برترینهای کسب و کاربین المللی

بهترین کشور اروپا برای مهاجرت تحصیلی

بسیاری از افراد که اروپا را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند به این سوال فکر می‌کنند که بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت کدام کشور است؟ اروپا برای مدت‌ها است که مقصد بسیاری از مهاجران متخصص، دانش‌آموزان و دانشجویانی است که برای دستیابی به آينده‌ای روشن به‌دنبال محیط امن کاری و یا محیط‌های برتر آموزشی می‌گردند. اگر چه دلایل این مهاجرت می‌تواند بسیار بیشتر از این دو مورد باشد، اما یکی از مهم‌ترین مسائلی که شاید پس از تصمیم برای مهاجرت به ذهن بیاید این مورد باشد که چطور می‌توانید کشور مناسب خودتان را برای مهاجرت به اروپا انتخاب کنید. لازم به ذکر است که شما برای مهاجرت، نیاز دارید تا اسناد و مدارک خود را ترجمه کنید. ساترا، خدمات ترجمۀ رسمی را با بهترین کیفیت و بدون نیاز به مراجعۀ حضوری، به شما ارائه می‌دهد.

The best country in Europe for study migration

معرفی بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

اگر هدف اصلی‌تان از مهاجرت این است که یک زندگی با کیفیت‌تر و مرفه‌تری را برای خود فراهم کنید، باید با توجه به شرایط خود تصمیم بگیرید که در کدام کشور اروپایی می‌توانید شرایط مطلوب‌تان را برآورده سازید. اگر دانشجو هستید و قصد تحصیل در کشور مقصد را دارید می‌بایست دانشگاه‌های برتر، هزینه‌های زندگی و البته قانون کار و… را مورد بررسی قرار دهید تا به نتیجه‌ای مطلوب برسید. به طبع چنین شرایطی برای کارجویان نیز صدق می‌کند. به همین سبب در مقاله پیش رو قصد داریم تا کمی بیشتر درباره بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت با شما صحبت کنیم.

آلمان

به عنوان یکی از کشوران پیشرو در عرصه اقتصاد جهانی و بزرگ‌ترین صادرکننده محصولات در جهان، آلمان فرصت‌های شغلی بی‌شماری در اختیار کارجویان قرار می‌دهد. آلمان خانه‌ی شرکت‌های مادر است که به همین دلیل مقصد اصلی مهندسان به حساب می‌آید. آلمان در رده سیزدهمین کشور شاد قرار گرفته است و جزو بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت به حساب می‌آيد. شهرهای این کشور اروپایی خدمات گسترده‌ای در زمینه بهداشت، مرخصی با حقوق به همراه تجربیات خارق العاده ارائه می‌دهند. شاید در مقایسه با برخی دیگر از کشورهای اروپایی کمی هزینه‌های زندگی در آلمان بالاتر باشد اما مطمئناً در مقایسه با بیشتر کشورهای اروپایی هزینه‌های زندگی در آن کمتر است.

هلند

به لطف کیفیت بالای زندگی، تعادل میان زندگی کاری و شخصی و … هلند به یکی از مقاصد محبوب مهاجرتی در قاره اروپا تبدیل شده است. در کنار اینکه هلند شادترین مردم جهان دارد، در زمینه معیارهای امنیتی، برنامه‌های اجتماعی و البته اقتصادی قدرتمند کشوری برجسته برای مهاجرین درنظر گرفته می‌شود. دولت هلند برنامه فعالی در جهت جذب کارآفرینان بین المللی در دستور کار خود دارد تا به کارآفرینان کمک کند در خاک هلند به تاسیس شرکت‌هایشان دست بزنند یا حتی به عنوان سرمایه‌گذار در شرکت‌های هلندی آغاز به کار کنند. در کنار برنامه‌های حمایتی برای سرمایه‌گذاران، این کشور بازار کار جذابی برای کارجویان نیز دارد. در کنار این موارد هلند برای استفاده از انرژي پاک و البته محیط زیست پاکیزه تبلیغات گسترده‌ای انجام داده است. این دلایل باعث شدند تا هلند به عنوان یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت به حساب آید.

