اجتماعی

شرط ورود به ایران آسان‌تر شد

معاون گردشگری وزیر کشور از تسهیل شرایط ورود گردشگران خارجی به ایران و لغو یکی از دو تاج نامه بر اساس آخرین تصمیم ستاد ملی تاج و تخت خبر داد.

به گزارش مجله زنده خبری، علی عسگر شالبافیان گفت: پیش از این شرط ورود گردشگران خارجی و ایرانیان خارج از کشور، داشتن هم گواهی واکسیناسیون و هم جواب آزمایش تاج منفی بود. وی گفت: شرایط ورود گردشگران خارجی، ستاد ملی تاج کشور شرط ورود به ایران را به عنوان گواهی دو بار واکسیناسیون و تست تاج “یا” منفی (PCR) اعلام می کند.

وی ادامه داد: با تلاش و پیگیری های وزارت گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی، مصوبه یکصد و شصت و ششمین جلسه ستاد مدیریت تاج کشور برای تسهیل ورود و خروج مسافران از مرزهای هوایی، زمینی و دریایی برای اتباع خارجی که جزو کشورهای خاص و پرخطر اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیستند و برای اتباع ایرانی که یکی از دو شرط صدور گواهی دو واکسیناسیون حداقل دو هفته از تاریخ را داشته باشند. دومین واکسیناسیون یا تست تاج منفی (PCR)) به تأیید رئیس جمهور رسیده و جهت پیگیری، نظارت و اجرا به دستگاه های اجرایی ذیربط ابلاغ شده است.

وی افزود: بر اساس تبصره اول، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در صورت مشاهده علائم بیماری از سوی مسافران برای انجام آزمایش PCR و دریافت قیمت آزمایش از فرد مشکوک، کارکنان را برای انجام PCR مرزی اعزام می کند. آن بیماری.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: همچنین بر اساس تبصره دو مصوبه اخیر ستاد ملی تاج و تخت، وزارت امور خارجه با همکاری وزارت راه و شهرسازی و وزارت فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی قبل از سفر به متقاضیان اطلاع دهد. طبق دستورالعمل حضور گردشگران خارجی در کشور مبتلا به بیماری عروق ویروس کرونا قلب عمل خواهند کرد.

در اواخر اسفند 1400، ستاد ولیعهد ورود به ایران را با ارائه یکی از دو گواهی واکسن یا آزمایش منفی مشروط کرد. آنها علاوه بر کارت کامل واکسیناسیون تاج، گواهی منفی آزمایش PCR را نیز ارائه کردند که علاوه بر سردرگمی مسافران، باعث اعتراض به سیاست های ناهماهنگ ورود شد که اکنون ستاد مرکزی کرونا با مقررات جدید آن را تغییر داده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا