اجتماعیبرترینهای کسب و کار

انگشتر نامزدی یا نشون نامزدی

تفاوت‌ انگشتر نشان و حلقه نامزدی چیست ؟ انگشتر نشان چه ویژگی هایی دارد ؟ حلقه نامزدی چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟ برای جواب به این سوالات همراه ما باشید تا بتوانید در حین خرید هر یک از این انگشتر ها تصمیم بهتری بگیرید و مناسب ترین انگشتر را برای مراسمات خود تهیه کنید. یکی از با ارزش ترین و خاطره انگیز ترین انگشتر ها برای بانوان، انگشتری است به نام انگشتر نشان و حلقه ی نامزدی که برای خانم ها خریداری میشود و آن را برای یادگاری نیز نگه می دارند. و نکته ای که می خواهیم به آن بپردازیم تفاوت انگشتر نشان و حلقه ی نامزدی است .

حال نوبت به بررسی تفاوت‌ انگشتر نشان و حلقه نامزدی است ، انگشتر نشان توسط خانواده داماد انتخاب و خریداری می شود و عروس نقشی در انتخاب آن ندارد اما حلقه ازدواج  با انتخاب مشترک عروس و داماد انتخاب و خریداری می شود و معمولا حکاکی نیز بر روی این حلقه صورت می پذیرد . دومین تفاوت‌ انگشتر نشان و حلقه نامزدی محل انداختن انگشتر نشان و حلقه نامزدی است ، انگشتر نشان بر دست راست است و جای حلقه ی ازدواج بر دست چپ انداخته می شود . انگشتر ازدواج به دلیل پیوند رابطه ی بین دختر و پسر و هم چنین راه ارتباطی بین انگشت ها مخصوصا انگشت چهارم دست چپ به قلب ، نزدیک تر بوده و به این دلیل حلقه ی ازدواج را در سمت راست نمی اندازند.

هرچند که عده ای از افراد حلقه ی ازدواج را بعد از پایانِ دوره ی خواستگاری تا عقد جایگزین انگشتر نشان می کنند و بعد از آن انگشتر نشان را بر دست راست می اندازند. این موارد مهم ترین تفاوت انگشتر نشان و حلقه نامزدی بود که اشاره کردیم و در ادامه با تک تک انگشتر نشون و حلقه نامزدی اشنا خواهید شد . جهت تماشای گالر حلقه ها و گوشواره گالری پرسته به سایت ما مراجعه نمایید.

انگشتر نشان چیست؟

هرچند که فلسفه ی این انگشتر ریشه ی اروپایی و غربی داشته و از کشور های خارجی نشئات می گیرد. زیرا در کشور ما حتی روش هدیه کردن این انگشتر به شخص نشان شده هم متفاوت است. با توجه به ازدواج سنتی در کشور ما که میان اکثر خانواده ها از قدیم الایام رایج بوده است ؛ در مجلس بله برون خانواده پسر ، برای دختری که می خواهند عروسشان شود یک انگشتر هدیه میدهند و اصطلاحا آن دختر را برای پسرشان نشان می کنند و به همین دلیل به این انگشتر ، انگشتر نشون می گویند .

البته در برخی مواقع به دلیل این که خانواده پسر سایز انگشت دختر را ندارند به اشتباه یک حلقه ای را انتخاب می کنند و بعدا مجبورا که آن را با صرف هزینه عوض بکنند یا سایزش را تغییر دهند . برای جلوگیری از این کار می توانید این پست را بخوانید .

تفاوت‌ انگشتر نشان و حلقه نامزدی

البته نا گفته نماند که این انگشتر توسط انتخاب خانواده ی همسر آن شخص تهیه می شود و در مراسمی قبل از عقد به دست آن شخص می اندازند و عروس هیچ دخالتی در انتخاب آن ندارد. این انگشتر از لحاظ اندازه و ظاهر هم با حلقه ی ازدواج فرق می کند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت .

