برترینهای کسب و کارعمومی

طرز صحیح کرم زدن به صورت

چگونگی تشخیص کرم پودر مناسب برای صورت

استفاده اشتباه از کرم پودر یا کانسیلر پوست صورت تان را غیر طبيعي و ایرادهای آنرا بیش تر نمایان ميکنند . کرم پودر زدن هم روش های خاص خود را دارد. مطلب زیر را بخوانید تا حرفه ای و درست کرم پودر بزنید. هدف کرم پودر و ديگر کرم های پوشاننده تغيير رنگ پوست نیست بلکه تنها هدف پوشاندن نقص و ایرادها و غیریکنواختی های پوست است تا پوست کاملاً یکدست شود. کرم پودر یکی از مهم ترين وسایل آرایشی خانم‌ها است که استفاده از آن کمک بسیاری به زيبايي صورت می کند بنابراين باید در انتخاب آن توجه کنید.

كرم پودری براي شما مناسب است که هنگامی که به خط آرواره پائین مالیده شود، خط آرایشی بین گردن و صورت بوجود نیاید. بنابراين از انتخاب کرم پودر مناسب پوست خویش، از تمیز و مرطوب بودن پوستتان مطمئن شوید. به پوست خویش نمدار کننده بزنید و پنج دقیقه صبر کنید تا مرطوب کننده جذب پوستتان شود.

در زیر چشم ها، نقاط قرمز شده، کنار بینی، روی جوش و قسمت تغيير رنگ داده شده پوست میتوانید از اندازه اندکی کرم کانسیلر( کرم پنهان کننده) با رنگ مناسب پوستتان استفاده نمایید. بصورت نقطه های کوچک کرم کانسیلر را روی محل گذاشته و براي پخش شدن آن با سر انگشت یا سر قلمو به مهربانی ضربه بزنید ولی هیچگاه آنرا کاملا با دست به دور آن مکان پخش نکرده و هم نگذارید بیرون از مکان موردنظر برود زیرا امکان دارد زیاده روی در استفاده آن در آرایش باعث شود که به صورت لکه های رنگی آشکار گردند.

آموزش زدن کرم پودر

درصورتی که میخواهید روی جوش را با کرم کانسیلر بپوشانید بهتر است از کرم کانسیلر قلمی یا مدادی استفاده کنید تا به آسانی بتوانید تمام گوشه کنار های جوش را بپوشانید. مقدار مناسبی کرم پودر روی صورت بمالید و درصورتی که پوشش کم می خواهید ، کرم را با انگشت و براي پوشش بیشتر از اسفنج یا پد استفاده کنید و از وسط شروع و به اطراف و در همه جای پوست کرم پودر را محو کنید. از زیاد استفاده کردن از کرم پودر خودداری کنید.

موقع زدن کرم پودر دهانتان را باز کنید تا قسمت گردن قشنگ آرایش شود و خطی باقی نماند. دو رنگ کرم پودر یکی براي زمستان و دیگری براي تابستان را همیشه دم دست داشته باشیدو در اغلب مواقع این دو رنگ را با هم مخلوط کنید. زمانی که کرم پودر را کاملا روی قسمت های موردنظر پخش کردید جلوی آیینه صورت خود را نگاه کنید و ببنید که کرم به خوبی روی صورت پخش شده یا هنوز نیاز به کرم زدن دارد و سعی کنید آنرا تا حد ممکن یکسان پخش کنید. اما میتوان کرم پودر را براي مهمانی ها و مراسم های عروسي تا گردن هم زد. کرم پودر را مثل قبل با اسفنج مثلثی یا تخم مرغی تا وسط گردن هم بزنید و مثل قبل آنرا یکنواخت کنید.

درصورتی که میخواهید پوستتان درخشنده شده و نور را منعکس کند از پودر شفاف کننده استفاده نمایید. بعد از پایان آرایش، یک تکه پارچه یا دستمال کاغذی را روی صورتتان بزنید که هم آخرین پوشش را کامل کنید و هم نرمشی به ظاهرتان داده باشید. منطقه T یعنی پیشانی و بینی معمولاً از مناطقی هستند که کمی برّاق ترند به همین علت براي گرفتن این براقی باید از یک پودر مات استفاده کنید، با یک برس بزرگ بینی، پیشانی و چانه را با پودر بپوشانید.

روش استفاده از کرم پودر

قبل از آنکه به سراغ روش استفاده از کرم پودر برویم، لازم است به خاطر داشته باشید که هدف از مصرف این محصول، صاف و یکدست شدن رنگ پوست است و نه تغییر رنگ آن! بنابراین هنگام خرید کرم پودر، حتماً به رنگ پوستتان دقت کنید و محصولی را انتخاب نمایید که کاملاً همرنگ پوست طبیعی خودتان باشد.

طریقه استفاده از کرم پودر طبق مراحل زیر است:

گام اول: پاکسازی پوست

حتی اگر از بهترین روش کرم پودر زدن هم روی پوست آلوده استفاده کنید، مطمئن باشید که شاهد نتیجه خوبی نخواهید بود. بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از شروع میکاپ، با استفاده از یک آلودگی، چربی و بقایای آرایش قبلی را از روی پوستتان کاملاً پاک نمایید.