دانمارک

دومین کشور شاد در جهان پس از هلند، دانمارک است. کشوری که می‌توان از آن به عنوان بهشتی امن و شاد روی زمین یاد کرد. دانمارک به شما تجربه یک زندگی شاد و مرفه به همراه درآمد بالا را در قاره اروپا را فراهم می‌کند. زبان مردم کشور دانمارک، دانمارکی است هرچند بیشتر افراد این کشور به زبان انگلیسی هم به عنوان زبان دوم خود مسلط هستند. طبق گزارش بانک سرمایه‌گزاری اروپا، دانمارک در میان برترین کشورهای تولیدکننده قرار می‌گیرد.

سوئد

سوئد یکی از مقاصد مهم مهاجرتی برای کار و زندگی در اروپاست که در فهرست ده کشور شاد جهان قرار گرفته است. سوئد در وسط قاره اروپا و در بخش شمالی آن واقع شده و به این معروف است که کشوری بسیار مهاجرپذیر می‌باشد و مردم آن مهاجرین را به چشم بیگانه نگاه نمی‌کنند. بازار سوئد با پیشرفت‌های روز افزون توانسته به عنوان رقیب در برابر سایر کشورهای اروپایی قد علم کند. این کشور به لطف ساکنان خونگرم، تعادل خارق العاده میان زندگی شخصی و کاری، فرهنگ بی‌نظیر و خدمات عمومی و … به بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت تبدیل شده است.

نروژ

در فهرست بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت نوبت به معرفی کشور نروژ می‌رسد که در فهرست شادترین کشورها رتبه ششم را دارا است. این کشور به طبقه کاری جامعه پیشنهادات خارق‌العاده‌ای می‌دهد و درست مانند سایر کشورهای اروپایی مطرح شده، تعادل کاملی میان زندگی شخصی و کاری آنها ایجاد می‌کند. نروژ به داشتن مناظر بی‌نظیر طبیعی در جهان شهرت دارد که می‌توانید بسیاری از آنان را در سطح اینترنت جستجو کرده و از تماشای آنان نهایت لذت را ببرید. نروژ انتخاب‌های متعددی در زمینه زندگی اجتماعی، رستوران‌ها، خوراک و …. در اختیارتان قرار می‌دهد. این کشور رتبه نهم در زمینه تولید نفت و رتبه سوم تولید گاز در اروپا را دارا است که می‌تواند فرصت‌های شغلی بسیاری را به جویندگان کار ارائه کند.

جمع بندیکشورهای اروپایی جزو کشورهای توسعه‌یافته و ایده‌آل برای مهاجرت هستند که هرساله از مهاجران با استعداد و واجد شرایط استقبال می‌کنند. کشورهای اروپایی از لحاظ کیفیت زندگی در وضعیت مطلوبی قرار دارند به همین جهت گزینه مناسبی برای مهاجرت ایرانیان به شمار می‌روند. اگر شرایط لازم برای مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارید لازم است بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت را بشناسید. انتخاب بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت بر اساس یک‌سری فاکتورهای مختلف صورت می‌گیرد و شما با بررسی این موارد می‌توانید کشور مقصد را به‌راحتی انتخاب نمایید. در این مقاله از پارسی کانادا بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان از جهات مختلف را مورد بررسی قرار خواهیم داد. مانند معرفی کشورهای مهاجرپذیر. در یک کلام کشورهای سوئد، اتریش و ایرلند را می‌توان به عنوان کشورهای مهاجر پذیر اروپا معرفی کرد.

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت از منظر شرایط زندگی

پس باید تحقیقات گسترده انجام دهید و بهترین کشورهای اروپایی را برای مهاجرت انتخاب نمایید. به همین جهت برای راحتی کار شما بهترین کشورهای اروپایی از لحاظ شرایط زندگی را در جدول زیر آورده‌ایم:

بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت از لحاظ شرایط زندگی
آلمان (Germany)
پرتغال (Portugal)
اسپانیا (Spain)
لوکزامبورگ (Luxembourg)
انگلستان (The United Kingdom)
فنلاند (Finland)
ایسلند (Iceland)
ایرلند (Ireland)
سوئیس (Switzerland)

بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت ایرانیان از منظر کار

تعداد کشورهای اروپایی که به‌دنبال نیروی کار ماهر و با سابقه می‌گردند کم نیست. آلمان از جمله کشورهای اروپایی است که به‌شدت با کمبود نیروی کار مواجه است. به همین جهت گزینه مناسبی برای افراد ماهر و جویای کار است. اما آلمان تنها کشوری نیست که به‌دنبال نیروی کار مجرب می‌گردد چرا که سایر کشورهای اروپایی نیز برای جبران کمبود نیروی کار خود از مهاجران با استعداد و ماهر استقبال می‌کنند.