انگشتر نشان چه ویژگی هایی دارد ؟

انگشتر نشان اکثرا دارای شکل ساده و سبک ، ظریف ، تک نگین ، از جنس طلا می باشد .  در جوامع غربی نیز انگشتر نشان با همین ویژگی ها انتخاب می شود . اگر قصد خرید انگشتر نشان با طرح های خاص را دارید می توانید از فروشگاه پرسته می توانید حریدتان را انجام دهید .

حلقه ی ازدواج یا حلقه نامزدی چیست ؟

حلقه ازدواج که همان حلقه نامزدی است برای زمانی که عقد خوانده می شود تهیه شده و به صورت ست برای عروس و داماد خریداری می شود که با انتخای دو طرف خریداری می شود . حلقه ازدواج از لحاظ ظاهری کاملا با انگشتر نشان متفاوت بوده و اکثرا آن را در قالب ست با انگشتر مرد انتخاب می کنند .

هم چنین یکی از علت هایی که می توان به تفاوت‌ انگشتر نشان و حلقه پرداخت این است که انگشتر نشان توسط سلیقه ی خانواده ی داماد تهیه می شود ولی حلقه ی ازدواج توسط انتخاب دختر و پسر انجام می شود و تعدادی از آن ها برای متنوع تر شدن حلقه شان بر روی ان تغییراتی انجام میدهند و نگین کاری یا حکاکی می کنند.

حلقه ی ازدواج فلسفه ی عاشقانه ای و رویایی دارد و به منزله ی همیشگی و پایدار بودن عشق میان دختر و پسر و پاک و منزنه بودن شروع این رابطه ی عاطفی است و برای همیشه آن را در دست کرده و از آن نگهداری می کنند. برخی معنای حلقه ی ازدواج را در تعهد و پایبندی به همسر و زندگی مشترک میدانند در حالی که می تواند معنای متعدی به خود بگیرد که حس تعهد یکی از آنهاست.

حلقه نامزدی یا ازدواج چه ویژگی هایی دارد ؟

اکثرا شکل و ظاهر  را به نوع دایره ای و به رنگ سفید ( طلا سفید ) میپسندند و عده ای انگشتر هایی را انتخاب می کنند که پر نگین است و این بستگی به خود افراد و سبک سلیقه شان دارد. از قدیم الایام و زمان پیامبر اکرم (ص) توصیه شده که از آن جایی که طلا برای مردان مناسب و جایز نیست ، بهتر است که جنس انگشترشان را از نوع پلاتین ، نقره و … بجز طلا انتخاب کنند. امیدواریم که تا اینجا  فرق انگشتر نشون و حلقه رو فهمیده باشید .

ویژگی انگشتر حلقه نامزدی

ست حلقه ازدواج خاص و شیک با زبان طراحی متفاوت به همراه حکاکی و یا نگین کاری در فروشگاه پرسته موجود است و اگر قصد  را دارید می توانید از فروشگاه پرسته از بین محصولات متنوع و خاص دست به خرید بزنید . اگر طرح خاصی را مد نظر دارید می توانید از بخش پرسته طرح تان را سفارش دهید تا با متریال مد نظرتان طراحی و ساخته شود .

تفاوت‌ انگشتر نشان و حلقه نامزدی، کدام انگشتر را انتخاب کنم؟

همانطور که می دانید و بالاتر گفتیم هر یک از انگشتر نشان و حلقه نامزدی دو نوع انگشتر متفاوت هستند و هر کدام دارای معنا و کاربرد خود هستند که در روزمرگی هایتان حتما به گوشتان رسیده است. انتخاب بین این دو نوع انگشتر به ویژگی‌ها، فرهنگ و سنت‌های شخصی شما بستگی دارد؛ اما امروزه با توجه به هزینه های بالای خرید انگشتر نشان و خرید حلقه نامزدی می توانید یکی از این دو انگشتر را انتخاب کنید که قطعا انتخاب شما حلقه نامزدی خواهد بود.

