حذف پروانه کسب های کاغذی از ۵۰۰ هزار مورد گذشت

تا کنون حذف پروانه کسب های کاغذی از ۵۰۰ هزار مورد گذشته و بیشترین تعداد حذف پروانه کسب کاغذی در استان های تهران با بیش از ۸۲ هزار مورد، خراسان رضوی با حدود ۳۸ هزار مورد و استان گیلان با بیش از ۳۲ هزار مورد انجام شده است.

به گزارش مجله زنده خبری، استان‌های مرکزی، بوشهر، ایلام، سمنان و کردستان در قعر جدول رتبه‌بندی استان ها در حذف مجوزهای کاغذی قرار دارند و بالاترین درصد تبدیل حذف پروانه کسب کاغذی در استان های لرستان با ۴۱ درصد، گیلان با ۳۰ درصد و چهارمحال و بختیاری با ۲۷ درصد انجام شده است.

بر اساس حکم تبصره ۷ ماده ۱ قانون تسهیل صدور مجوزها، همه مجوزهای قدیمی و کاغذی باید، تبدیل به مجوزالکترونیکی (شناسه‌ یکتا) شوند و کسب وکارهایی که شناسه یکتا نداشته باشند، به لحاظ قانونی فاقد مجوز محسوب می شوند.

️همچنین با هوشمند شدن خدمات دولت در آینده نزدیک، صاحبان کسب وکارهایی که مجوز الکترونیکی نداشته باشند و نامشان در بانک اطلاعات کسب وکار کشور qr.mojavez.ir نباشد، برای دریافت خدمت در ادارات دولتی و بانک‌ها دچار مشکل خواهد شد.

طبق اعلام مرکز بهبود محیط کسب و کار، متقاضیان می توانند ️با گوشی همراه خود و ورود فقط ۳ کد (شماره سریال کارت ملی، شناسه/کد صنفی و کد پستی محل کسب) در درگاه ملی مجوزها (mojavez.ir)، به سرعت، #رایگان و #غیرحضوری مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) دریافت کنند.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا