اجتماعیبرترینهای کسب و کار

چگونه در تلگرام بدون افتادن شماره پیام بفرستیم؟ 15 روش حرفه ای

نحوه ارسال پیام در تلگرام بدون نمایش شماره

نحوه ارسال پیام در تلگرام این پنل پیامکی محبوب بدون نمایش و افتادن شماره به همراه جزئیات را در ادامه این بخش مشاهده نمایید. تلگرام یکی از پرطرفدارترین اپلیکیشن در میان سایر برنامه ها در زمینه شبکه هی اجتماعی بوده که چند سالیست در بین کاربران ایرانی جا خوش کرده است. این اپ پرطرفدار در حالی که فیلتر شده است اما همچنان مورد استفاده گسترده کاربران ایرانی جهت ارسال پیام به لیست سیاه مخابرات قرار می گیرد.

مقاله مرتبط: ترفندهای ارسال پیامک رایگان با استفاده از گوگل

نحوه ارسال پیام در تلگرام بدون نمایش و افتادن شماره

یکی از ویژگی های مهم این پیامرسان قابلیت ایجاد یوزنیم میباشد که کاربران میتواند با ساختن یوزرنیم (آی دی) این شناسه را به عنوان راه دسترسی در این پیامرسان به دوستان خود معرفی کند و دگیر نیازی به دادن شماره موبایل خود نباشد. مدتیست که کاربران برای خود یوزنیم (آیدی) ساخته اند که کاربران دیگر قادر خواهند بود از طریف آیدی به آنها پیام بدهندو شماره موبایل یکدیگر را مشاهده نکنند.

    اگر در تلگرام آیدی نداشته باشید ، هرکسی به شما پیام بدهد شماره موبایل وی نیز برای شما قابل مشاهده خواهد بود.

    اگر شما میخواهید به کسی پیام بدهید که شماره شما را نبیند باید از طریق آیدی این کار را انجام بدهید (اگر طرف مقابل آیدی نداشته باشد هیچ راهی برای این کار وجود نخواهد داشت.

در سالهای گذشته اپ های مشابه ای در بین مردم رواج پیدا کرده که ابتدا وایبر بسیار فراگیر بود ولی به دلیل اینکه این اپ از سرعت بسیار کندی در بین کاربران ایرانی برخوردار بود در نهایت کاربران به دنبال اپ جایگزینی رفتند که در بین انبوه اپ های مشابه این تلگرام بود که توانست سرعت بالایی در انتقال داده ها داشته باشد. زمانی که قابلیت ایجاد کانال نیز در نسخه جدید آن فراهم شد خیل عظیمی از کاربران فضای مجازی به سراغ تلگرام رفته و توانستند برای خود کسب و کاری را فراهم کنند. حالا نسخه های جدید این اپ به صورت منظم عرضه میشود که یک سر و گردن تلگرام را نسبت به سایر اپ های مشابه بالاتر برده است.

آموزش مخفی کردن شماره در تلگرام با سه روش متفاوت

تلگرام امروزه به یکی از قدرتمندترین نرم افزار های پیام رسان تبدیل شده است که این نرم افزار محبوب و پرطرفدار ترفندهای مختلفی دارد که مخفی کردن شماره در تلگرام یکی از این ترفندها است و شما می توانید به راحتی و با کمک این ترفند شماره تان را در تلگرام مخفی کنید.

کاربران پیام رسان تلگرام تمایل دارند حریم شخصی آن ها به خوبی در این شبکه اجتماعی حفظ شود. یکی از بزرگترین دغدغه های کاربران این شبکه اجتماعی پنهان کردن شماره در تلگرام است به طوری که افراد ناشناس نتوانند شماره تلفن آن ها را بدست آورند بنابراین با توجه به نیاز کاربران به یادگیری این ترفند در این مطلب ما قصد داریم تا شما همراهان عزیز را با دو روش مختلف برای پنهان کردن شماره تلفن در تلگرام آشنا سازیم.

در زمان نصب تلگرام باید شماره تلفن تان را وارد کنید و پس از اولین ورود به تلگرام همه افرادی که شماره شما در لیست مخاطبین خود داشته اند قادر به مطلع شدن از حضور شما در تلگرام خواهند شد  اما برخی افرادی تمایل دارند که شماره تلگرام خود را پنهان کنند که با کمک روش های مختلف می توانید اینکار را انجام دهید. تغییر شماره در تلگرام و هک تلگرام و پنهان کردن شماره تلفن در تلگرام از انواع ترفندهای تلگرام هستند که بهتر است هر کاربری با این ترفندها آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند از محیط تلگرام به نحو احسن استفاده کند.

مخفی کردن شماره در تلگرام با دو روش مختلف

کاربرانی که در یک گروه تلگرامی عضو هستند در حالت عادی می توانند فقط یوزر نیم های یکدیگر را مشاهده کنند و به هیچ وجه شماره آن ها برای کاربران دیگر قابل مشاهده نیست اما این روز ها ترفندهایی برای بدست آوردن شماره کاربران در گروه ها وجود دارد که شما می توانید با دو روش زیر امنیت کامل را برای پنهان کردن شماره تلفن خود در تلگرام ایجاد کنید و به کاربران دیگر اجازه ندهید که با ترفندهای مختلف شماره تلفن شما را بدست آوردند.

