برترینهای کسب و کارعمومی

تفاوت جک سقفی عراقی و جک سقفی ایرانی چیست؟

جک سقفی عراقی ابزای مهم و کاربردی است که برای تحمل فشار و تکیه گاه هنگام بتن ریزی سقف کاربرد دارد. استفاده از این جک ها در کشور های عراق، تاجیکستان و افغانستان زیاد است و به همین دلیل با نام جک های عراقی شناخته می شوند. در ادامه بیشتر با جک ساختمانی عراقی و ویژگی های آن آشنا می شویم.

جک های عراقی لوله های بلندی به شکل U هستند که قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند و برای جلوگیری از تخریب سقف ساختمان در اثر فشار ناشی از وزن بتن مورد استفاده قرار می گیرند. از آنجا که حجم بتن ریزی سازه بالا می باشد، نیاز به ابزاری است تا فشار بار سقف را تحمل کند. طراحی خاص جک سقفی عراقی باعث شده تا در اکثر پروژه های مسکونی و صنعتی به کار رود و در ارتفاعات مختلف کاربرد داشته باشد. استفاده از جک عراقی ساختمانی به دلیل داشتن وزن سبک‌تر، نسبت به روش‌های ساخت سقف سنتی و همچنین سرعت بیشتر در ساخت، مورد توجه طراحان ساختمان قرار می‌گیرد.

قابلیت تنظیم در ارتفاع های مختلف: طراحی جک های عراقی به گونه ای است که در اکثر پروژه های مسکونی با ارتفاع های متفاوت کاربرد دارند. البته برای این قابلیت محدودیت وجود دارد. میزان ارتفاع جک سقفی عراقی به مقدار پیچ خوردگی رزوه بستگی دارد.

تولید جک عراقی در دو نوع سبک و سنگین: این جک ها مانند سایر ساختمانی به دو شکل سبک و سنگین تولید می شوند. در نظر داشته باشید از مهم ترین عوامل تاثیرگذار روی تولید جک ها، نوع دستگاه و برند ابزارآلات می باشد.

جک های عراقی از لحاظ شکل ظاهری به دو دسته تقسیم می شوند: جک های U شکل و جک های T شکل.

رایج ترین و پرکاربردترین مدل جک های عراقی، جک های U می باشند که برای نگهداری و تحمل فشار تیرک های سقف کاربرد دارند. روند کار به این شکل است که در زیر هر تیرک سقف یک جک سقفی ساختمانی قرار می گیرد که قابلیت تنظیم ارتفاع دارد. توصیه می شود برای تنظیم ارتفاع جک های U شکل بسته به ارتفاع از سقف از ارتفاعات 6 یا 4 متری استفاده کنید. کاربرد این جک زمانی است که تازه بتن ریزی سقف انجام شده است.

تنها تفاوت جک های عراقی T شکل با نمونه قبلی، شکل دهانه است که برای نگه داشتن چند تیرک سقفی مورد استفاده قرار می گیرند. این مدل از جک ها در اکثر پروژه های مسکونی کشور عزیزمان کاربرد دارند. این جک سقفی عراقی بسته به ارتفاع سقف در ارتفاعات 3، 4، 5 و 6 متری تولید می شود.

تفاوت جک سقفی عراقی با جک ایرانی در چیست؟

جک های سقفی عراقی U شکل می باشند در حالی که جک های ایرانی T شکل یا همان صلیبی هستند. جک های عراقی دارای ارتفاع رزوه بیشتری هستند و چپ گرد می باشند. همچنین وزن سبک و مقاومت بالای جک عراقی، باعث شده در اکثر پروژه های ساخت و ساز مورد استفاده قرار بگیرند.

برای نگه داشتن سقف و تحمل فشار ناشی از بتن ریزی، خرید جک سقفی عراقی لازم است. عواملی همچون اندازه جک و طراحی آن روی قیمت جک عراقی اثرگذار می باشند. قطر، ضخامت و وزن جک های ساختمانی با هم تفاوت داشته و باید نوع مناسب آن را با توجه به نیاز کاربری انتخاب نمود. مسلما هرچه ارتفاع جک بیشتر باشد و وزن سنگین تری داشته باشد، از قیمت بالاتری برخودار است. برای خرید جک سقفی ساختمانی کافیه با کارشناسان شرکت قالب گستر سپنتا تماس بگیرید و با مشاوره کاملا رایگان، خرید خوبی داشته باشید. این شرکت در زمینه تولید و به صورت تخصصی فعالیت دارد.

 

دکمه بازگشت به بالا