گام دوم: استفاده از مرطوب کننده و پرایمر

فارغ از اینکه چه نوع پوستی دارید، یکی از مهم‌ترین مراحل در روش استفاده از کرم پودر ، استفاده از یک و پرایمر متناسب با نوع پوستتان است. این محصولات باعث می‌شوند پوست شما برای زدن کرم پودر آماده شود و میکاپ بی‌نقصی داشته باشید.

گام سوم: استفاده از کرم پودر با براش یا بلندر

اگر عادت دارید کرم پودر خود را با استفاده از انگشتانتان روی پوست پخش کنید، باید بگوییم که این روش چندان مناسب نیست و علاوه بر کاهش ماندگاری میکاپ، باعث کاهش پوشش کرم پودر نیز خواهد شد. پس پیشنهاد می‌کنیم در نحوه استفاده از کرم پودر ، یا اسفنج مخصوص را فراموش نکنید. برای این کار از براش‌های سر صاف، نرم و متراکم استفاده نمایید. به این ترتیب که مقدار مناسبی از کرم پودر را روی پوستتان قرار داده و با حرکات دورانی براش را روی صورتتان حرکت دهید تا کاملاً محو و یکدست شود.

اگر قصد استفاده از را دارید، ابتدا اسفنجتان را شسته و آب اضافه آن را کاملاً بگیرید تا تنها کمی مرطوب بماند. سپس مقدار مناسبی از کرم پودر را پشت دستتان قرار دهید، با بلندر آن را بردارید و با حرکات ضربه‌ای ملایم کرم پودر را روی تمام نواحی صورتتان پخش نمایید.

گام چهارم: برداشتن کرم پودر اضافی از روی پوست

در طرز استفاده از کرم پودر مایع ، بهتر است پس از پایان کار با استفاده از یک تکه پنبه بزرگ یا پد تمیز، با حرکات ضربه‌ای روی صورتتان، مقدار اضافی کرم پودر را بردارید تا میکاپتان طبیعی‌تر شود.

گام پنجم: تثبیت کردن کرم پودر

با وجود اینکه طریقه استفاده از کرم پودر ، در مرحله قبل به پایان می‌رسد، اما توصیه می‌کنیم حتماً بعد از پایان این مراحل به کمک یک یا فیکساتور، کرم پودرتان را روی پوست خود تثبیت نمایید. این کار باعث می‌شود با گذشت زمان و تعریق، صورتتان نمای بدی پیدا نکند.

The correct way to apply face cream

چگونه لک صورت را با کرم پودر بپوشانیم؟

حالا که می‌دانید چگونه کرم پودر بزنیم ، وقت آن رسیده که با نحوه صحیح کرم پودر زدن برای پوشاندن لک‌های صورت نیز آشنا شوید. لازم است بدانید برای این کار نیاز به یک کرم پودر غلیظ با پیگمنت‌های غنی دارید.

در پاسخ به این سوال که چگونه لک صورت را با کرم پودر بپوشانیم ، باید بگوییم کافیست طبق مراحل زیر عمل نمایید:

  1. طبق مراحلی که در بالا بیان کردیم، پوستتان را پاکسازی و آماده میکاپ کنید.
  2. یک کانسیلر روشن انتخاب کرده و مقدار کمی از آن را تنها روی لک‌های صورتتان بزنید.
  3. با استفاده از یک پد مناسب، کانسیلر را با حرکات ضربه‌ای روی پوستتان پخش کنید.
  4. برای محو کامل لک‌های پوست، کرم پودرتان را با استفاده از براش روی پوست بزنید.

نحوه کرم پودر زدن پوست چرب

اگر پوست چربی دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً از کرم پودرهای فاقد چربی و مات کننده استفاده کنید تا به سرعت برق نیفتند و باعث کثیف شدن چهره شما نگردند. نکته مهم در نحوه کرم پودر زدن پوست چرب استفاده از است. این محصولات علاوه بر افزایش ماندگاری کرم پودر کمک می‌کنند تا منافذ پوست کوچک‌تر شوند.

نحوه کرم پودر زدن پوست خشک

در نحوه کرم پودر زدن پوست خشک ، مهم است که حتماً قبل از مصرف این محصولات پوستتان را آبرسانی کنید. چرا که کرم پودر روی پوست‌های خشک ممکن است به راحتی بلِند نشود و حتی در بسیاری از موارد با گذشت زمان دچار ترک خواهد شد. علاوه بر آن توصیه می‌کنیم کرم پودری را انتخاب کنید که بر پایه چربی ساخته شده باشد و متناسب با پوست خشک باشد.

اشتباهات رایج هنگام استفاده از کرم پودر

حالا که با نحوه استفاده از کرم پودر آشنا شده‌اید، لازم است برخی از اشتباهات رایج در این زمینه را نیز برایتان شرح دهیم تا بتوانید با اجتناب از آن‌ها، یک آرایش تمیز و حرفه‌ای داشته باشید.