وقتی کشورهای اروپایی از منظر کار بررسی می شوند، منظور دریافت ویزای کار و همچنین فرصت های شغلی ایده آل برای کار دائم است.

بهترین کشورهای اروپایی از منظر کار
آلمان (Germany)
استونی (Estonia)
نروژ (Norway)
ایرلند (Ireland)
جمهوری چک (The Czech Republic)
هلند (Netherlands)

کشورهایی که معرفی کردیم دارای فرصت‌های شغلی منحصربه‌فردی برای مهاجران هستند و دریافت ویزای کار آن‌ها کمی آسان‌تر است. لذا اگر دارای مهارت کافی برای اشتغال هستید و می‌خواهید به کشورهای اروپایی مهاجرت کنید، کشورهای معرفی شده بهترین گزینه برای شما خواهند بود.

بهترین کشور اروپایی برای تحصیل

رتبه‌بندی بهترین مکان‌های اروپا برای تحصیل در خارج از کشور بر اساس شاخص‌های زیر انجام می شود:

  • کیفیت تدریس
  • توسعه فردی
  • فرهنگ و سبک زندگی
  • دستیابی به اهداف شغلی
  • آموزش زبان
  • پیدا کردن دوستان جدید یا شبکه سازی
  • ماجراجویی
بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل
آلمان (Germany)
پرتغال (Portugal)
ایتالیا (Italy)
فرانسه (France)
اسپانیا (Spain)
سوئد (Sweden)
دانمارک (Denmark)
هلند (The Netherlands)
انگلستان (United Kingdom)
سوئیس (Switzerland)

کشورهایی که معرفی کردیم از لحاظ رتبه‌بندی تحصیلی در اروپا و جهان جزو رتبه‌های برتر هستند. کیفیت تحصیل نیز در مدارس و دانشگاه‌های این کشورها بسیار بالاست. لذا اگر به‌دنبال افزایش سطح دانش خود هستید و می‌خواهید در دانشگاه‌های معتبر تحصیل کنید بهتر است کشورهای ذکر شده را برای مهاجرت به اروپا انتخاب نمایید. جزئیات بیشتر درباره تحصیل در پرتغال و ایتالیا را در لینک‌های زیر بخوانید:

معرفی کشورهای مهاجر پذیر اروپا

چند کشور اروپایی هستند که به دلیل سیاست‌ها، نگرش‌های اجتماعی و فرصت‌هایی که برای تازه واردان دارند، مهاجرپذیر حساب می‌شوند. ازمیان کشورهای مهاجرپذیر اروپا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت ایرانیان از لحاظ مهاجرپذیری
یونان (Greece)
ایرلند (Ireland)
ایتالیا (Italy)
 اسپانیا (Spain)
اتریش (Austria)
سوئد (Sweden)
پرتغال (Portugal)
بلژیک (Belgium)
قبرس (Cyprus)
دانمارک (Denmark)

در تصویر زیر می‌توانید میزان اهمیت این کشورها را به مهاجرین در دو بخش فضای کاری و زندگی اجتماعی مشاهده کنید:

همان‌طور که می‌دانید برای مهاجرت روش‌های مختلفی وجود دارد و شما می‌توانید با استفاده از روشی که شرایط آن را دارید اقدام کنید. اما مسئله مهمی که وجود دارد انتخاب کشور مهاجرپذیر است. این که شما از کدام کشور خوشتان می‌آید ملاک نیست چون باید کشوری را برای مهاجرت انتخاب نمایید که از اقامت دائم برای مهاجران خارجی استقبال کند. در واقع شما باید مقصدی را برای مهاجرت انتخاب کنید که شرایط لازم برای زندگی شما را به نحو احسن تامین کند. هدف از مهاجرت داشتن زندگی با کیفیت، بهره‌مندی از فرصت‌های شغلی متنوع، تغییر و بهبود سبک زندگی، استفاده از سیستم آموزشی بهتر و داشتن آرامش است. اگر کشور مقصد شرایط ذکر شده را دارد و یک کشور مهاجرپذیر است بهتر است فرصت را از دست ندهید و از همین الان به فکر مهاجرت باشید.

دکمه بازگشت به بالا