را برای بیماران جدید ارائه می دهند. این به شما این فرصت را می دهد تا دریابید که وضعیت شخصی شما از نظر هزینه ، زمان و بهترین محصول چگونه است.

آنها پشتیبانی مداوم را با نگهداری و مراقبت از دندان شما تضمین می کنند که راحتی، تناسب و طول عمر آن تضمین می شود. جهت داشتن چنین خدماتی می توانید به  کلینیک دکتر عارف مراجعه کنید.

این مرکز با داشتن کادری مجرب و متخصص در زمینه خدمات دندانپزشکی، آماده خدمت رسانی به بیماران عزیز می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا مشاوران عارف کلینیک در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

 

 

دکمه بازگشت به بالا