استفاده از کانسیلر قبل از کرم پودر

در صورتیکه از قبل از کرم پودر استفاده کنید، میزان بیشتری از کرم پودر جذب صورتتان می‌شود و در نهایت میکاپی زشت و مصنوعی خواهید داشت. پس توصیه می‌کنیم بعد از زدن کرم پودر، از مقدار کمی کانسیلر در نواحی مورد نیاز استفاده نمایید.

عدم استفاده از پرایمر

برخلاف تصور بسیاری از افراد، پرایمر تنها برای افزایش ماندگاری میکاپ نیست و وظایف دیگری از قبیل صاف کردن پوست، یکدست سازی رنگ آن، آبرسانی، کاهش چربی یا خشکی پوست و صرفه‌جویی در مصرف کرم پودر نیز به عهده پرایمر است. بنابراین استفاده از این محصول بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

استفاده از کرم پودر قبل از جذب کامل کرم مرطوب کننده

همانطور که در نحوه کرم پودر زدن پوست خشک گفتیم، استفاده از کرم مرطوب کننده یا آبرسان به بهبود نمای کرم پودر روی صورتتان کمک خواهد کرد. اما بعد از مصرف این محصولات باید ابتدا صبر کنید تا چربی و رطوبت کرم کاملاً جذب پوستتان شود و سپس کرم پودر زدن را آغاز کنید.

استفاده بیش از حد کرم پودر

یکی از اشتباهات پرتکرار در طرز استفاده از کرم پودر فشرده یا مایع، استفاده بیش از حد آن است. این کار نه تنها پوستتان را صاف‌تر نخواهد کرد؛ بلکه جلوه‌ای غیر طبیعی و نازیبا نیز به آن خواهد بخشید. بنابراین توصیه می‌کنیم ابتدا با مقدار اندکی کرم پودر پوستتان را پوشش دهید و سپس در صورت نیاز، این مرحله را مجدداً تکرار نمایید.

انتخاب کرم پودر نامناسب

برای اینکه بدانید کدام کرم پودر برای شما مناسب است باید به فاکتورهایی مانند جنس پوست، رنگ طبیعی آن و محلی که می‌خواهید از این محصول استفاده کنید توجه نمایید. به خاطر داشته باشید که کرم پودر روشن‌تر از رنگ طبیعی پوست، چهره شما را بی‌حال می‌کند و رنگ‌های تیره نیز پوستتان را کثیف و غیر طبیعی خواهند کرد. علاوه بر آن، برای مصرف روزانه پیشنهاد می‌کنیم از محصولات سبک‌تر مانند انواع استفاده کنید و کرم پودرهای حرفه‌ای و سنگین را تنها برای مجالس رسمی و مهمانی‌ها استفاده نمایید.

عدم استفاده از کرم پودر روی گردن

اکثر خانم‌ها تصور می‌کنند که کرم پودر تنها برای پوست صورت است و نباید روی گردن از آن استفاده کرد؛ اما توصیه می‌کنیم مقدار کمی از کرم پودر را روی گردنتان هم به کار ببرید تا اختلاف رنگی بین صورت و گردنتان نباشد و پوست شما کاملاً یکدست به نظر برسد.

سوالات متداول درباره طرز استفاده از کرم پودر

در این مقاله درباره بهترین روش کرم پودر زدن و نحوه کرم پودر زدن پوست چرب و خشک صحبت کردیم. علاوه بر آن اشتباهات رایج هنگام کرم پودر زدن را نیز برای شما شرح دادیم. در این بخش به برخی از سوالات پرتکرار کاربران در این زمینه پاسخ خواهیم داد:

طریقه استفاده از کرم پودر شامل چه مراحلی است؟

در این مقاله نحوه استفاده از کرم پودر را مرحله به مرحله توضیح داده‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

بهترین روش کرم پودر زدن برای پوست‌های خشک کدام است؟

اگر پوست خشکی دارید، توصیه می‌کنیم قبل از مصرف کرم پودر، از یک کرم مرطوب کننده استفاده نمایید تا علاوه بر کمک به پخش راحت‌تر کرم پودر روی پوست، از ماسیدگی و ترک خوردن آن نیز جلوگیری نمایید.

استفاده از کرم پودر

بعد از زدن کرم پودر با یک تکه پنبه بزرگ و کشیدن آن بصورت دورانی روی پوستتان اضافات کرم پودر را بگیرد. براي زدن کرم پودربه بدنتان هیچگاه از کرم پودرهای چرب استفاده نکنید واز کرم پودرهای آکوا که با آب مخلوط میشوند استفاده نمایید. بهترین کرم پودرها براي پوست بی آب و پیرتر، کرم پودرهای بازتابیده کننده ی نور هستند. استفاده از این مدل کرم پودرها نور را بازتابیده ميکند و صورت ی بی آب و کدر شما را روشن تر نشان ميدهد . برای پاک کردن رایشتان نیز می توانید از محصولات محصولات سیمپل استفاده کنید.

دکمه بازگشت به بالا