آموزش مرحله به مرحله مخفی کردن شماره در تلگرام

برای اینکه کاربران دیگر شماره شما را در تلگرام بدست نیاورند رعایت نکات زیر الزامی است:

۱. از دانلود فایل های ناشناس خودداری کنید.

۲. شماره تلفن فردی را که نمی خواهید شماره شما را بدست آورد در گوشی خود ذخیره نکنید زیرا شماره شما نیز با این کار برای آن فرد به نمایش در می آید.

۳. روی نرم افزار پیام رسان خود قفل بگذارید.

۴. اگر تمایل دارید شماره تلفن خود را پنهان کنید باید از نسخه های غیر رسمی تلگرام مانند تلگرام پلاس و یا موبوگرام استفاده کنید که در ادامه دو روش مختلف برای پنهان کردن شماره در تلگرام با این دو نرم افزار پیام رسان مختلف را مشاهده خواهید کرد.

روش اول مخفی کردن شماره تلفن در نرم افزار پیام رسان تلگرام

۱. ابتدا موبوگرام را روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنید.

۲. بعد از نصب موبوگرام وارد این نرم افزار شوید و گزینه  Mobo setting را انتخاب کنید.

۳. سپس گزینه Privacy and security را انتخاب نمایید و وارد بخش Ghost mode settings شوید و گزینه Hide phone in menu را تیک دار کنید.

۴. بعد از انجام این مراحل اگر به منوی اصلی بروید خواهید دید که شماره شما در تلگرام  پنهان شده است برای بازگشت به حالت قبل می توانید مراحل ذکر شده را انجام دهید و تیک گزینه Hide phone in menu را بردارید.

روش دوم مخفی کردن شماره در نرم افزار پیام رسان تلگرام

یکی دیگر از نرم افزارهایی که قابلیت پنهان کردن شماره تلفن را در تلگرام برای شما امکان پذیر می سازد نرم افزار پیام رسان Telegram+ است که با نصب این نرم افزار در کنار پیام رسان تلگرام می توانید چند قابلیت جدید را به آن بیفزایید توجه داشته باشید که برای استفاده از این نرم افزار وجود پیام رسان تلگرام روی گوشی موبایل شما ضروری است.

۱. بعد از نصب تلگرام پلاس و ساخت اکانت مورد نظر خود برای پنهان کردن شماره در تلگرام ابتدا باید وارد منوی setting شوید.

۲.سپس روی گزینه privacy and security کلیک کنید.

۳. در بخش privacy گزینه ای با عنوان Hide mobile number from menu وجود دارد که شما می توانید با انتخاب این گزینه شماره خود را در تلگرام پنهان کنید و افرادی که شما را با آیدی تان ادد می کنند دیگر نمی توانند شماره تماس تان را در تلگرام حتی با به کار بردن ترفندهایی برای پیدا کردن شماره کاربران مشاهده کنند.

روش سوم : پنهان کردن شماره تلفن در تلگرام

به منظور پنهان کردن شماره تلفن در تلگرام وارد قسمت تنظیمات تلگرام شوید سپس از قسمت Privacy and Security بر روی گزینه Phone Number کلیک نمایید.

در این قسمت به منظور پنهان کرده شماره تلفن تان از بخش Who can see my phone number با سه گزینه مواجهه خواهید شد که عبارتند از :

Everybody : با انتخاب این گزینه تمام کاربران چه غریبه و چه مخاطب در قسمت پروفایل قادر به مشاهده شماره تلفن تان خواهند بود.

My Contacts : این گزینه بدین معناست که فقط افرادی که جزو مخاطبین شما هستند می توانید شماره شما را مشاهده کنند.

Nobody : اگر روی این گزینه کلیک نمایید یعنی تمام مخاطبین و غریبه ها نمی توانند شماره تلفن شما را مشاهده کنند.

انتخاب این گزینه خود دارای یک قسمت مجزا است

My Contacts : یعنی فقط افرادی که جزو مخاطب شما هستند می توانید شماره تلفن شما را مشاهده کنند.

Always Allow : یک نوع استثنا محسوب می شود مثلا شما نمایش شماره را روی گزینه هیچ کس قرار داده اید اما تمایل دارید که چند نفر شماره شما را ببیند با انتخاب افزودن مخاطب مورد نظر در این گزینه می توانید اینکار را انجام دهید.

Never Allow : این گزینه بر عکس قسمت بالا عمل می کند یعنی اگر شما چهل تا مخاطب دارید و تمایل دارید که فقط چند نفر از آن شماره شما را نبینند با افزودن مخاطب مورد نظر به این قسمت دیگر آن ها نمی توانند شماره تلفن تان را مشاهده نمایند.

در این مطلب با سه روش مختلف برای مخفی کردن شماره در تلگرام آشنا شدید که امیدواریم با کمک این دو روش بتوانید شماره خود را در تلگرام به راحتی مخفی کنید.

دکمه بازگشت به بالا