سعی کردیم در این مطلب به معرفی هر دو نوع انگشتر ها و همینطور کاربرد آنها بپردازیم. تفاوت این دو انگشتر می تواند برای بسیاری از کسانی که با خرید این محصول مواجه هستند مهم و کاربردی باشد. به نظر شما تفاوت‌ انگشتر نشان و حلقه نامزدی دیگه چی میتونه باشه ؟ نظر خودتان را در بخش نظرات برای ما بنویسید . حلقه نامزدی و ازدواج نیز به مانند انگشتر نشان بیشتر از ارزش مالی و مادی دارای ارزش معنوی است و ابدی بودن پیوند عروس و داماد را نشان می‌دهد.

از مهم‌ترین تفاوت‌های حلقه نامزدی و انگشتر نشان می‌توانیم به این مورد اشاره کنیم که حلقه نامزدی به انتخاب عروس و داماد در نزدیکی زمان برگزاری مراسم ازدواج خریداری می‌شود. در اکثر مواقع حلقه‌هایی که به عنوان حلقه نامزدی، خریداری می‌شوند از جنس طلا هستند، زیرا طلا بین سایر فلزات از ارزش و زیبایی منحصر به فردی برخوردار است.

برخی از افراد بر این باورند که رنگ انگشتر نشان باید متفاوت از رنگ حلقه‌ی نامزدی باشد. به عنوان مثال اگر برای انگشتر نشان از طلای زرد استفاده می‌کنید برای حلقه نامزدی باید از طلای سفید یا از جنس پلاتین استفاده کرد. باید بگوییم که هیچ گونه اجباری در این زمینه وجود ندارد و انتخاب رنگ انگشتر  نشان و حلقه نامزدی کاملا سلیقه‌ای بوده و بستگی به نظرات افراد دارد.

حلقه‌های نامزدی و ازدواج نیز درست مشابه انگشتر نشان داری تنوع و طرح‌هایرمختلفی هستند. چنانچه از نگین‌کاری و طرح‌های ویژه خوشتان می‌آید، می‌توانید حلقه ازدواج و نامزدی خود را به صورت طرح‌دار و آراسته با نگین‌های اصل و شکیل، انتخاب کرده و خریداری کنید. گاهی اوقات عروس و داماد برای حلقه نامزدی خود طرح ویژه‌ای و متفاوت‌تری دارند‌، در این مواقع می‌توانید طرح خاص خود را سفارش بدهید تا مناسب‌ترین حلقه نامزدی برای شما تهیه شود، در این زمینه می‌توانید با کارشناسان ویانا گالریا نیز مشورت نمایید.

از دیگر تفاوت‌های مهم حلقه نامزدی و ازدواج با انگشتر نشان می‌توان به مسئله ست بودن حلقه نامزدی و ازدواج اشاره کرد. حلقه نامزدی برای عروس و داماد به صورت ست و کاملا متشابه خریداری می‌شود، به عنوان مثال نمی‌توان برای حلقه عروس خانم از طلای زرد و برای حلقه‌ی داماد از طلای سفید استفاده کرد. لازم به ذکر است که حلقه‌های نامزدی و ازدواج به مانند انگشترهای نشان مجلل و پر از نگین و الماس نیستند و معمولا به صورت یک رینگ تک الماس و نگین هستند.

به روی انگشتر نشان هیچ گونه نام و نشانه‌ای نوشته نمی‌شود، در صورتی که درون حلقه نامزدی و ازدواج نام عروس و داماد و یا اولین حرف از اسامی‌ آن‌ها حکاکی می‌شود. معمولا به روی حلقه داماد اسم و یا اولین حروف از اسم عروس خانم حکاکی شده و به روی حلقه عروس خانم نام و یا اولین حرف از نام داماد حکاکی می‌شود.

سخن پایانی

مهم‌ترین و اصلی ‌ترین تفاوت‌های انگشتر نشان و حلقه نامزدی را برایتان شرح دادیم، امیدواریم که مقاله امروز برایتان مفید بوده باشد و تفاوت‌های حلقه نامزدی و انگشتر نشان  را به صورت کامل درک کرده باشید، برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع طلا می‌توانید سایر مقالات را مطالعه کرده و از انواع انگشتر، حلقه‌های نامزدی، سرویس‌های ست و نیم ست طلا و… دیدن فرمایید.

دکمه بازگشت به بالا